Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaDers NotlarıDuolingo ile kolay ve hızlı ingilizce öğrenmek

Duolingo ile kolay ve hızlı ingilizce öğrenmek

İnsan her şeyi basit ve kolay yoldan halletmek ister. Peki ingilizce hızlı ve kolay bir şeklide öğrenilebilir mi ? Bu aralar dil öğrenme teknikleri üzerine araştırmalar yapıyorum. Bulduğum programların ve online derslerin çoğu ücretliydi. Hem ücretsiz hem kaliteli bir sistem bulabilir miyim diye araştırmaya devam ettim. İşte burada duolingo ingilizce eğitim programı ile karşılaştım.

Ülkemizde ki eğitim sistemi ile yıllarca eğitim gördüğü halde, yabancı dil seviyesi I am going to school ötesine gidemiyor.  Yabancı dili geliştirmeyi sevenlerdenseniz bu yazımızı beğeneceksiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlere yardımcı olmayı amaçlayan ve açık ara en iyi ücretsiz dil öğrenme uygulaması duolingo ‘yu tanıtacağız. Böylelikle günlük hayatta ve iş hayatında size yetecek kadar yabancı dili rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Duolingo ile hızlı ve kolay ingilizce öğrenmek ?

Ücretsiz ve İnteraktif olarak profesyonel kalitede İngilizce ( english ) ve almanca eğitimi veren sitedir. Sitede kullanılan animasyonlar ve araçlar bir çok ücretli sistemde bile yer almıyor. Böylelikle sanki bir oyun havası içerisinde oluyorsunuz. Bu çocuklar ve gençler içinde işi daha da kolaylaştırıyor.

Amerikan İngilizcesi, Çek Dili, Latin Amerika İspanyolcası, Brezilya Portekizcesi, İtalyanca, Fransızca, Felemenkçe, Almanca, Lehçe, Romanca, Rusça, Macarca, Hırvatça, Japonca, Çince, Hintçe, Endonezyaca, Yunanca, Modern Arapça, Korece, Vietnamca, Ukraynaca için eğitim destekleri de yer alıyor. İkinci grupta saydığımız dillerden faydalanabilmek için sistemi İngilizce olarak kullanmak gerekmektedir. Aldığı yatırımlar ile sistem her geçen gün geliştirilip daha da büyüyor.

Duolingo 3 yıla yakın bir süredir hizmet veriyor. 2013 Yılın en iyi iPhone Uygulaması ödülü ve 2013  Google’ın En İyilerinin En iyisi ödüllerini almıştır. Uludağsözlük, Ekşisözlük gibi sitelerde yazılan olumsuz şeylere kesinlikle inanmayın. Kullanıp kendiniz test etmenizi öneriyoruz.

Bunuda okumalısın !  On parmak hızlı yazmak

Günde yarım saat ayırarak yabancı dil öğrenin !

Öncelikle yabancı dil bilgi seviyenizi ölçen program sizin seviyenize göre eğitimi başlatıyor. Android, Ios sürümleri olduğu gibi Web arayüzünden de takip edebiliyorsunuz. Web arayüzünden bitirdiğiniz bir dersi telefonunuzdan da bitmiş olarak görüyorsunuz. Böylece kesintisiz eğitime devam edebiliyorsunuz. Program oldukça kolay olduğundan , nasıl kullanıldığına dair detayları kısa süre içinde kendiniz kavrayabilirsiniz.

kolay İngilizce öğrenme

Her dersi sonunda yer alan sınavlar ile yabancı dilinizi pekiştirebilir ve daha ileri düzey sınavlar ile başlangıç, orta, gelişmiş seviyelerinizi tescil edebilirsiniz. Ücretli sınavlar satın alıp web kamerası üzerinden etkileşimli olarak bu sınavları yapabilirsiniz.

 • Günlük ve aylık hedefler belirleyebilme
 • Mikrofon ile diksiyon kontrolü
 • Yabancı dil anlama kontrolü
 • Yazma kontrolü
 • Tercüme ve anlama becerisini geliştirme
 • Yabancı dil beceri sınavları
 • Test merkezi ile sürekli kendinizi test etme imkanı
 • Türkçe – Almanca ve Türkçe – İngilizce çalışabilme
 • Bedava olması ile hızlı bir şeklide ingilizce öğrenme tekniklerini bir araya getirince ortaya on üzerinden on puan verilecek bir program ortaya çıkıyor.

Hangi sistemlerde çalışıyor

 • iOS , iPHONE ve iMac sürümü indirme adresi : https://itunes.apple.com/app/duolingo-learn-spanish-french/id570060128?mt=8
 • Duolingo ile bedava ingilizce Android sürümü appstore sürümü için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo Apk olarak indirmek isteyenler https://yadi.sk/d/l92c-LYfT4psg
 • Windows kullanan akıllı telefonlar için http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/duolingo-bedavaya-%C4%B0ngilizce-%C3%B6%C4%9Frenin/2d89520e-d360-4b5b-ba5a-5a15064aa935
 • İnternet üzerinden web tabanlı olarak duolingo.com adresini bilgisayardan kullanabilirsiniz.

duolingo android

Eğitimleri tamamladıktan sonra yabancı dil sertifikası ( ücretli – ücretsiz ) alabilir böylelikle bu belgeyi bir çok yerde kullanabilirsiniz. Alternatif olarak kullanılabilecek lingusta ingilizce öğrenme yöntemine göre hem çok kaliteli hem de ücretsiz bir sistem olması sebebiyle daha tercih edilebilir. Lingusta  hakkında yazılan yorumları ve kullanıcılarını analiz ederek araştırma yaptığımda da aynı sonuca ulaştım.

En güzel ve kısa sürede bu programın İngilizce öğrenme tekniklerini sayesinde günlük konuşma dilini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bunuda okumalısın !  70 TL ye hayat kurtarmak
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar