Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır, Eklenir?

Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır, Eklenir?

Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır, Eklenir?

 

Birden çok Instagram hesabı istemeniz için birçok sebep olabilir. Kişisel hesabınız ve iş hesabınız olabilir.  Ya da siz ve eşiniz bir cihazı paylaşıyor ve fotoğraflarını herkes kendi hesabına göndermek istiyor olabilir. Bu tarz durumlarda bir telefonda birden fazla (çoklu) hesap kullanımı gerekir. Instagrama çoklu hesap nasıl eklenir, instagramda birden fazla hesap nasıl kullanılır sizler için araştırdık. 

 

Instagramda ikinci bir hesap açmak

 

Gerçek kimliğinize bağlı olan Facebook’tan farklı olarak Instagram’da herhangi bir şey için bir hesap oluşturabilirsiniz. Geçen yıla kadar, telefonunuzda birden fazla Instagram hesabı kullanmak istiyorsanız, ilk önce oturumunuzu kapatıp daha sonra diğer oturuma giriş yapmanız gerekiyordu. Oldukça zor bir işlemdi.  Neyse ki, artık uygulamada farklı hesaplar arasında geçiş yapma yeteneği var. 

 

  1. instagram hesabı nasıl açılır?

 

Instagramda bir hesabınız varken diğer bir hesabı açmak için ikinci bir mail adresi ya da ikinci bir facebook hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Biri kişisel hesabınız biri iş hesabınız olacaksa bunlarda iş mailiniz ile kişisel mailinizi kullanabilirsiniz. Aynı telefon numarası üzerine başka hesap açamazsınız. Yani aynı numara ile iki instagram hesabı açmak mümkün değildir. Farklı telefon numaraları üzerine farklı hesaplar açılabilir.

 

Aynı telefondan çoklu hesap yönetimi yapmak istiyorsanız öncelikle eklemek istediğiniz bu hesabı zaten açmış, kullanıcı adını ve şifresini belirlemiş olmanız gerekiyor. Çünkü hesap eklerken sizden yeni eklemek istediğiniz hesaba giriş yapmanız isteniyor. Instagramda ikinci hesap, üçüncü veya daha fazlası için birbirinden farkı telefon numaraları ya da e posta adreslerine sahip olmanız gerekmektedir.

 

Başka bir instagram hesabında kullanılmayan bir e posta adresiniz ya da telefon numaranız varsa, ilk kez instagram açıyormuş gibi hesabınızı açabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda ya da şifrenizi değiştirmeniz gerektiği durumda bu bilgilere ihtiyacınız olacağını unutmayınız. E posta adresinin de telefonun da kullanımda olan, gerekli olduğunda ulaşılabilecek olmaları gerekmektedir.

Bunuda okumalısın !  Tiktok videolarına yazı ve emoji nasıl eklenir?

 

Instagram’da hesap ekleme nasıl yapılır?

 

Instagram’ı açın ve profil sayfanıza gidin. “Seçenekler” ekranına gitmek için sağ üstteki dişli çark simgesine dokunun.

 

“Seçenekler” ekranında, aşağıya doğru kaydırın ve “Hesap Ekle” ye dokunun.

 

Ve sonra diğer hesabınıza giriş yapın.Yani eklemek istediğiniz yeni hesabınıza. 

 

Böylece aynı telefona birden fazla hesap eklemiş olursunuz. Aynı yöntemleri izleyerek bir kaç hesap daha ekleyebilirsiniz.

 

Hesaplar arasında geçiş nasıl yapılır?

 

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra artık telefonunuzda kurulmuş iki Instagram hesabı var. Aralarında geçiş yapmak için profil sayfanızda kullanıcı adınıza veya yanındaki oka dokunun. Açılır pencereden kullanmak istediğiniz hesabı seçin. Işte bu kadar.

 

Ek hesaplarınız varsa, bunları aynı şekilde ayarlayın. Daha sonra, tüm Instagram hesaplarınız arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabileceksiniz.

 

Instagram hesap açma sınırı nedir?

 

Instagram hesap açma sınırı telefon için geçerlidir. Eğer telefonunuzdan instagram hesabı açtıktan sonra sınıra geldiğinize dair bir bilgi gelirse o zaman farklı bir yöntem deneyebilrsiniz. Bilgisayarınızı açıp tarayıcıdan instagram hesabı açmak isterseniz orada herhangi bir sınıra takımazsınız. Farklı e posta adresleri ve telefon numaraları ile farklı hesaplar açabilirsiniz. 

 

Instagramda bir telefone hesap ekleme sınırı nedir?

 

Instagramda birden fazla hesabı aynı anda hesaplar arası geçişler yaparak kullanabilirsiniz. Instagram bu konuda net bir limit belirtmese de instagramda hesap ekleme limiti 7-8 gibi düşünülebilir. Ancak şunu belirtmeden geçmeyelim, bu kadar çok hesabın bir telefonda kayıtlı olması yani hepsine bir telefondan girilebiliyor olması hesapları riske atar. Bir anda bütün hesaplarınızın kapandığını ya da bir anda bu hesapların hiç birine giremediğinizi görebilirsiniz aynı şekilde instagram sizi hesaplardan da bir anda atabilir. En mankul rakam max 6 dır. 

Bunuda okumalısın !  Instagramda Biyografi Oluşturma Klavuzu

 

Instagram ortak hesap nasıl açılır?

 

Instagradam ortak hesap açmak için sıradan bir profil oluşturup kullanıcı adı ve şifresini birlikte (ortak) kullanmak istediğiniz kişi ya da kişiler ile paylaşabilirsiniz.

 

Not: instagram güvenlik kuralları gereği aynı hesaba aynı anda birden fazla farklı dnslerden giriş yapılması durumunda hesabı kilitleyebilir. Bu nedenle girişler sırasında dikkatli olmak, gelen güvenlik kodlarını kaybetmemek gerekir.

 

Instagram hesap ekleme sorunu nedir, nasıl çözülür?

 

Aynı telefonda birden fazla hesap kullanımını yukarıda anlattık. Ancak bunun için öncelikle hesaplarınızı telefonunuza eklemeniz gerekmektedir. Bazen instagram hesap ekleme sorunu ile karşılaşılır ve bunun bir çok nedeni olabilir. Bunlar;

 

Uygulamanız güncel olmayabilir,

Uygulamanız orijinal olmayabilir, üçüncü parti instagram uygulamalarını kullanmak bir çok soruna neden olur.

Telefonunuzda ya da tabletinizde teknik bir sorun olabilir.

Cihaz kaynaklı bir bağlantı sorunu olabilir. Farklı cihazlardan kendi hesabınıza giriş yaparak bu sorunu tespit edebilirsiniz. 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar