Salı , 5 Aralık 2023
Ana sayfa » Sosyal Medya » Kapanan Instagram Hesabını Geri Açma ( İInstagram kilitlenen hesabı açma )

Kapanan Instagram Hesabını Geri Açma ( İInstagram kilitlenen hesabı açma )

İnstagram hesabım kapatıldı şikayetleri sürekli karşımıza çıkmaktadır. Peki Kapatılan Instagram hesabı açma işlemi nasıl yapılır? Kapanan İnstagram hesabı açma formu nedir, bu form nasıl doldurulur? Kapatılan İnstagram hesapları ve geri alma çözümlerini sizler için araştırdık.

Instagram hesabının kapatılmasına neler sebep olur?

 • +18 ve uygunsuz içerik paylaşımları yapmak, 
 • Cinsel içerikli, çocuk tacizi, tecavüzü ve benzer konularda herhangi bir şekilde destekleyici paylaşımlar yapmak,
 • Şiddet ve ırkçı paylaşımlar, yorumlar yapmak,
 • Çok aşırı etiket (hashtag) kullanmak,
 • Çok fazla ve birbirinden farklı dns adreslerinden hesaba giriş yapmak,
 • Telif haklarını ihlal etmek,
 • Insanları direk mesaj (dm, Direct mesaj) yoluyla taciz etmek, rahatsız etmek, kişilere ahlaksız ve hakaret içeren mesajlar atmak,
 • Instagram topluluk kuralları veya ınstagram kullanım koşullarına aykırı davranışlar instagram hesabının kapanmasına neden olur. 

Instagram hesabım kapatıldı, ne yapmalıyım?

Instagram hesabınızı yanlışlıkla siz kapatmadıysanız ve hesabınıza giremiyorsanız hesabınız instagram yönetimi tarafından kapatılmış demektir. Eğer hesabınızı kendiniz yanlışlıkla kapattıysanız ya da sildiyseniz çözümü için sitemizde araştırma yapabilirsiniz.

Instagram hesabınıza girmeye çalışırken karşınıza “Hesabın geçici olarak kilitlendi” mesajı çıkıyorsa, hesabınız kapatılmamış kilitlenmiş demektir. Bu durumda çözüm için  Instagram kilitlenen hesabı açma kısmına bakınız.

Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır.” mesajını alıyorsanız, hesabınız Instagram yönetimi tarafından yukarı belirttiğimiz maddelerden herhangi biri  sebebiyle kapatılmıştır. Bunun dışında hesabınızın yanlışlıkla ya da hata ile kapatıldığını düşünüyorsanız, daha fazla bilgi al seçeneklerinden yola çıkarak buna itiraz edebilirsiniz.

Adım adım kapatılan instagram hesabını geri açma

Hesabınıza girmeye çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır. Yardım merkezinden bilgi alabilirsin” mesajını görüyorsanız ekrandaki daha fazla bilgi al butonuna tıklayın.

Bunuda okumalısın !  Instagram’da Fotoğraf veya Video Gizleme Nasıl yapılır?

Daha fazla bilgi al butonuna tıkladığınızda kapanan instagram hesabı açma formu karşınıza gelecektir. Bu formda adınız, soyadınız, mail adresiniz, kullanıcı adınız, ülkeniz dahil  gerekli alanların hepsini doldurun.

Formu gönderdikten sonra Instagram ekibinden bir mail alacaksınız. Bu mailde sizden maili atan kişinin siz olduğunuzu ispatlamanızı isteyecekler. Mailde bir kod bulunacak. Sizden, boş bir kağıda adınızı soyadınızı, maildeki kodu yazmanızı sonrasında bu kağıdı tutarken ellerinizin göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecekler. Cevap mailine bu fotoğrafı jpeg formatında eklemeniz gerekiyor. Maildeki detayları aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Bu mailde hesabınızın size ait olduğunu, açılmasını istediğinizi anlatan kısa bir açıklama yazmanız gerekiyor. 

Formu gönderdikten sonra beklemeye başlıyorsunuz. 24 saat içerisinde yöneticilerden yanıt gelmezse instagram hesabını geri açmak için aynı maili tekrar gönderebilirsiniz. Bazen yoğunluktan dolayı geç dönüş olabiliyor. Bu sebeple yeniden mail atmakta fayda var. 

İnstagram kapatılan hesabı açma konusunda ne değişti?

Eskiden kapanan instagram hesabı açma formu doldurulduktan sonra sadece bir kimlik ya da ehliyet gibi resmi bir evrağın taratılıp eklenmesi yetiyordu. Ancak son zamanlarda bu tarz daha kapsamlı bir yöntem izlenmeye başlandı. 

Kapanan instagram hesabı nasıl açılır (ne kadar zamanda) ?

Yukarıdaki form doldurma, fotoğrafı çekme ve gönderme işlemlerini tamamladıktan sonra ilk 24 saat içerisinde size bir cevap maili gelmelidir. Eğer bu cevap gelmezse tekrar tekrar mail atmayı deneyebilirsiniz. Hesabınız açıldığında size otomatik olarak mail gelecektir. Mail gelmediği sürece hesabınız açılmamış demektir.

“instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır” sorunu kesin çözülür mü?

Kapatılan instagram hesabı geri açılır mı, bu süreçler ilerledikten sonra hesap eski haline döner mi sorusunun cevabı duruma ve hesabın neden kapatıldığına göre değişir. Instagram hesabının geri açılması için zaman verilemeyeceği gibi kesinliği konusunda da garanti vermek zordur. 

Bunuda okumalısın !  Instagram Otomatik Video Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabının kapatılması veya kilitlenmesini engellemek için ne yapılabilir?

Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmediğiniz, güvenilir olmayan uygulamalara girmeyin.

Yukarıda belirttiğimiz, instagram hesaplarının kapanmasına sebep olan maddelere dikkat edin.

Instagram topluluk kuralları veya ınstagram kullanım koşullarına aykırı davranışlarda bulunmayın.

Bunların dışında, hesabınızdan otomatik takip yapmayınız. Hesabınızı spam gibi gösterebilecek otomatik beğenme, otomatik yorum yapma eylemlerinden kaçının.

Hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınız ile senkronize edin. Facebook twitter gibi hesaplarınızla instagram hesabınızı senkronize ederseniz, ınstagrama güven vermiş olabilirsiniz. 

Instagram hesabım kapatıldı (2018-güncel) ya açılmazsa?

Instagram hesabım kapatıldı, tekrar açılmadı diyorsanız maalesef bunun bir çözümü yoktur. Aynı kullanıcı adı ile aynı hesabı yeniden açmanız mümkün değildir. Instagram kullanıcı loglarını arşivlediği için aynı kullanıcı adı ile ikinci kez hesap açılmasına izin vermemektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yeniden instagram hesabı açmanız gerekecektir. Ancak doğrulama kodu ile doğruladığınız sürece aynı mail adresini yeni hesabınızı açmak için kullanabilirsiniz.

Bunuda Beğenebilirsiniz: Instagram Olağan Dışı Giriş Sorunu ve Çözümü

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 6 Average: 4.3]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram’da Fotoğraf veya Video Gizleme Nasıl yapılır?

Instagram’da Fotoğraf veya Video Gizleme Nasıl yapılır?   Instagram fotoğraf gizleme özelliği ile hem etiketlendiği …

54 yorumlar

 1. Benim hesabi.da durduk yere bugün kilitlendi fecici olarak yaziliyo ama napiyorum acilmiyo nasil açtınız paylasabilirmisiniz

 2. Ecrin.tuhafiye06

  Sayfam kilitlendi lütfen açılması için yardımcı olun

 3. Aynı durum benimde başımda çözüm bulabiliriz mi

 4. Hesabım kendiliğinden çıkış yaptı şifremibiliyoeum ama girmiyor hesabınızı güvene aldık şifrenizi yeniledik yeni şifre için talimatları izle diyor yapıyorum kod geliyor numarama ama geçersiz kod diyor iletişime de geçtim fotoğrafı mı istedikleri kodu el yazısıyla çekip attım ama siz değilsiniz dediler bin oldu mesaj atmam sürekli aynı mesajları atıp duruyorlar yardımcı olur musunuz

 5. İnstagram hesabım kilitlendi nasıl aça bilirim tekrar

 6. Benim sayfam dün kapatıldı sebepsiz yerde ne olduğunu anlamadim sayfa ismi görünmüyor yardımcı olursanız sevinirim

 7. 31 martta hesabım kitlendi ve bana unuttuğum e postaya kod yolladılar sonra ben iletişime geçtim bama kimliği doğrulamam için el yazısı kodu ve resim yolladım daha bugün bana döndüler hesabınızı doğruladık diye ve yolladıkları linktwn şifremi yenilemem giriş yapmam için linki açtım şifremi yeniledim tekrar o bilemedğim e postaya kod yolladılar tekrar başa döndüm ben de tekrar mail yolladım yinw resim yolalıdm bu durumda başka ne yapabilirim????

 8. merhaba instagram hesabim 5 gündür Kilitlendi instgarama kaydoldugum epostam yillar önce kullandigim epostamdi erişimine ulaşamıyorum ınstagram şifresini biliyorum ama giriş yapamıyorum lütfen yardım edin instgarm kullanıcı ismim dellal1036 sifremi biliyorum ama giris sağlanmiyor

 9. Hesabım kitlendi e posta numaramıda değiştirmiş nasıl alabilirirm

 10. Arkadaşlar ben hesabı ücretli açıyorum benimkide oldu ama çözdüm

 11. Hesabı kitlenipte kurtaran varmı arkdşlar

 12. Benim numaraya kod gitmiyor napicam

 13. Merhaba instagram hesabim geçici olarak kitlendi hesabıma giremiyorum e-posta numaramda değiştirmişler kod alamıyorum yardımcı olurmusunuz

 14. İnstagram hesabım sebepsiz yere kitlendi ve kod eski numarama gidiyor ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun

 15. Profilime kim baktı uygulamasını indirdikten sonra hesabım kilitlendi eski kullanmadığım eposta adresime veyada eski kullanmadığım telefon numarasına kod gönderiyor ve ben giremiyorum lütfen halledebilirmisiniz

 16. Hesabımın geçici olarak kilitlendiğini söylüyor 1 hafta yı geçti hala giremiyorum kod yolladığımız telefon numarasını artık kullanmadığım için kodu da giremiyorum yardımcı olurmusunuz hesap kendime ait senelerdir ben kullanıyorum ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz

 17. İnstagram hesabım geçici olarak kitlendi uyarısı alıyorum devam edip kod istediğimde kod gelmiyor. Sifremi unuttum dediğimde sifre yenilemek için kod geliyor yardımcı olurmusunuz hesap açılır mı ne zaman açılır acaba

 18. İnstegramda hesabımda yaşımı yanlış yazdım diye kitlendi. İtiraz da bulundum ve gmailden gelen bildirime kimlik fotomu attım ama daha dönüş olmadı. Dönüş olur mu? Dönüş olmazsa hesap kendiliğinden kapanır mı? Ne yapmam gerek?

  • Hesabım kendiliğinden çıkış yaptı şifremibiliyoeum ama girmiyor hesabınızı güvene aldık şifrenizi yeniledik yeni şifre için talimatları izle diyor yapıyorum kod geliyor numarama ama geçersiz kod diyor iletişime de geçtim fotoğrafı mı istedikleri kodu el yazısıyla çekip attım ama siz değilsiniz dediler bin oldu mesaj atmam sürekli aynı mesajları atıp duruyorlar yardımcı olur musunuz

 19. namet___lale___

  2 haftadır açılmıyor hesab geçici olarak kapandı diyor ama her şeyi denedim olmadı son çarem sizsiniz nolur hesabımı açın kişisel hesap

 20. Hesabımın geçici olarak kilitlendiğini söylüyor 1 hafta yı geçti hala giremiyorum kod yolladığımız telefon numarasını artık kullanmadığım için kodu da giremiyorum yardımcı olurmusunuz hesap kendime ait senelerdir ben kullanıyorum

  • İnstagram hesabım geçici olarak kitlendi uyarısı alıyorum devam edip kod istediğimde kod gelmiyor. Sifremi unuttum dediğimde sifre yenilemek için kod geliyor yardımcı olurmusunuz hesap açılır mı ne zaman açılır acaba

  • Benimkide aynı sekilde peki bir sonuca ulaştınız mı benimkide yeni oldu.

 21. Aynı sorun bende de oldu sizin çözüldü mü merak ettim

 22. Nilüfer köse

  Instagram hesabim nedensizce kilitlendi geçici olarak ve eski numarama kod yolluyor giriş yapamıyorum sahibi benim tüm bilgileri hatırlıyor ve giriş yapıyorum ancak sayfanın açılması için kod istiyor napicam nolur yardım edin

 23. İnstagram hesabım geçici olarak kilitlendi kodun gittiği numarayı kullanmıyorum artık instagramımı nasıl kurtarabilirim lütfen yardımıcı olurmusunuz

 24. Ceyhan Özlü

  Instagram hesabım geci olarak kilitlenmis hesabiniz ele gecirlmeye calisilmis diye mesaj yaziyor lütven yardimci olurmusnuz

 25. Büşra aynı sorun bende de var çözebildin mi? Numaramı güncellemiştim fakat eskimnumaramı istiyor giremiyorum ben de:(

  • bende de aynı durum var. eski tel ve eski e postamı gösteriyor fakat kayıtlı olan tel ve e postam onlar değil. direk şifremi unuttum kısmına girerek yaptığım zaman kayıtlı olan e postam ve numaramı seçenek olarak gösteriyor be o şekilde yeni şifre istiyorum şifreyi değişiyorum ve giriş yapıyorum ona rağmen yine aynı hatayı veriyor. 3 gündür kilitli hesabım.

 26. İnstagram hesabım kitlendi ne zaman açılır bir bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen

 27. Kaç gün sonra kilitlenen hesap açılır

 28. Hesabımın geçici olarak kilitlendiğini söylüyor 1 hafta yı geçti hala giremiyorum kod yolladığımız telefon numarasını artık kullanmadığım için kodu da giremiyorum yardımcı olurmusunuz hesap kendime ait senelerdir ben kullanıyorum

 29. Instagramin kilitlendi, bagli olan epostaya giris yapamiyorum windowslive hesabi cunku. Numara da yok. Kafayi yicem giremiyorum acilir mi acaba?

  • İnstagram hesabım geçici olarak kitlendi uyarısı alıyorum devam edip kod istediğimde kod gelmiyor. Sifremi unuttum dediğimde sifre yenilemek için kod geliyor yardımcı olurmusunuz hesap açılır mı ne zaman açılır acaba instagramq bagli telefon ve mail adresim ayni aktif kullanıyorum

 30. Gamze Karataş

  Merhaba instagram hesabım belli olmayan bir neden yüzünden kilitlenmiştir.Hesap benim şahsi hesabımdır fotoğraflar bana aittir lütfen hesabımı açarmısınız lütfen

 31. Gamze Karataş

  Merhaba benim hesabım bilinmeyen bir neden yüzünden geçici olarak kilitlendi başkasının eline geçtiğini düşünüyorum hesap kendi şahsi hesabımdır fotoğraflar bana aittir kod gönderilen e.posta adresinin şifresini bilmediğim için giriş yapamadım lütfen ilgilenirmisiniz teşekkür ederim

 32. İnstegram hesabım kilitlendi .Numaramı değiştirdim numaramla giriş yapamıyorum.İnstegram hesabımı geri acarmisiniz .Giris yapmaya çalışan benim kendi şahsi hesabim

 33. İnstagram hesabım kilitlendi

  • İnstagram hesabım takip bırakanlar programını indirdiğim için kilitlendi ve kod eski e posta adresime gidiyor hesabım kendiliğinden açılırmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir