Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaSağlıkBitsisel ürünlerle sigarayı bırakmak mümkün mü ?

Bitsisel ürünlerle sigarayı bırakmak mümkün mü ?

Öncelikle başta söyleyeyim ki.  Bitkisel ürünler konusunda uzman değilim.  Ancak yaşayarak uzmanlaşanlardanım. Bana göre de bir bilim için illa okumak gerekmez sonuçta üniversite kavramı insanlığın ilk gününden bu yana varolan bir kavram değil. Üniversitede okuyarak doğru bilgilere erişebileceğiniz gibi yine kendi araştırmalarınızla doğru bilgilere erişebilir uzmanlaşabilirsiniz.

Sadece unvanınız olmaz. Tabiî ki çok karmaşık konularda Örneğin Doktorluk gibi. Bu durum biraz mümkün olmayabilir teorik bilgiye ulaşsanız bile uygulamada çok eksiğiniz kalacaktır.

Bitkisel ürünlerle sigarayı bırakabilir miyim ?

Yaklaşık yedi sekiz yıldır bitkilerle ve bitkisel ürünlerle ilgileniyorum.  Sigara bıraktıran mucize haplar, zayıflatan mucize ürünler,  kıllarınızı sigara birakma urunleridöken bitkiler, kıllarınızı çıkaran bitkiler. Bir furyadır gidiyor. Bitkilerle ilk tanışıklığım Şifalı bitkiler ve Emraz kitabını okumamla başlamıştır.

Aslında günümüzde bitkisel ürünlerin gelişimi de bu kitabın ötesine geçememiştir ( bir  kaç ürün haricinde ) ne doğru  dürüst ar-ge çalışması nede deneme ve sonuçlarını görme yöntemi kullanılmaktadır.  X firması bir ürün çıkarıyor içindeki Y bitkisinin içeriği zayıflamaya iyi geliyor diyor. Reklamlar,e- ticaret siteleri bir anda bu ürünle doluyor. Sonra  hemen Y firması da Y bitkisinin içeriği ile başka bir ürün çıkarıyor. Yani tamamen tepkisel ve arz talep çıkışları. Kesinlikle bilgiye yada araştırmaya bağlı olduğunu düşünmüyorum. Kardeşim bu bisküvi değil ki o çileklisini yapmış bende kakaolusunu yapayım diyeceksin.

Madem bu ürünlere gıda takviyesi diyorsun ilaç şeklinde tanıtıyorsun. İlaç gibi de araştırmalarını yapmalı ar-ge çalışması yapmalısın. Uydum kalabalığa olmaz ki bu işler. Enteresan olan şeyse bitki dendi mi bizim milletimizin aklına hiç kötü bir şey gelmemesi bitkiyse iyidir. İçine ne koyduğunu bile tam bilmediğin Tarım bakanlığından ! onaylı ürünleri BAKANLIK ONAYLI diye sana satıyor bu tamamen kandırmacadır. Yani bakanlık onaylı diyerek ürününe değer katmak insanların gözünde doğal hale sokmak tamamen kandırmaca ise bu adam aynı kandırmacayı ürünün içine koyduğu maddeleri açıklamada da yapabilir. Nedense bu bitkilerde hiç  59 TL den aşağı olmaz. Allahın zencefilini kakalarlar bize 59 TL ye.

Bunuda okumalısın !  Evde kefir yapmak

Hala sigarayı bırakmak için bitkisel ürünler kısmına gelemedik J Çok kızgınım çok. İnsanları suiistimal etmeye çok kızgınım. Bizim milletimizin hatta dünyadaki bütün insanların genelinin ortak zaafları vardır . Nedir bunlar

 • Kilolu ise ZAYIFLAMA zaafı
 • Zayıf ise KİLO ALMA İSTEĞİ zaafı
 • Göğüsleri küçükse GÖĞÜSLERİ BÜYÜTME zaafı
 • Cinsel organının BÜYÜKLÜĞÜ –KÜÇÜKLÜĞÜ takıntısı
 • Çocuğu olmayanlara çocuk olmasını sağlama vaadi

Bu yada buna benzer zaafları son derece iyi kullanıyor para babaları. Aslında bu zaaf kullanma olayı sadece bitkisel ürünlerle sınırlı  değil elbette. Ancak şu anda konumuz bitkisel ürünler olduğundan dolayı bunlara değiniyoruz.

 • Her nedense bitkisel ürünlerin reklamları genelde İslami Radyo – Tv ve gazetelere verilir. İnsanlarda güven hissi oluşturmak için ( Tıpkı benim sigara bırakma ilacını dini bir radyodan duyarak aldığım gibi )
 • İnsanlara bu ürünlerin güven vermesi için kullanılan renklerde oldukça dikkat çekicidir. Doğallık , sadeliği anımsatan renkler kullanılır.

Peki dikkatinizi çekiyor mu Tv ye çıkan bitkisel ürün tanıtımı yapan PROF lar. ( Ziraat te prof , sağlıkta ahkam keser ve daha niceleri ) önce bitikleri sadece Allah rızası için anlatıyormuş gibi yapıyorlar hiçbir çıkarları yok gibi gözüküyorlar da sonra kendi ürünlerini bir şekilde insanlara tanıtıyorlar. Hata rehabilitasyon merkezleri açıp geceliği yüzlerce TL ye insanların zaaflarını suiistimal ederek para basıyorlar.

sigara ayak kesilmeBiz maalesef toplum olarak çok çabuk inanan, inandığı şeyi abartan bir toplumuz. Kimse bitkiler faydasızdır diyemez. Bitkiler mucizedir di diyemez. Aynı şekilde ilaçlar faydasızdır yada ilaçlar mucizedir di diyemeyiz. Bitkiselciler doktorları, doktorlar bitkiselcileri kabul etmiyor. Ben bu yüzden her zaman orta yolu öneririm. Hüsnü zan ademi itimat :  Yani güven tabii ki ama araştırma yap. Bilinçsiz olma. Körü körüne atlama.

Zayıflama haplarından sağlığını kaybeden insanlar, hayatını kaybeden insanlar vardır vardır da her nedense bunlar TV programlarında çok da fazla mevzu bahis edilmez ! Bundan da bu sektörün ne kadar para içinde yüzdüğünü çıkarabiliriz. Komplo teorisi değil bence bunlar TV de parası olan haberini yaptırır , parası olmayan yaptırmaz eğer paranız varsa ANA HABER BÜLTENLERİNE bile çıkıp ürününüzü BİLGİLENDİRME başlığı altında tanıtabilirsiniz. Bu insanları ödlüme ihtimali olan  bir ürün olsa bile, sırf ana haber bülteninde çıkmanın hatırına milyonlar kazanırsınız.

Bunuda okumalısın !  Organik köy ürünleri satışı ( Organik Köy Kaşarı ve Köy Tereyağı )

 

Gelelim bitkisel ürünlerle sigarayı bırakıp bırakamayacağımıza.

Ben birkaç tane bitkisel ürün kullandım ve bırakamadım. Ürünlerin ismini vermemin uygun olup olmadığın bilmiyorum ama kullandığım ürünlerden bir tanesi Tütüne Son ürünüdür. Ürünün reklamlarındaki anlatılan kriterlere uydum 10 gün boyunca sigara içmedim her sigara isteğimde bu ürünü kullandım ama maalesef sigara içme isteğimde her hangi bir azalma olmadı.

Ürünü iade edişim baya bir zor oldu. Tütüne son iade garantili bir ürün olarak satılır. Reklamlarda da bu şekilde lanse edilir. Ama iş iade kısmına gelince sizi baya bi zorlarlar. Beklide iade almazlar. Hepsiburada ve Tütüne son firması beni iade ile ilgili baya bir sıkıntıya soktu ufaktan tehdit bile edildim.

Tütüne son firmasını aradığımda bu ürünün kişilerin büyük bi kısmında sigarayı bıraktırdığını ama bende işe yaramamış olabileceğini söylediler !! Herkese bu şekilde söylüyorlarsa. Çok güzel bir para kazanma yöntemi olduğunu söyledim. Benden sonraki arayana da aynı cevabı verecekse eğer güzel bir mantık kurgulaması yapmışlar J Suçu bana atmaya çalıştı sizin fizyolojiniz, bağımlılık şekliniz çok ileri olmuş olabilir falan diye J Ya ileri olmayan bağımlılık için ben niye hap kullanayım. Sigarayı bırakırım olur biter.

Benim genel tecrübelerle edindiğim çevremdeki sigarayı bırakan arkadaşlardan ve doktorlardan uzmanlardan dinlediğim kadarıyla.

Sigarayı bütün diğer bağımlılıklar gibi önce beyinde bitirmelisiniz. ( Kilo vermeye karar vermekte aynı böyledir iş beyinde biter )

Beyinde bu eylem gerçekleşmezse Amerikadan hap getirtseniz bir işe yaramaz.

Bitkisel ürünler ancak bu aşamadan sonra size  destek olarak işe yarayabilir.

Mesela :

– Melisa çayı içerek sinirlerinizi yatıştırmayı deneyebilir.sigara oldurur

– Arslan pençesi ve Arslan kulağı ( Latince adı “Leontice leontopetalum” ) diye bilinen bitki ile sigara içme isteği nöbetlerini belki biraz azaltabilirisiniz.

Bunuda okumalısın !  Ramazanda Karatay diyeti

– Karabaş otu ile de yine sigara içme isteklerinizi azaltabilirsiniz ( Biraz baş ağrısı  ve ağızda tat bozukluğu yapabilir )

–  Münver çiçeği, ıhlamur çiçeği ve papatya çiçeği karışımını çay gibi demleyin sigara içme isteğinizi müthiş azaltacak. ( Tecrübemdir Minimum on gün devam etmelisiniz , etkisinin başlaması bir haftaya kadar sürebilir)

Bu tür bitkileri çoğaltmak mümkün ama tecrübemle sabit olan bir konu var ki. Sigara içme isteğinizde sigara yerine kullanacağınız her hani bir şey ( yoğurt yemek, dolaşmak, spro yapmak, çay içmek, sakız çiynemek ) sigara bıraktırma hapları ile aynı etkiye sahiptir.

Zaten on gün boyunca sigara içmemişseniz, her sigara aklınıza geldiğinizde o hapı almak yerine yukarda verdiğim örneklerden birini yapsanız inanın bana aynı etkiyi göreceksiniz ve sigara bıraktırma haplarının etkisi de ancak o kadardır. Sigara yerine başka her hangi bir şeye konsantre olmak eylemi yani bu hapların yaptığı tek şey. Bunun içinse 60 TL vermeye hiç gerek yok.

 

Saygılarımla.

Bu yazı BODYTR için tarafımdan yazılmıştır.

RELATED ARTICLES

2 YORUMLAR

 1. ******************************************************************
  Kamu Spotumuz…
  ****************************************************************
  Sigara İçmeyi Terket….
  Sağlıklı Olmayı Farket….
  Reklam Sloganı İle Kamu Spotu Başlıyor…
  *****************************************************************
  Ali:Ne yapıyorsun Ahmet?
  Veli:Ne yapabilirim,babamdan para aldım,markete sigara almaya gidiyorum.
  Ali:Tam tersini yap o zaman?
  Veli:Nasıl yani?
  Ali:Yanisi şu,para yerine evden TC Kimlik Numaranı al,En Yakın Bir Sağlık Kuruluşuna Git.
  Böylelikle;
  Doktorların Tavsiyesi Üzerine;
  Sigara İçmeyi Terket….
  Sağlıklı Olmayı Farket….
  Veli:Sanırım en doğru karar bu olsa gerek.
  ********************************************************************
  Not:Devamı gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar