Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaArabaOnline trafik ihbarı

Online trafik ihbarı

Yeni faaliyete giren emniyet müdürlüğü whatsapp trafik ihbar hattını tanıtmaktan guur duyuyoruz. Ülkemizin bir çok alanda yaptığı ilerlemelere bu tür ek lerin gelmesi bizi  çok grururlandırıyor. Bu ihbar sistemi sadece whatsapp üzerinden değil viber üzerinden de yapılabiliyor. Online olarak yapılan bildirimlerde gönderilen resimler belge olarak kabul edilip işlem yapılıyor.

Şimdilik sadece İstanbul emniyet müdürlüğü tarafından devreye alınan sistem henüz Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep gibi diğer büyük illerimizde bulunmuyor.

İstanbul emniyet müdürlüğüne whatsapp ve viber üzerinden ihbarda bulunmak için aşağıdaki telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

Online trafik ihbarı :

533 155 0 155″ ile “552 155 0 155” numarasına görüntülü ve videolu şekilde mesaj atabilir böylece emniyet şeridinden gidenleri, engellilerin yerine park eden araçları, hız ihlali yapanları, makas atanları, hız sınırını ihlal edenleri, trafik güvenliğini tehlikeye sokanları, yayaların üzerine araba sürenleri, kaldırıma park edenleri şikayet edebilirsiniz. Yaptığınız ihbarlarda araç plakasının gözükmesine dikkat ediniz.

Örnek bir videolu ihbarı bir arkadaşımız şu şekilde yapmış

whatsapp-trafik-ihbar

Bu bildirimler sonrasında sürücülere ceza kesilip çeşitli müeyyideler uygulanabiliyor. Kesinlikle mükemmel bir uygulama. Emeği geçen emniyet müdürlüğü trafik müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz.

Bunuda okumalısın !  On parmak hızlı yazmak
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar