Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaSağlıkÇörek otu yağı ile Reflü - Helikobakter Pilori Tedavisi

Çörek otu yağı ile Reflü – Helikobakter Pilori Tedavisi

Reflü denilen mide hastalığını çok uzun yıllardır çekmekteyim.  Mide yanması, ağza acı su gelmesi ve mide ağrısı gibi belirtileri olan reflü ile ilgili hem doğal hem normal tıptaki tedavi arayışım senelerdir devam ediyordu. Ve ben bu reflüyü yaklaşık on beş yıldır çekiyorum. Mide sorunları yaşayan hastalar bilirler nedenlerinden birinin de H. Pylori bakterisinin yol açtığı bu rahatsızlık hayatı çekilmez hale getirir. Özellikle ramazan ayında oruç tutamayacak hale getirir. İşte bu yazımda bu sorunlarımın Allahın izni ile nasıl çözüldüğünü dinleyeceksiniz.

Reflü ve gastrit tedavisi için önerilen Helipak gibi yüksek antibiyotik içeren ilaçlar hayatınızı çekilmez hale getirebilir. Üstelik tedavi sonrasında ise sorununuz hala devam edebilir. Özellikle son yıllarda mide koruyucu diye geçen ilaçların ciddi zararlarının olduğu gündeme gelince bunlara ne kadar mide koruyucu demek doğru olur diye insanlar düşünmeye başladı. Yazıyı 2017 yılında yaptığım araştırmalar doğrultusunda tekrar güncelledim.

Proton pompası inhibitörü zararları :

Günlük rahatlama için kullanılan lansor tipi proton pompası inhibitörleri ( PPI ) B12 vitamin eksikliğinden tutun bir sürü problemlere neden olabilir. PPI (Proton Pompası İnhibitörü) – Lansor , Talcid ve Rennie – tarzı türü ilaçların çok ciddi yan etkileri olduğuna dair pek çok araştırma haberi paylaştık. Bunlardan bazıları:

 • Kalp krizi riskini arttırıyor
 • Felç riskini arttırıyor
 • Böbrek hasarına neden oluyor
 • Erkeklerde kısırlık riskini arttırıyor
 • Kemik erimesi ve kırılması riskini arttırıyor

Kaynak : Reflü ilaçları kalp krizi ve ölüm riskini artırıyor – Profs. Doktor Ahmet Rasim Küçükusta http://ahmetrasimkucukusta.com/2015/06/12/yazilar/elestirel-yazilar/ilaclar/reflu-ilaclari-kalp-krizi-ve-olum-riskini-artiriyor/

Reflü için doğal tedavi yöntemleri

Peki benim bu şikayetlerim bitti mi. En başta söyleyeyim cevabım evet. Allaha hamdu senalar olsun. Geçenlerde köyden gelen amcam kendisinde de aynı rahatsızlığın olduğunu ancak bir tanıdığının tavsiyesi üzerine çörekotu yağını bir ay süre ile kullandığını ve tüm sıkıntılarının yok olduğunu söyledi. Ve bana hediye olarak 250 mg. çörekotu yağı ( soğuk sızma ) satın aldı.

Bir ay süre ile aç karına sabahları bir yemek kaşığı kullandım ve bende aynı sonucu gördüm.Bu benim için inanılmaz bir duygu uzun bir süredir ne yersem yiyeyim midem yanmıyor ve çok fazla şişkinlik hissetmiyorum o boğazıma gelen acı sudan da eser yok. Merak ediyorum acaba çörekotu yağı midemdeki Helicobacter Pylori bakterisini öldürdü mü. Yıllardır kullandığım onca ilaca ve kuvvetli antibiyotiklere rağmen iyi olmayan bu rahatsızlığı atlattı isem Rabbime şükürler olsun.

Çörekotu yağının iyi geldiği mide problemleri :

Taze olan ve soğuk pres yöntemi ile  elde edilmiş çörek otu yağının aşağıdaki rahatsızlıklara faydalı olması mümkündür.

 • Mide yanması
 • Mide ekşimesi
 • Reflü ( Mide kapağı sorunları )
 • Gastrit
 • Mide krampları
 • Yemekten sonra ağza acı su gelmesi ve şişkinlik
 • Gece boğulur gibi uyanmak
 • Sırat doğru vuran bir ağrı
 • Boğaza doğru yangın varmış gibi bir yanma ve bunların getirdiği sıkıntılar

Marka olarak sürekli mail gönderiyorsunuz. Kaliteli ve soğuk sızma yağ üreten her hangi bir markayı tercih edebilirsiniz.

[ads1]

Reflüyü bu kadar ucuza ve kolayca yenip tedavi edebileceğimi bilseydim bu zamana kadar bekler miydim. En kısa zamanda yeniden endoskopi yaptırıp midemdeki son durumun ne olduğunu rahatsızlığın devam edip etmediğini öğreneceğim ve bunu burada paylaşacağım. Ama şu anda kesin olan bir şey var ki ben ve amcam bu yağı kullanarak bu rahatsızlığın sonuçlarından kurtulduğumuzu düşünüyoruz.

Artık ne mide yanması var ne mide ekşimesi nede ağza acı su gelmesi ve nede o kabus dolu uykudan uyanışlar. Rabbime şükürler olsun Çörekotu yağı belkide mide yanmasının tedavisi olacaktır bunu net olarak bilmemekle birlikte midenizin yanmasını ve reflüyü tedavi etmeniz için zararlı olmayan bu öneriyi dikkate almanızı öneriyorum.

Bunuda okumalısın !  Tuz neden hipertansiyon hastalığına neden olur?

Mide ülseri ve helycobacter pylori hakkında güzel bir makaleyide alıntılıyorum.

Mide ülseri belirtileri nelerdir?

 • Özellikle karnın üst orta taraflarında meydana gelen kemirici ve yanıcı ağrı
 • Mide ekşimesinden kaynaklanan göğüste yanma
 • Mide bulantısı
 • Anitasit (mide asidini azaltıcı) içeren bir şey yendiğinde ya da içildiğinde geçebilen ağrı
 • Yemeklerden birkaç saat sonra veya yemeklerden önce artabilen ağrı
 • Geceleri sizi uyandıracak şiddette ağrı

Ülser Nasıl teşhis edilir?

Doktorunuzun kontrolünden sonra aşağıdaki testlerin bir ya da birden fazlası uygulanabilir:

 • H. pylori bakterisini kontrol etmek için kan testi
 • Kanayan ülserden kaynaklanabilecek kan testi için dışkı örneği
 • İç kanamanın bir işareti olabilecek anemi (kansızlık) için test
 • Üst endoskopi; bu yöntemle, doktorunuz ucuna kamera yerleştirilmiş ince, esnek bir hortumun yardımıyla ağzınızın içinden midenize kadar inerek ülseri görebilir.
 • Biyopsi, endoskopi sırasında bir miktar doku alınarak kanser ve enfeksiyona karşı laboratuarda test edilir.

Reflü için tıpta kullanılan tedavi yöntemleri

Tedavilerin amacı ağrıyı azaltmak, ülseri iyileştirmek ve komplikasyonları önlemektir. Tedavi ülserin tekrar nüksetmesini engeller. Eğer belirtiler ciddiyse ya da kanama gibi önemli komplikasyonlar varsa tedavinin ilk aşamasında hastanede kalmak gerekebilir.

Bazen yeni ülserleri engellemek için ilaç alınabilir; 1–2 hafta süreyle antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Asidi azaltmak için 6 hafta süreyle ilaç alabilirsiniz. Yeni ülserlerin ortaya çıkmasını engellemek için ise aylarca ilaç kullanmak gerekebilir. Cerrahi yöntemler hariç kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemi benim bildiğim kadarıyla yok.

 Mide ülserinin bilinen sebepleri;

 • Mide ülserlerinde en çok görülen sebeplerden biri olan Helicobacter pylori (H. pylori) denilen bakterinin bulunması
 • Midenin iç kısmının mide asitlerine olan dayanıklılığının azalması
 • Mide asidinin fazla üretilmesi

Mide ülserleri şu kişilerde daha fazla görülür;

 • Sürekli iltihap önleyici ilaçlar alanlarda
 • Sigara içenlerde

Mide ülseri olan hasta için yasak olan yiyecekler;

Alkollü içecekler, hazır meyve suyu, çay, kahve, kakao, boza, limonata, kola, gazoz, yağda kızartılmış yumurta, kuru baklagiller, hazır çorbalar, et suyuyla yapılan çorbalar, kızartmalar, baharatlar, ketçap, salça, turşu, hardal, soğan, sarımsak, salamura gıdalar, sosis, sucuk, salam, çikolata, kurutulmuş meyveler, margarin, çiğ sebzeler, kabuklu soyulmamış taze ve ham meyveler.

Mide ülseri doğal tedavisi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler; 

 • Tedavi süresince istirahat edin.
 • Yemeklerinizi, her gün belirli saatlerde yiyin.
 • Bağırsaklarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayın.
 • Sigara, çay, kahve ve alkolü bırakın.
 • Diş sağlığına önem verin.
 • Süt ve sütlü yiyecekler, yumurta, tereyağı, pelte ve haşlanmış balık, sebze püreleri ve patates yemeğini sofranızdan eksik etmeyin

Haziran 2012 Notu : İşlerimin yoğunluğu nedeni ile hala endoskopi yaptıramadım istanbul veya çevresinde nefes testinden üre ile kaliteli bir şekilde Hb pylori testi yapabilen tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Aralık 2014 Notu : Hala o eski reflü belirtilerim yok. Ara ara şişkinlik ve yanma oluyor ama önceki rahatsızlığımla uzaktan yakından alakası yok.

Ocak 2015 Notu : Çörekotu yağı hava ile temasa girince etken maddesini kaybediyormuş diye araştırdım. Bu nedenle sağlam ve bilinen markalardan çörekotu yağı jel kapsülünü denemenizi öneririm.

Haziran 2015 : Allaha şükür benim için reflü mide rahatsızlığı bitmiştir. En doğal çözüm olarak çörekotu yağı ile bu işi çözdüm. Yani her hangi bir test falan yaptırmadım ama. On beş yıl boyunca çektiğim o sıkıntılardan örneği, mideme kramp girmesi, yangın varmış gibi yerlerde süründüren ve Gece boğularak uyanma hissi gibi hiç bir sıkıntım şu anda yok.

Bunuda okumalısın !  Hacamat

Nisan 2017 Notu : Midemde ufak ufak yine şişkinlik ve yanma sorunları var. Bir parti daha çörekotu yağı kullansam iyi olacak.

Ekim 2017 Notu : Artık midemde neredeyse hiç bir problem yok elhamduilllah. Bunda 15 kilo vermem ve beslenme rejimimi değiştirmemin de elbette faydası olmuştur. Aşağıda yer alan Proton Pompası inhibitörleri ( Lansor, Rennie, Talcid vb. ) gibi ilaçların uzun vadede insana yaşatacağı sorunlar ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Ayrıca ilaç kullanmadan kolay bir şeklide beslenme düzenini değiştirerek reflü ve mide yanmasından nasıl kurtulunacağı anlatılıyor.

Şubat 2023 Notu : Helifix diye bir probiyotik buldum PyloPass etken maddesini  içeriyor. Bana çok iyi geldi.

Reflü neden olur ?

Vücudunuza yanlış yakıt koyuyorsunuz. Yakıtı düzeltirseniz mide yanması ve reflü problemlerinin ortadan kalktığını göreceksiniz. Bunun için aşağıdaki beslenme ve reflüden kurtuluş hikayesini okuyun.

İlaçsız Reflü ve Gastritten Nasıl Kurtuldum?

Son yıllarda en çok duyulan şikâyetlerden biri “reflü” şikâyetidir. Pek çok kişinin bu şikâyetlerinden korunmak için PPİ (proton pompası inhibitörü) türü ilaçlar aldığını, bunun yanı sıra anti-asit tabletlerin de çok kullanıldığını görüyoruz. Ancak bu tür ilaçların bu kadar üretilip satılmasına karşın dünyadaki reflü hastalarının sayısı azalmıyor, aksine artıyor. Bu durumdan çıkarılacak en basit sonuç bu ilaçların hastalığı tedavi edemediği olur.

Sağlıklı ve doğal beslenerek ilaçlardan kurtulunur ?

Bu konuda öncelikle kendi deneyimimi paylaşmak isterim. Uzun yıllar reflü şikâyetlerim nedeniyle PPİ türü bir ilaç kullandım ve yetmediği zamanlarda da anti-asit tabletlere başvururdum. Ofisimde, başucumda, tüm çantalarımda bu ilaçlardan bulundurur, el altında görmezsem panik olurdum. Karatay Diyeti ’ne başladıktan sonra da ilaçlara devam ettim. Bu tarz beslenmeye başladıktan bir sene kadar sonra, bir haftalık bir yurtdışı tango festivaline giderken PPİ ilacını yanıma almayı unuttuğumu fark ettim. İlk duygum büyük bir panikti. Sonra çantamdaki anti-asit tabletlerle idare ederim, bakalım ne olacak dedim. Seyahatlerde de beslenme şeklimizi bozmuyoruz. Bir hafta boyunca sabah ilacını almamama rağmen hiç anti-asit tablet kullanmadım. Bu benim için çok şaşırtıcı oldu. Döndükten sonra da ilaçları seyrelterek bıraktım.
Endoskopi vb testler yapılıp reflü teşhisi konduğunda ilaçların yanında doktorun tavsiyesi az ve sık yemem doğrultusundaydı. Ancak Karatay Diyeti’ni biz iki öğün yiyerek uyguluyoruz. Karatay diyetinin aslında mide hastalıklarına en uygun beslenme modeli olduğunu, “az yemek sık yemek” önerisinin bir şehir efsanesi, bir yanlış inanış olduğunu düşünüyorum. Benim eskiden biraz yemek saatini geçirince midem kazınırdı ve guruldardı. Artık acıkmayı ve mide kazıntısını tamamen unuttum. Daha da önemlisi, midemin ağrıması, yanması ve ağzıma kadar asit tepmesini de tamamen unuttum. Meğer öğünlerin arasını açmak ne büyük rahatlıkmış. Mide rahatsızlığı olanlara Karatay Sağlıklı Beslenme modelini özellikle öneriyorum, en azından bir süre denesinler.
Tesadüfen ilaç ihtiyacımın kalmadığını anladığımda nedenleri üzerinde kendimce düşündüm. Sık yiyerek sık sık asit salgılanmasının tetiklendiği, asit fazlasının da geri kaçtığı, öğünler arasında uzun süre geçmesinin ise midenin tamamen boşalmasına ve dinlenmesine imkân tanıdığı için reflü de oluşmadığı gibi bir açıklama yaptım kendimce. Rahmetli Ahmet Aydın hocanın reflünün nedeninin asit fazlalığı değil asit azlığı olduğunu açıkladığı yazısını okuduğumda ise çok şaşırdım. Reflüye kendimce getirdiğim açıklamayı revize etmem gerekti fakat sık yememenin, öğünlerin arasını açmanın gerektiği yine geçerli.
Prof. Dr. Ahmet Aydın reflü hastalığını ve bu hastalıktan kurtulmayı çok ayrıntılı ve bilimsel bir şekilde açıklamış (1). Ben doktor olmayan birisi olarak kendi anladığımı özetleyeyim.
 • Mide üstten yemek borusuna alttan da onikiparmak bağırsağına (duodenum) bağlıdır. Yemek borusuyla arasında çift taraflı açılan bir kapak vardır. Duodenumla arasındaki kapak ise tek taraflıdır, sadece mideden duodenuma geçiş vardır.
 • Ağızda mekanik olarak parçalanan ve ön sindirimi başlayan yiyecekler yemek borusundan geçerek mideye gelir. Midenin asit dâhil bazı salgıları vardır. Parçalanmış yiyecekler ve mide salgıları karışarak kimüs denilen bir bulamaç oluşturur. Kimüsün asiditesi mide asidiyle belli bir düzeye gelince alt kapak açılır ve bu bulamaç duodenuma geçer ve sindirim devam eder.
 • Mide yeterli asit üretemezse gereken asidite düzeyine gelmesi uzun sürer ve mide geç boşalmış olur. Mide gereğinden uzun süre dolu kalınca basınç oluşur, yukarı tepmeler olur, yani yemek borusuna kaçar ve reflü oluşur. Görüldüğü üzere asit fazlalığı değil asit azlığı reflüye neden oluyor.
 • Anti-asit tabletlerin yani asidi baskılamanın neden yanma gibi reflü belirtilerine iyi geldiğinin de açıklaması var. Mide asidi çok kuvvetli bir asittir. Mide hücrelerinin bu asitten zarar görmeyecek bir yapısı var fakat yemek borusu hücreleri öyle değil. Asitli bulamaç yemek borusuna teptiğinde yemek borusunda yanma oluşur. İşte asit baskılayıcı tabletler bu belirtiyi ortadan kaldırır.
 • Mide asit salgısının artması için yemek öncesi sakin ve gevşemiş olmak, yemeği rahat şekilde oturarak, yavaş ve iyice çiğneyerek yemek işe yarar.
 • Mide asidinin pek söz edilmeyen ancak çok önemli olan görevlerinden biri de mideye yiyeceklerle gelen hastalık mikroplarını ortadan kaldırmak. Bu işleviyle mide bağışıklık sisteminin önemli unsurlarından biridir.
 • Mide asidinin en önemli görevlerinden biri demir emilimini arttırmak ve böylelikle bizi kansızlıktan korumaktır.
 • Mide asidi çinko, magnezyum gibi minerallerin emilimini de arttırmaktadır.
 • Gerek sindirim gerekse de bağışıklık açısından mide asidinin baskılanmaması gerekir. Asit azaltan ilaçlar yukarıda sayılan önemli maddelerin eksikliğine dolayısıyla ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.
Ahmet Aydın Hocanın reflü açıklaması gibi reflü hastalığının tedavisi için tavsiyelerini ve verdiği bilgileri yabana atmamanızı öneririm.
 • Asit azaltan ilaçlar ve PPİ denilen ilaçlar kullanılmamalı çünkü semptomları giderseler de hastalığı ortadan kaldırmadıkları gibi pek çok yan etkileri var.
 • Acil, ağrılı ve yanmalı durumlarda 1 büyük bardak su içine 1 tatlı kaşığı yemek karbonatı konularak içilecek ve ağrı geçtikten sonra 3 saatte bir ½ litre su içilecek. Gün boyu 4 litre su içilecek.
 • İranlı Dr. Feridun Batmanghelidj su ile reflü tedavisinin öncüsü olmuş. Ahmet Aydın Hoca da onun tedavisini uygulayarak pek çok hastayı iyileştirmiş. Yemekten yarım saat önce 250 cc, yemekten 2,5 saat sonra da 250 cc su ve aralarda da istenildiği kadar su içilmesini öneriyor. Yemek esnasında ve sonrasındaki 2,5 saat su içilmemesinin nedeni mide asidini seyreltmemek için.
 • Az ve sık yemek yerine öğünlerin arasını açarak yemek ve aralarda atıştırmamak da reflüden kurtulmak için gerekli. Sık yiyerek su tedavisi uygulanamaz zaten. 2 saatte bir yerseniz su içecek zaman kalmaz.
Bunuda okumalısın !  İmplant kanser yaparmı ?

Yukarıda önerilen tedaviyi ben uyguladım ve çok faydasını gördüm. Artık hiç ilaç kullanmadığım gibi reflü belirtileriyle de karşılaşmıyorum. Ender durumlarda yeterince su içemezsem belirtiler ortaya çıkıyor ve mutlaka su içmeye çalışıyor ve belirtileri bertaraf ediyorum.

Mutlaka izleyin

RELATED ARTICLES

60 YORUMLAR

 1. Direk yağını içemiyorsaniz kokusundan ve tadından dolayı kapsül olarak sabahları aç karnına yutun 1 kapsül ile başlayın 2 ye kadar çıkın. Üstüne hakiki köy balı 1 çorba kaşığı yedikten sonra yarım saat birşey yemeyin. Kaliteli markadan kapsül kullanın kapsülü içtikten sonra 15 dk sonra ağzına çörek otu tadı gelicek mideden. Bu kaliteli bir kapsül olduğunu gösterir bir nevi. Kahvaltınızı
  30dk sonra yapın önemli nokta en aşağı yarım saat birşey yememek.
  Veya yarım tatlı tohumlarını ağızda iyicene çiğneyerek ilk acımsı tat gelir sonra tatlımsıya döner tadı kendi tadını alırsınız yutun üstüne 1veya 2 çorba kaşığı hakiki köy balı kesinlikle satın bal olmasın güvenliğiniz bir yerden alın balınızı. 20gun kullanın 10gun ara verin bu şekilde 3 aya kadar düzenli kullanın Allah’ın izniyle hiçbir sıkıntınız kalmaz.
  Eksta acı baharatlı alkol salamura işlenmiş mamuller vs midenize bağırsağıniza düşman yiyecekleri bırakmayıp bu çörek otunu icsenizde fayda etmez malesef.

  • . Arkadaşlar merhaba ben aynı şekilde en az 15 yıldır bu şikayetleri yani mide şikayetlerini çekiyorum denemediğim şey kalmadı neredeyse. Son 8 gündür çörek otu yağı kapsülü Ocean marka kullanıyorum. Ilk 3-4 gün müthiş gaz ve sancı yaptı fakat inatla devam ettim şu an etkileri inanılmaz midem gerçek anlamda iyileşiyor bunu hissediyorum şikayetlerim çok azaldı zaten yapılan bilimsel araştırmalarda çörek otu yağının helikobakteriyi öldürdüğü ve üçlü ilaç seti ile aynı etkiyi yarattığı kanıtlanmış.Çörek otunu tavsiye eden herkesten Allah razı olsun. Örneğin Dün kızarmış balık yedim domates yedim ama yine de Bana mısın demedi Allah’a çok şükür.Peygamber Efendimiz bile çörek otunun ölümden başka her şeye çare olduğunu söylemiş. Günler ilerledikçe yine durumla ilgili bilgilendirme yapacağım sizlere

 2. Merhaba kardeşim yazini cok begendim ayni sikayetler bende de mevcut corek otu yagini nasil kullandin birde instagram kullaniyorsan iletisime gecebilirmisin benimle instagram hesabım @teknoobu yazarsan memnun olurum.

 3. Ben de onbeş yıldır hasrit var ilaçlarla tedavi gördüm ilaçlar kilo aldırdı iki haftadır çörek otu yağı kullanıyorum midemdeki gaz sürekli boğazımda istifrayla midem kanama yaptı bunlar normal mi çörek otu yağı kullananlar tedavileri iyi gidenler bana yazarlarsa sevinirim ne kadar sürede faydasını görürüz

 4. Ben çörek otu yağı kullandığımda ilk etapta 2 hafta midemde yanma yaptı ama pes etmedim, acıya dayandım 3.haftadan sonra düzeldi ve yanma ortadan kalktı. Şu ana gaz, şişkinlik ve yanma kalmadı.

 5. Bende çörek otu kullanmaya başladım ancak midem de yanma yapıyor, Konu hakkında tecrübesi olan varsa cevap yazsın lütfen.Ayrıca gaz ve şişkinlik için ne kadar süre kullanılıyor?

 6. Çörekotu Midemde aşırı yanma yapıyor bu geçicimidir kardeşim. Sende de ilk zamanlarda mide yanması yaptı mı çörekotu. Vallahi hayatımdan bıktım. Mide korucularıda artık fayda etmiyor.

  • Huriye hanım bende yapmadı ama , kullanan bazı arkadaşlarda ağrı yaptığını yazmışlar. İsterseniz bir doktora danışın bu durum için. Sizin için aynı faydayı sağlamayabilir. Yada ilk zamanlar mide yanması yapıp sonra düzelebilir. Bunu siz tecrübe etmelisiniz bir doktora danışarak.

 7. Brezilyada bir üniversitede propolis ile ülseratif kolit ve Crohn hastalığı olanlar
  üzerinde çok geniş bir deney yapılarak Propolisin bu hastalığa iyi geldiği kanıtlanmıştır araştırmanın çevirisini
  yayınlıyorum diliyenler aşağıdaki linkten araştırmanın tamamına ulaşabilirler.Yıllardır Propolisin iltihaplı bu tür
  hastalıkların bir numaralı tedavi edici unsuru olduğu biliniyordu, bu araştırmada bizi doğrulamış oldu.
  Propolis içerisindeki flavonoidlerin içeride ve dışarıda antimikrobiyal ve anti-inflamatuar olduğunu biliyorduk,Crohn
  hastalığının ve ülseratif kolitin Propolis tedavisi ile ilgili çalışmaları bulmuştuk.Crohn hastalığı (CD) ve ülseratif kolit
  (UC) inflamatuar bağırsak hastalığının (IBD) iki büyük tipini temsil eden kronik idiyopatik inflamatuar bozukluklardır.
  Bu hastalıklar gastrointestinal sistemi etkiler ve seyrini değiştirme dönemleri remisyon ve flare-up ile karakterizedir.
  2013 yılında CrohnHastalığı üzerinde bir çalışma yapılmıştır. İki grup tedavi edildi – bir tanesi Propolis
  diğer grup ise mesalazin lavmanları ile. Propolis uygulamasından on iki gün sonra % 80’inde iltihaplanma
  azaldı,% 60’ı orta derecede sızıntı,% 20’sinde hafif infiltrat vardı. Şu anda mesalazine ile tedavi edilenlere % 60 oranında
  yoğun infiltratlar,% 20’sinde hafif infiltratlar,% 20’sinde artık iltihap görülmedi.Bu sonuçlar, Propolis tedavisinin terapötik
  etkisinin yüksek olduğunu, ancak kapsamının daha geniş olduğunu,düşündürmektedir. Mesalazine’in anti-inflamatuar etkisi,
  yalnızca kendisine iyi cevap verenlerde(tedavi verilen nüfusun yarısından azında) daha az ve daha etkisizdi. Enflamasyon,
  her iki ilaca 12 gün tedaviden sonra da devam etti.İndükte kolit olanlar ayrı ayrı ve birlikte propolis ve mesalazine ile tedavi edildi.
  Bilim adamları,Propolisin Crohn tedvisinde son derece etkili olduğu sonucuna vardı. Propolisin anti-enflamatuar etkisi, inflamasyonun azalmış
  yoğunluğu ile kistlerin ve apselerin sayısındaki azalma ile gösterildi. Ayrıca, Propolis in,Ülseratif kolit tedavilerinde kullanıldığında,
  son derece etkili olduğunu keşfettiler.Deneysel Olarak İndüklenen Ülseratif Kolitin Tedavisinde Propolisin kullanımı bu sitede bulunabilir:
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/mıPMC3786476/
  Netice olarak,Ülseratif kolit ve Crohn gibi inflaasyonel ve enfeksiyonelrahatsızlıkların modern tıp ta
  çeşitli ilaçlar ve antibiyotik lerle tedavilerinin olmadığı artık herkesçe bilinmektedir.Yüzyıl ın mucize ilacı olan Propolis tüm bu hastalıkları
  en etkin, kalıcı, yanetkisiz, kesin tedavi eden tek doğal Antienflamatuar ve Antibiyotik tir.
  Propolis en güçlü kimyasal bazlı sentetik antibiyotik ten 100 misli daha güçlü dür.Ülseratif Kolit ve Crohn un tedavisi ile birlikte Doğal
  İmmunoterapi yöntemi ile bağırsak florasının,iyileştirilmesi, yani.Bağişıklık sisteminingüçlendirilmesi gerekmektedir.Organik Sertifikalı
  ürün temini ve Ülseratif kolit ile Crohn un Apiterapi ve İmmunoterapiyöntemleri ile tedavi yöntemleri için ,,,,**** nolu
  telefonlarımdan ve Whattsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılarımla,

 8. İyi günler endoskopi oldum gastrit ve mide mikrop olduğu söylendi ne yesem karnim şişiyor bagirsaklarim beni rahatsız ediyor gaz cikartmazsam rahatlama olmuyor kabizlik ta var corek otu yağı gerçekten gastride iyi geliyormu kullanan arkadaslar cevap yazarsa sevinirim

 9. Bende 1 aydır kullanmaya başladım. Faydalarını zamanla anlıyorsunuz mesela ben ilk; yokuş yürürken hemen tıkanırdım kalp çarpıntım çok olurdu onlar kayboldu.Bir hafta oluyor midemde yanma değilde sadece acı su gelmesi (reflü) var bende; yediğim içtiğim her şeye dikkat ederim rahatsızlığımın azaldığını fark etmeye başladım dün asitli içecek tükettim mesela sabaha kadar hiçbir yanma olmadım normalde uykudan kaldırırdı beni.Vücut direncim güçlendi birde çabuk yorulmuyorum artık bakalım ilerde başka neler getirecek hayatıma.Ben soğuk sıkım jel kapsül kullanıyorum.

 10. Gerçekten çörek otu yağı ile kesin çözüm bulanlar yorum yazarsa seviniriz ona göre insanlar bir bilgi sahibi olur ve tedaviye başlar inşallah iyi gelirde bu dertten muzdarip olan hastalarda Şifa bulur ve onlarında dualarını alırsınız

 11. Merhabalar mide yanması gastrit migde incelemesi asit gibi VS sorunlara iyi gelen tek şey çörek otu yağıdır. Bu yagı aldığınız zaman karışımsız olmasına dikkat edin. Elde yapılmış soguk basım olmasına dikkat edin. Bunu kullandığınız zaman emin olun sabah akşam dua edeceksiniz. Bu tür sorunları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

 12. Bende boğaz reflüsü var. Sürekli sesim kısılıyor. Mideden gelen asit ses tellerimi etkiliyormuş. Bende yazınızı okuyunca çörekotu yağını kullanmaya başladım. iki ay oldu fakat sesim hala kısılıyor. midemde yanma çok nadir oluyor. Ama sesim çok kötü kısılıyor. Kullanmaya devam etsem mi acaba ne dersiniz kardeşim.

 13. her gittiğim doktor da strese bağlı olduğu söylenen bir mide sorunum var bazı geceler kalp çarpıntısı nefes alamama ve bas dönmesiyle uyanıp saatlerce midemi olup genirme ile rahatlatamazsam acil de soluk alıyorum corekotu yağını buradan duydum deneyeceğim.papatya çayının faydasını gördüm günde iki kez ictigimde daha hafif sıkıntılar oluyor güzel bir gün geçiriyorum herkese rabbim şifa versin iyi günler .
  müşerref

 14. Size sadece şunu net soyluyorum..polen yiyin anında asit notaralize oluyo mideyi güçlendiriyo.inşallah benden Duacı olursunuz.etkileri lütfen yazın…

 15. arkadaşlar şuanda karbonat kullanmayı bıraktım sanki zarar veriyor gibi. ülser hastalarına yaramıyor galiba içtiğimiz mide ilaçlarının genelinde içinde karbonat var diye kullanmıştım ama pek fayda olmadı sanki. onun yerine tahin, patates tüketiyorum vs yediğime içtiğime dikkat ediyorum.

 16. içindekilerde Sodyum Bikarbonat yazan karbonatları kulanın. nasıl kullanılacağı face hesabında yazıyor. ( lütfen reklam olarak algılamayın yardımcı olmaya çalışıyorum ülser hastasıyım ben de kullanıyorum.)

 17. reflü ülser gastrit sıkıntısı olanlar karbonatla tedavi yöntemi var iyi geliyor denemeyenler internetten kemal milar ı araştırın derim.

 18. Merhaba ben yaklasik 2 yil once sirt agrisiyla hastaneye gittim. Malum bakteri ve gastrit teshisi nedeniyle antibiyotik 750 mg lkk sabah oglen ve aksam yaklasik 4 hafta kullandim yaninda mide korucuyla birlikte.ilaclar bitti ben gece yatamadim sabanlara kadar yediklerim bogazima geldi. Asagi inmiyordu.

  Bogazima gelen yemekler ses tellerimde odem olusturmus. Baskilayici ilaclar suruplar fayda etmedi . Cankayada ozel doktora gittim onca para verdim ama nafile. Parasinda degilim doktorlar isini ticarete donusturmus yazik. Neyse internette dolasirken transformal nefes teknigini yaptim yalniz bunuda kuralina uygun yapmazsan zararli olabiliyor. Bu teknikle biraz fayda gordum ama tedzvi olamadim.gunu kurtariyor o kadar.

  Sonra aynisefa bitkisini israrla 2 ay sabah aksam ictim . Faydasini gordum iyilestim dedim ara verdigim kizartmalari tursulari yedim. Sonra yine tekrarladi. Simdi yine ayni sefa bitkisini kullaniyorum ama hala iyilesemedim benimki kroniklesmis. Herhalde. Daha once corek otu yagi az kullandim ama midem agridi. Yinede deniyecem ama bu sefer yerli uretim aldim daha kaliteli insallah fayda gorurum. Bu arada mide koruyucularin cok zararli yan etkileri var

 19. Bu haberi okuduktan sonra ilaçları bıraktım .ve sabah aç karnına ve akşam aç karnına almaya başladım.sanki 1 haftada bile değişimi hissettim.benim reflüm hangi aşamada bilmiyorum ama sesim bile çkmıyordu son zamanlarda.2 ay kullanmayı düşünüyorum inşallah.tamamen iyileşirsem ve öğretmenim derslerde eskisi gibi sesimi kullanabilirsem tekrar yazacağım buraya.Allah herkese şifa versin.sağlık ne önemli şeymiş.insan kaybedince anlıyor kıymetini.Ya Allah inşallah çörek otundan şifa buluruz.bu arada kudret narı kullanan varmı ? bu hastalıkta onu da öneriyorlar.bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim selamla…

  • Fayda görmenize çok sevindim. Kudret narını da kullandım ben ama ben fayda görmemiştim. Belki siz görebilirsiniz bilmiyorum. Ama çörekotu tedavisi süresince bence bir şey kullanmayın. O dönemden sonra kudret narını deneyebilirsiniz.

   Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Facebook sayfamızıda takip edebilirsiniz.

 20. Slm .arkadaslar bendede sık sık gastrit oluyor.bi düğünde adamın biri cay ismarlayacakti icmicem mide problemim var dedim. Oda bana kendisindede uzun yillar mide problemi cektigini özellikle reflü. çörek otu yağı ile kurtuldugunu anlatti.
  Ben daha kullanmadim.ama gastrit olunca iki üç günlük terepi uyguluyorum ve geciyor cok şükür. Papatya çayı iciyorum 3 öğün ama sallama poset caydan degil.cicekli olan özel kurutulmustan. Yemek olarakta sabahlari çorba ve siyah ekmek. Öğle ve akşamda patetes salatasi icine yumurta biraz zeytin yagi. Gece yatarken yine papatya çayı içip yatiyorum. Iki üç günde geciyor cok şükür.

 21. arkadaşlar çörek otu yagı duydumda kulanmadım düzgün ama deneyecem,
  ama ben daha başka bir sey öğrendim bu diyefram nefsiyle reflüyü gastirite iyi geliyor hata zamanla yok ediyormuş ,tranformal nefes tekniği yazın internetde cok şeyler var ,ve çörek otunuda kullanın cok faydası var ,ama mutlaka dediğim sayfaya girin

 22. YÜZDE YÜZ SAF TAMAMEN DOĞAL KATKISIZ ÇÖREKOTU YAĞI KANTARON YAĞI ZEYTİN YAĞI İSTEYENLERE İSTEDİĞİ KADAR YOLLUYORUM. İNANIN ÇOOOK MEMNUN KALACAK TEKRAR TEKRAR SİPARİŞ VERECEKSİNİZ.

  ALLAH IN İZNİ İLE DENEYİN ÇOK MEMNUN KALACAKSINIZ.

 23. arkadaşlar merhaba,
  ben mide yanmasından günlük yağı ile kurtuldum sayılır, şimdi şükür fazla bir rahatsızlığım yok sadece sütlü ürünler tüketirsem geğirme oluyor.
  allah herkese şifa versin.

 24. Sonuc nedir acaba baktirdiniz mi bi faydasi olmus mu ?

  Adminin cevabı : Evet oldukça faydasını gördüm şu anda lansor falan da kullanmıyorum. Stres olmadığım sürece en ufak sıkıntım yok şükürler olsun.

 25. Sayın admin. Çörek otu yağı kullanımınızdan sonraki gelişmeler umit verici. Ancak Haziran 2012 den beri tıbbi bir muayene sonucu ile ilgili yazı yazmadığınız için, çörek otu yağının faydası kalmamış veya sonuçlar olumsuz çıkmış ve burada paylaşmaya çekiniyorsunuz gibi bir algılama oluştu. Olumsuz da olsa bilgi vermeniz faydalı olur çünkü cevap veren olmasa da çok kişi tarafından okunuyordur makaleniz.

 26. arkadaslar sizlere sunu aktarmak istiyorum.
  cörek otu yagi veya otu sifali bir bittki olabilir,yanliz kendimdede gastrit oldugu icin sizleri cok iyi anlaya biliyorum 3 yil evel bendede helicobakter cikti,ve antibiotikla sonuc alabildim,internete bende cörek otunu okudum,yanliz gastrit olan kiside kulanmasin diyorum cünki hem fazla asit üretiyor hem mideyi yoruyor,ve mide hasmedemdiginden sIskinlik basliyor.kendimde aynen böyle oldu,cörek otunu birakinca midemin agrilari gitti,birde sunu bilmenizi isterim,eyerki doktorunuz antibotika verdiyse kesinlikle süt ürünleri haplarla kulandiginiz sürece sütlü ürünler kulanmyainiz,bu cok önemli yoksa mikroblari öldüremesiniz,ve doktorunuz sizlere kombination antibiotika vermesi gerek,ve aksam üzeri 100% Crannbeery suyu icin,türk dilinde kizilcik suyu,midenizde mikroblar kalmadiysa,bu suyu hafta da 2-3 kere icebilrisiniz günde yarim bardak yeterli,ve kendimde aynen böyle yapiyorum,vr sizleri bu konuda cok iyi anliyorum…..süreyya almanya

 27. bende mutlaka deniycem fakat size bir kaç bir şey sormak istiyorum, bende çok zor durumdayım sürekli çareler arıyorum.

  öncelikle

  1) hangi marka ürün kullandınız?
  Adminin cevabı : Shiffa Home
  2) aç karnına mı tok karnına mı içtiniz?
  Adminin cevabı : Aç karnına
  3) ölçü olarak kaç kaşık içtiniz ?
  Adminin cevabı : Biraz doğaçlama yaptım ama genelde günde üç kez bir tatlı kaşığı
  4) kaç gün kullandınız?
  Adminin cevabı : 2 aya yakın kullandım
  5) kaç günde sonuç almaya başladınız?
  Adminin cevabı : Yaklaşık 20 gün içinde sonuç almaya başladım

  Benim şu yönde şikayetlerim var sabah ağzımda acı bir tatla uyanıyorum, boğazım grip olmuş gibi devamlı ağrıyor ve bir şey takılmış hissi oluşuyor göğsümde de ağrı oluyor; ağzım, yemek borum ve boğazım asitten dolayı tahriş oluyor… mide koruyucu içersem bunlar tamamen geçiyor ama ilacı bırakınca tekrar başlıyor sizinde şikayetleriniz bunlar gibi miydi? şu an tamamen kurtulmuşsunuz sanırım umarım bende fayda görürüm reflü mide kapakçığında gevşeklik olduğu için geçmez diyorlar ilaçlar asidi baskıladığı için geçici çözüm sağlıyor , fakat 9 aydır ilaç içtiğim için yan etki yapmaya başladı bende o asidi bitkisel yollarla baskılayıp ilaçları bırakmak istiyorum reflü için bir çok şey denedim ama çörek otu yağını ilk defa duydum o yüzden her şeyi sizden detaylıca öğrenmek istiyorum

 28. merhabalar reflüme çare ararken sizin yazınızı okudum 1,5 yıl falan olmuş siz o yazıyı yazalı ama şansınmı denemek istedim, çörek otu yağı ile reflüm geçti gibi endoskopi yaptırıp baktırıcam demişsiniz şu an durumunuz nasıl mideniz umarım hala iyidir… Bende 9 aydır gastrit ve reflü sorunları yaşıyorum ağzım ve boğazım tahriş oldu reflüden çörek otu yağını denemek isterim ama önce size sorayım dedim nasılsınız şu an tamamen geçti mi reflünüz?

 29. heli baktri yani mikrop ben 1 seneye yakın midemden şikayetim var ve cok cektim allahım yardım etsin bu hastalıgı olana mikroptan cok şükür kurtuldum eşki yogurt yiyin isterseniz ayran yapıp için isal hafifte lsa olucaktır isale mikrop gidiyor eşki yogurt lütfen yiyin 2 tabak 3 ara ara yiyin veya ayran yapıp için mide ilaçlarını bırakınilaçllar dahada kötüye sebep oluyor yinede karar sizin cörek otunu yagla karıştırıp 1 yeek kaşıgı yiyin bununda faydası var bol su için allahım herkeze şifa versin

 30. 2 yıldır 11 yaşında kızımın mide yanması şişkinlik ağız kokusu gibi şikayetleri var.h.bakter olabileceğinden şüpheleniyorum.Endeskopiden korkuyor bu yüzden doktora götüremedim. Çörek otu yağı kullanabilirmi.

 31. h. bacter pylori ne illet bişeymiş üç kere kombine tedavi aldım geçmedi antibiyotik kullanıp bu bacteriyi tedavi edenler varsa hangi antibiyotikleri kullandıklarını lütfen yazabilirler mi Allah rızası için çekmeyen bilemez…

 32. kullanmadığım antibiyotik kalmadı hala mikrop varmış midemde nefes testi yaptırdım dirençli mikropmuş dedi doktor.yine antibiyotik yazdı ondan sonra dışkı testi isteyecekmiş lütfençörek otu yağının ismini yazarmısınız.çok korkuyorum kötü hastalığa çevirecek diye…………

 33. benim gastrit ve reflü problemim war 1.5 seneden beri kullanmadığım antibiyotik antiasit kalmadı siskinlik gaz bitmek bilmio kudret narı kullandım daha kötü etti çörek otu yağı faydasını gerçekten görenlerin yazmasın ı istiyorum derdime çareeeeeeeeeee

 34. Bende mide fıtıgı ve gastrit var çörek otu benim sorunmu çözermi bilmiyorum. Mide fıtıgı iler ilgili bi çözüm bilen varsa yazarsa sevinirim.

 35. cörek otu yagi kulaniyorum ama su hic bi faydasini görmedim,sanki gastrit daha cok azdi gibi me geliyor,bu arada yaklasik 4 aydan beri demir haplari kullanmak sorundayim acaba bununda gastrite etkisi olabilirmi,bundan bu cörek otu nasil faydasini görücem kendim suyla birlikte 10 damla aliyorum
  bu arada umarim cevaplari hemen yanitlarsiniz cok uzun sürüyor yanitlamaniz.

  buarada ben tekrar sila

 36. Sayin admin ,reflu ilaclarinin yan etkisini okuduktan sonra ve uzun suredirde kullanan birisi olarak moralim su anda sifir.Arastirma yaparken corekotu tecrubenizi okudum.Ben bir eczaci beyin urettigi corekotu yagli kudret nari kullandim bir sure.Ve 10 ay kadar da ihmal ettim.Siz de yalniz yagi kullanmissiniz.Simdi sahte bir yag almamak adina sizin tecrube ettiginiz yagin markasini rica edicem.Malum ortalik sahte urunler ile dolu.Yardimci olursaniz sevinirim. Selamlar…

  Adminin cevabı : Reklam olmaması için özelden mail atarsanız cevaplarım celilcan@gmail.com adresine mail atın.

 37. merhaba abi ben tekrar sila.

  yine bi sorum olucakti simdi 100% cörek otu yagi aldim ve simdi cörek otu yagi kulaniyorum..
  midem de cörek otu tohmunu kulanirken bir seyim yoktu 2 ay oldu 2 ay tam dolma üzeri midemde asit ve agri basladi,ve bu sayfayi okuyunca yagini aldim simdi 2 gün oldu kulanilali,birde benim 2 yil önce helicobakter de fardi antibiotika almistim ve gecmisti,simdi bu yil mart ayinda tekrar büyük abtes-testi yaptirdim doktorum helicobakter yok dediler simdi midem bu aylarda yine rahatsilandi korkuyorumki acaba yine helicobaktermi var yoksa bu cörek tohmundanmi oldu anlayamadim.simdi cörek otu yagini kac damla kulanmam lazim .

  yanitlarsaniz cok sevinirim ..

  Adminin cevabı : Hpylori endoskopi ile en net şekilde anlaşılabilir. Üre testinin çok sağlıklı olmadığını söyleyen doktorlar var . AYrıca yukarda yazdığım gibi çörek otu yağeının bir yan etkisi olmadığı için ne kadar kullanacağınla ilglii bir sıkıntı yok bu yüzden her sabah bir tatlı kaşığı her akam bir tatlı kaşığı şeklinde kullanabilirsin.

 38. ben 4 senedir bu hastalığı çekiyorum kudret narı diye bir bitkisel ilaç kullandım malesef gene tekrar etti spor yaptım kesildi gibi oldu fakat spor yapmayı bırakınca tekrar nüksetti.banada biraz bilgi verirseniz bu şifalı bitki hakkında parası önemli değil yeterki kurtulayım şu illetten.

 39. bende mide mikrobu cıktı ve korkuyorum h.pylori+ne yapacagımı bılmıyorum yardımcı olrsanız sevınırım

  Adminin cevabı : Çörekotu yağını kullandınız mı Hadika

 40. Merhaba arkadaşlar,öncelikle geçmişler olsun diyorum.Çörekotu yağı refü,mide ülserinin yanısıra allerji ve bunun yanında seyreden astım problemlerine de çözüm sunuyor.Allerjik astım dediğimiz bu rahatsızlık yaşam kalitemizi aynı refü de olduğu gibi çok düşürmekte.Çörekotu yağı düzenli kullanımda tedaviyi de beraberinde getiriyor.Lakin aktarlarda komik ucuz fiyatlara satılan çörekotu esansları ile kokulandırılmış ucuz,kalitesiz olanları bir işe yaramıyor.Şu an Söke de tam saflıkta ü retim yapabilen ve dünyada yalnızca 5 ülkede bulunan fabrikada üretilen yağın eşi benzeri yok..Biz burada buğday ruşeym yağı ile kombine edip kullanıyoruz ve başarı mükemmel.Üstelik yağı içmekte zorlananlar için balık yağı kapsülleri gibi yumuşak jel kapsüllerde de sunuluyor..Ek not olarak çörek otu yağını her öğünden önce aç karınla aldığımızda göbek çevresindeki yağlarımızın da yakıldığını görebiliyoruz..Tok alınırsa kilolara hazırlıklı olmanızda fayda var::))Kilo almak istiyorsak tok,zayıflamak istiyorsak aç almalıyız kısaca..Yağa ulaşmak isteyenlere

  Adminin cevabı : İletişim bilgilerinizi maalesef sildik. Sitemizde reklam vermek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 41. merhaba..

  kisa bir soru sorucaktim mide icin cörek otu ögütülüpete yenilirmi.?
  cünki ben ögütüp bir kac yudum su ile yutuyorum yemeklereden yarim saat önce.
  mideye zarar verermi.? cünki bazi sayfalarda ögütüpte yenilebilinirmis,yoksa yaginimi daha iyi dir
  insallah yakin zamanda cevabinizi alirim..

  simdiden cok sagol,un

  Adminin cevabı : Kesinlikle yağını tavsiye ediyorum bi düsünsenize ne kadar cörekotundan ne kadar yağ cıkar. Konsantre gibi bir şey oluyor.

 42. Ben bu yaziyi okuduktan sonra bir ay boyunca kullandim. Sabahlari kahvaltidan once bir tatli kasigi ictim. Baslarda antiasit kullanmaya devam ettim. Sonlara dogru hic yanma hissetmemeye basladim. Bir ayin sonunda artik mide yanmasi ve reflu kalmamisti. Sanki hic olmamis gibi. Oyle ki corek otu yagini biraktiktan iki bucuk hafta sonra midem yandiginda o hissi unutmus oldugumu farkettim.

  Evet, malesef kullanmayi biraktiktan bir sure sonra hastalik tekrar nuksetti. Simdi tekrar bir baharatciya gidip yeniden alacagim. Dogrusu midem yandiginda aci ile antiasite sarilmaktansa sabahlari bir tatli kasigi corekotu yagi hem daha hesapli hem de daha zahmetsiz gorunuyor.

  Yazida da yazdigi uzere gercekten blogger’a dua ediyorum. Allah razi olsun.

  Adminin notu : Kardeşim Allah şifa versin malum olduğu üzere Helyco Backter Pylori gerçekten antibiyotiklere bile dayanıklı ve bir o kadarda ölmesi zor. Çörekotu yağını kulllandığın sürece ağrın ve yanman olmuyorsa bu iyiye işaret demektir kullanmaya devam et. Sonuçta ne Proton Pompası İnhibitörleri gibi B12 vitamini eksikliğine yol açıyor nede ekstra bir yan etkisi var sonuçta mide asidini baskılaması bile tek başına yeterli. İnşallah uzun vadede mikrobu da öldüreceğine inanıyorum. Ara sıra sarımsak ekstraktı gibi yada ekstrakta bile gerek yok her gün bir diş sarımsak gibi takviyelerle de devam et inşallah.

 43. sonucu haber vermemişsiniz yalnız ben sabah öğle ve aksam yemeklerden önce 5damla su ile beraber içiyorum 2gün oldu su an midem şiddetli bir biçimde yanıyor fazla kullanıldığındada yan etkisi olabilir deniyor cevabını verebilirmisiniz ayrıca benim aldığım 50ml markası lhb

  Not : Beş damlanın hic bir yan etkisi olacağını sanmıyorum. Senden ricam çörekotunu kullandığın süre içinde reflüyü azdıracak gıdalar yeme ( çikolata, salça, domates, çay, kahve, kola vs. ) 5 damla değil bir çay kaşığı içsen yinede mideye bir zararı olmaz. Çörekotunu tane olarak yemek mideye öğütemediğinden dolayı ek bir yük getirir ama yağın bu şekilde bi yan etkisi bende olmadı. Kafana da çok takma. Biliyrosun mideyi tetikleyen durumlardan biri de psikolojik durumlardır.

 44. Merhaba,

  Ayni dert bende de var. Antibiyotiklerden nefret ettigim icin tedavi yerine antasitle gecistirip duruyorum. Semptomlarin gitmesi bakimindan ise yaradigini gormussunuz. Bu cok umut verici bir haber. Endoskopiyi yaptirdiginizda onun sonucunu da paylasabilirseniz cok minnettar olacagim.

  Tesekkurler.

  Adminin cevabı : En kısa zamanda endoskopi olmaya çalışacağım ama bu kısa zaman bir ayı bile bulabilir. Ara sıra konuynu takip ederseniz mutlaka burdan paylaşacağım. Mutlaka çörekotu yağını ( soğuk sızma ve güvenilir marka) kullanın. 125 ml. olanları tavsiye ederim yirmi gün civarı gidiyor. Zararı olmayacak bir şey olduğu için bana dua edeceğinize inanıyorum bu yüzden içtenlikle tavsiye edebiliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar