Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram Hikayeleri’nde Etiketler (hashtagler) Nasıl Gizlenir?

Instagram Hikayeleri’nde Etiketler (hashtagler) Nasıl Gizlenir?

Instagram Hikayeleri’nde Etiketler (hashtagler) Nasıl Gizlenir?

Bazen gönderi etiketleri, paylaşmak istediğiniz Instagram hikayesinin estetiğini mahvedebilir, ancak neyse ki bunun için bazı çözümler vardır. 

Instagram Hikayelerinize hashtag’leri gizlemek istiyorsanız hashtag’lerinizi yazın ve sonra onları daha küçük yapmak için onları büzüştürün. Şimdi hashtag metninin üzerine bir GIF veya resim etiketi yerleştirin, böylece etiketler tamamen gizlenir!

Veya metin seçeneğinden renk aracını seçebilir ve Instagram hikaye arka planınıza tam olarak uyan bir renk seçebilirsiniz (arka plan düz bir renkse bu çok daha iyi sonuç verir). Yalnızca iki dokunuşla, hashtag içeriğiniz sihirli bir şekilde arka plana karışacaktır. Bu şekilde etiketleri storylerinizde gizlediğiniz zaman hikayeleriniz yine de etiket aramalarında çıkacaktır. Yani hashtaglerden gelen takipçilerinizde herhangi bir eksilme olmaz.

Hashtag’leri çok küçük yaparsanız Instagram’ın onları kaydetmeyeceğini unutmayın! Bu yüzden en iyi yol onları arka planla kamufle etmek veya başka bir tasarım öğesinin arkasına gizlemektir.

Instagram hikayelerinde hashtag (etiket) sınırı nedir?

Küçük detay bilgiler günün sonunda en önemli ayrıntıları oluşturur. Instagramın her konuda olduğu gibi storylerde kullanabileceğiniz etiket sayısında da bir sınırlaması vardır. Bir hikayede en fazla 10 etiket kullanabilirsiniz. Daha fazlasını kullanmak isterseniz tüm etiketleriniz silinebilir ya da paylaşımlarınız hata verebilir.

Instagram hikayelerinde metne alt gölge efekti nasıl verilir?

Bazen en küçük tasarım detayları en büyük etkiye sahip olabilir.Instagram Hikayelerinize küçük bir flaş eklemenin kolay bir yolunu arıyorsanız, metninize gölge efekti eklemeyi deneyebilirsiniz.

Hikayenizi açın ve metin aracını açmak için ekrana dokunun. Mesajınızı yazın, yazı tipinizi seçin ve metni yeniden boyutlandırın.  Bu adımları aynı aynı yazı tipi ve boyutuyla tekrarlayın, ancak farklı renkte!

Sonrasında, metnin en alt katmanından biraz uzakta olan ve bu kadar olacak şekilde, üstteki metin katmanını düzenleyin!

Bir ınstagram hikayesinde birden fazla soru etiketi kullanılabilir mi?

Bunuda okumalısın !  Http hata kodları ve çözümleri

Instagram Hikayeleri soru etiketi, Instagram’daki işletmeler tarafından aşırı sevildi. Bunun sebebi de marka ile takipçiler arasında gerçek bir bağ kurulabilir olmasıdır. Yani soru cevap eylemleri ile takipçiler markanın bir insan olduğunu ve onlarla iletişim kurabildiğini görmüş oldular. 

Tavsiye isteyebilir veya izleyicilerinize düşüncelerini tartışma fırsatı verebilir – izleyicilerinizle daha derin bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olacak ne olursa olsun her şeyi yapabilirsiniz. Örneğin, bir canlı yayın planlıyorsanız ya da herhangi birinin hesabı devralmasını istiyorsanız ya da böyle bir plan varsa, izleyicilerinizi bilgilendirmek için en acil sorularını önceden toplamak için soru etiketini kullanabilirsiniz.

Tek dezavantajı, hikaye başına yalnızca bir soru etiketini paylaşabilmenizdir, yani bir ton insan yazdıysa, hepsini paylaşmak için 10 hikaye oluşturmanız gerekebilir. Neyse ki, kolay bir geçici çözüm var!

 

Bir gönderide (hikayede) birden fazla soru etiketi paylaşabilmek için şunları yapabilirsiniz;

 

1.Soru etiketinize bir yanıt paylaştığınız bir hikaye oluşturun.

2.Şimdi bir ekran görüntüsü alın ve hikayeden çıkın.

3.Şimdi almış olduğunuz ekran görüntüsünü açın ve farklı bir soru etiketi yanıtı kullanarak ikinci bir hikaye oluşturun.

  1. Tek bir hikaye üzerinde birden fazla soru etiketi bulunana kadar bunu yapmaya devam edin. Böylece bir hikaye üzerinde bir çok soruyu aynı anda takipçilerinize ulaştırabileceksiniz.

 

Instagram hikayelerinde etiketlere ek diğer özellikler ve kullanımı

 

Instagram Hikayelerinize Metin, Etiketler, Emojiler ve GIF’leri pinleyin, yani sabitleyin.

 

Instagram Hikayelerinizin üzerine sadece tasarım öğeleri yerleştirmek yerine, metinleri, etiketleri, emojileri ve GIF’leri videolarınıza ve bumerangların içine sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Yaratıcı öğeleri Instagram hikaye videolarınıza sabitleyerek, izleyicilerinizi şaşırtabilir ve onları meşgul edebilirsiniz! Bunu yapmak için videonuzu kaydedin, ardından metin, çıkartma, emoji veya GIF gibi yaratıcı bir öğe ekleyin. Şimdi eklediğiniz öğeye uzun bir süre dokunun. 

Bunuda okumalısın !  Ücretsiz xhtml yönetim paneli temaları

 

Reklam öğenizi nereye sabitlemek istediğinizi bulmak ve videoyu kaydırmak için ekranın altındaki kaydırma çubuğunu kullanın.

 

Videonuzda doğru yeri bulduğunuzda, Pin it düğmesine dokunun.

 

Instagram gif bulamıyorum, görünmüyor sorunu ve çözümü (instagram gif çıkmıyor sorunu)

 

Instagramda gif bulamıyorum, hikayelerime gif ekleyemiyorum ya da gif gözükmüyor konusu sık sık karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunu aşmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. 

 

Hikayelere Doğrudan GIF Paylaşmak için Giphy Uygulamasını Kullanın

Instagram’ın GIPHY ile işbirliği hem şirketler hem de Instagram kullanıcıları için büyük bir kazanç oldu. Ancak, hikayelerinize GIF eklemenin başka bir yolu var: GIPHY uygulamasını kullanmak! GIPHY mobil uygulamasındaysanız, herhangi bir GIF’in altındaki Instagram simgesine basarsanız otomatik olarak Instagram açılır.

 

Şimdi iki seçenekli bir ekran göreceksiniz: GIF’yi gönderinize ekleyin veya GIF’i bir hikaye olarak ekleyin.

 

Bunun neden faydalı olduğunu yani ne işe yarayacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bu uygulama aracılığı ile sadece gifleri arayabileceğiniz, yayınlayabileceğiniz ve sevdiğiniz giflerin albümlerini oluşturabileceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz. 

 

ImgPlay ile Instagram’da GIF Gibi İçerik Oluşturun

Instagram Hikayeleri için kendi GIF’lerinizi oluşturmanın bir yolunu arıyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok. ImgPlay, doğrudan fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları ve videoları kullanarak GIF oluşturmanın en kolay yoludur! Yani instagramda kendi gifinizi kendiniz yapabilir ve bunları kolaylıkla paylaşabilirsiniz. 

 

ImgPlay, videonuzun bölümlerini kesmenize veya bir slayt gösterisi veya GIF oluşturmak için birden fazla fotoğraf seçmenize olanak sağlar. Uygulamayı kullanarak cihazınızdaki mevcut GIF’leri de düzenleyebilirsiniz.

 

GIF benzeri bir görünüm oluşturmak için birden fazla fotoğrafı bir araya getirmek için ImgPlay’i burada daha sonra kullanıyoruz: Benzer bir görünüm elde etmek için uygulamayı indirin ve ardından fotoğraf, canlı fotoğraf veya bir video olsun, GIF’inizi oluşturmak için kaynak seçin. Sonra “Yap” a dokunun.

Bunuda okumalısın !  Facebook’ta Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

GIF’inizi oluşturduktan sonra, oynatma hızını ve süresini değiştirebilir ve ayrıca alt çubuktaki simgeleri kullanarak metin, filtreler ve diğer özelleştirmeleri ekleyebilirsiniz. Tamamladığınızda, yeni GIF’inizi Instagram Hikayelerinize ekleyebilirsiniz. 

 

Instagram hikayeleri önceden planlanabilir mi?

 

Ahh keşke ne kadar güzel olurdu dediğinizi duyar gibiyiz! Ancak size harika bir haberimiz var, instagram hikayelerini önceden ayarlayabilirsiniz.  Bu, aslında bir çok marka ve işletmenin sürekli kullandığı bir özellik. 

 

Özel bir ürün lansmanınız veya etkinlik duyurunuz varsa, çevrimiçi olarak en aktif olduklarını bildiğiniz zaman hedef kitlenizi hedeflediğinizden emin olmak istersiniz! Ayrıca Instagram hikayeleri yayınlarınızı farklı uygulamalar üzerinden planlayabilir, aynı zamanda analizlerinizi postlarınızı mükemmel zamanda planlamak, programlamak ve yayınlamak için kullanabilirsiniz.

 

Instagram hikayelerini planlama ve zamanlama sadece birkaç dakika sürer ve hepsi masaüstünüzden yapılabilir. Instagram Hikayelerinizi yayınlama zamanı geldiğinde, telefonunuza anında iletilen bir bildirim gönderilir ve cep telefonunuza yalnızca birkaç dokunuşla, gönderilerinizi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

 

Instagram gif isimleri 

 

Instagram hikayelerine en çok eklediğimiz çıkartmalardan biri de giflerdir. Bir süre instagram tarafından engellenen gifler sonradan yeniden kullanılmaya başlandı. Gifleri arama kutusuna bazı anahtar kelimeler yazarak bulabileceğiniz gibi tüm gifleri tek tek inceleyerek de bulabilirsiniz. Instagram gif isimleri nelerdir derseniz bunları kategori olaraki şehir olarak, etkinlik ismi olarak da ya bölge olarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Mesela gif arama kutusuna happy yazarak mutlulukla ilgili bütün gifleri bir arada görebilirsiniz. Aynı şekilde London yazarak, İstanbul yazarak ya da Rihanna yazarak da bu kişi ya da yerlerle ilgili tüm gifleri bir arada bulabilirsiniz. 

 

Giflerin kendine özel isimleri pek yoktur, genel olarak kategorize edilmişlerdir. Bu kategori isimlerini yazarak altında yer alanları rahatlıkla görebilirsiniz. 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar