Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGrafikResmi vektöre dönüştürme

Resmi vektöre dönüştürme

Özellikle grafik tasarımcı olanların elinde bulunan fotoğraf ve resimleri vektör haline dönüştürmek zorunda kalırlar. Elinizde png , jpg kısacası resim halinde bulunan bir resmi layer haline yada vektörel hale çevirmek için Corel Draw ‘in Trace özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak ben bununla uğraşmak istemiyorum kolayca internet üzerinden resmi vektörel hale getirebileceğim siteler var mı diyorsanız. Evet tabiki var biz bu sitelerin en iyilerini sizler için araştırdık.

Resmi vektörel yapmak için ;

İnternet üzerinden online olarak çalışan jpg , png tüm resim dosyalarını  Coreldraw ve Freehand gibi programlarda ham dosyası olarak kullanabileceğiniz çizim haline getiren araçlardır. Sizler deneyerek kendinize göre en başarılı aracı kullanabilirsiniz.

 • Vector Magic
  Vectormagic.com online olarak bir resmi vektörel hale dönüştüren ve .ai , .svg, gibi formatlarda kaydedebilen bir converter sitesi. Sonuçlar oldukça başarılı.
 • Rapid Resizer
  Online ücretsiz resim dönüştürücü Scalable Vector Graphics (SVG) formatında (deneysel) dönüştürme işlemini başarı ile yapıyor . İster bilgisayarınızdan bir dosyayı yükleyerek ister de resmin url yolunu girerek dönüştürme işlemini yapabilirsiniz. Dönüştürme işleminin yanında çeşitli efektleri de verebilirsiniz.
 • Online Convert
  Bu online converter ile bir çok işlemin yanında her hangi bir resim dosyasını online olarak vektörel hale dönüştürebilirsiniz.
 • Auto Trace
  Autotrace Online olarak  geliştirilen bir rester motorudur. Çok kolay bir kullanıma sahip olan sitede ilk aşamada görüntüyü ekleyip daha sonra da dönüştürme yada efekt işlemlerini seçip sonuncu aşamada da işlem yapılmış resmi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 • Convert Hub
  CO, PNG, JPG, GIF, BMP, PS (PostScript), EPS (Encapsulated PostScript), TIFF, TGA, TXT (ASCII), HTML ve 90 dan fazla dosya arasında convert ( dönüştüme ) işlemini yapar. Bunlara ek olarak her hangi bir resim dosyasını çizim haline getirebilirsiniz. Bilgisayarınızdan yüklediğiniz her hangi bir resmi online olarak dönüştürüp  trace işlemi uygulayabileceğiniz gibi bir url den de resme aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  Ücretsiz kaliteli psd dosyaları
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar