Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaMobilAndroid telefonlarda silinemeyen fotoğraflar nasıl silinir ?

Android telefonlarda silinemeyen fotoğraflar nasıl silinir ?

Android işletim sistemi yüklü telefonlar için bazı fotoğrafların silinmesi ile ilgili uyarılar alınır. Bunlar arasında google+, picasa, facebook ve internet tarayıcıları uygulamaları tarafından indirilen resimler bulunmaktadır. Bu sorun mutlaka her android kullanıcısının başını ağrıtmıştır. Özellikle hafıza kartında yer kalmayan ve telefonlarında yer açmak isteyenler için bu yazımızda basit çözümler yer almaktadır.

Burada iki sorun oluşmaktadır. İlk olarak fotoğrafları silseniz bile yeniden gelmesi sorunu. İkinci olarak fotoğrafları silememe sorunudur. Biz bu iki sorunu da nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Fotoğrafların yeniden gelme sorunu genellikle autobackup galeri ile ilgilidir.

Telefonunuza yüklenen ve silinmeye izin vermeyen fotoğrafları silme

Facebook tarafından indirilen fotoğraflar, google+ da bir kez bile baktığınız resimler ve picasa fotoğraflarını android galerisinden şu şekilde kaldırabilirsiniz.

  • Telefonun Ayarlar menesüne gelin.
  • Sonrasında uygulamalar
  • Uygumala yöneticisi
  • Hepsi
  • Galeri menüsü
  • Tüm veriyi sil tıklayın.

android-silenemey-fotograflari-silme

Silmenize rağmen tekrar geri gelen resimleri senkronizasyonu kapatarak engelleyin.

Bu sorun faebook, google+, dolaşılan internet sitelerinden yüklenen resimler, picasa uygulamalarının hala senkronizasyon yapıyor olması sebebiyle gerçekleşir. İlgili programın senkronizasyon ayarlarını durdursanız resimleri de rahatlıkla telefondan kaldırabilirsiniz. Yine aynı şekilde Autobackup ( otomatik yedekleme )özelliğini kapatarak bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlar, uygulamalar, yüklenenler kısmından autobackup uygulamasını kaldırmalısınız.

Bunu yapmak için adım adım ve her program için aşağıdakileri uygulamalısınız.

  • Ayarlar
  • Hesaplar
  • İlgili programın karşısındaki senkronizasyon tikini kaldırın. ( Facebook, Google+, Picasa, Chrome )

android-fotograf-senkronizasyonu-kapatma

Her şeyi yapmanıza rağmen inatla silinemeyen dosya ve fotoğrafları Secure Wipe yazılımı ile tamamen kaldırabilirsiniz. Google Play Store ‘den bu yazılımı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Android telefonlarda yaşadığınız sorunları iletişim sayfasından bize sorabilirsiniz. Tüm sorularınıza en kısa süre içinde cevap vermeye çalışırız.

Bunuda okumalısın !  iphone mail kurulumu
RELATED ARTICLES

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar