Perşembe , 22 Ekim 2020
Ana sayfa » Sosyal Medya » Kapanan Instagram Hesabını Geri Açma ( İInstagram kilitlenen hesabı açma )

Kapanan Instagram Hesabını Geri Açma ( İInstagram kilitlenen hesabı açma )

İnstagram hesabım kapatıldı şikayetleri sürekli karşımıza çıkmaktadır. Peki Kapatılan Instagram hesabı açma işlemi nasıl yapılır? Kapanan İnstagram hesabı açma formu nedir, bu form nasıl doldurulur? Kapatılan İnstagram hesapları ve geri alma çözümlerini sizler için araştırdık.

Instagram hesabının kapatılmasına neler sebep olur?

 • +18 ve uygunsuz içerik paylaşımları yapmak, 
 • Cinsel içerikli, çocuk tacizi, tecavüzü ve benzer konularda herhangi bir şekilde destekleyici paylaşımlar yapmak,
 • Şiddet ve ırkçı paylaşımlar, yorumlar yapmak,
 • Çok aşırı etiket (hashtag) kullanmak,
 • Çok fazla ve birbirinden farklı dns adreslerinden hesaba giriş yapmak,
 • Telif haklarını ihlal etmek,
 • Insanları direk mesaj (dm, Direct mesaj) yoluyla taciz etmek, rahatsız etmek, kişilere ahlaksız ve hakaret içeren mesajlar atmak,
 • Instagram topluluk kuralları veya ınstagram kullanım koşullarına aykırı davranışlar instagram hesabının kapanmasına neden olur. 

Instagram hesabım kapatıldı, ne yapmalıyım?

Instagram hesabınızı yanlışlıkla siz kapatmadıysanız ve hesabınıza giremiyorsanız hesabınız instagram yönetimi tarafından kapatılmış demektir. Eğer hesabınızı kendiniz yanlışlıkla kapattıysanız ya da sildiyseniz çözümü için sitemizde araştırma yapabilirsiniz.

Instagram hesabınıza girmeye çalışırken karşınıza “Hesabın geçici olarak kilitlendi” mesajı çıkıyorsa, hesabınız kapatılmamış kilitlenmiş demektir. Bu durumda çözüm için  Instagram kilitlenen hesabı açma kısmına bakınız.

Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır.” mesajını alıyorsanız, hesabınız Instagram yönetimi tarafından yukarı belirttiğimiz maddelerden herhangi biri  sebebiyle kapatılmıştır. Bunun dışında hesabınızın yanlışlıkla ya da hata ile kapatıldığını düşünüyorsanız, daha fazla bilgi al seçeneklerinden yola çıkarak buna itiraz edebilirsiniz.

Adım adım kapatılan instagram hesabını geri açma

Hesabınıza girmeye çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır. Yardım merkezinden bilgi alabilirsin” mesajını görüyorsanız ekrandaki daha fazla bilgi al butonuna tıklayın.

Daha fazla bilgi al butonuna tıkladığınızda kapanan instagram hesabı açma formu karşınıza gelecektir. Bu formda adınız, soyadınız, mail adresiniz, kullanıcı adınız, ülkeniz dahil  gerekli alanların hepsini doldurun.

Formu gönderdikten sonra Instagram ekibinden bir mail alacaksınız. Bu mailde sizden maili atan kişinin siz olduğunuzu ispatlamanızı isteyecekler. Mailde bir kod bulunacak. Sizden, boş bir kağıda adınızı soyadınızı, maildeki kodu yazmanızı sonrasında bu kağıdı tutarken ellerinizin göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecekler. Cevap mailine bu fotoğrafı jpeg formatında eklemeniz gerekiyor. Maildeki detayları aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Bu mailde hesabınızın size ait olduğunu, açılmasını istediğinizi anlatan kısa bir açıklama yazmanız gerekiyor. 

Formu gönderdikten sonra beklemeye başlıyorsunuz. 24 saat içerisinde yöneticilerden yanıt gelmezse instagram hesabını geri açmak için aynı maili tekrar gönderebilirsiniz. Bazen yoğunluktan dolayı geç dönüş olabiliyor. Bu sebeple yeniden mail atmakta fayda var. 

İnstagram kapatılan hesabı açma konusunda ne değişti?

Eskiden kapanan instagram hesabı açma formu doldurulduktan sonra sadece bir kimlik ya da ehliyet gibi resmi bir evrağın taratılıp eklenmesi yetiyordu. Ancak son zamanlarda bu tarz daha kapsamlı bir yöntem izlenmeye başlandı. 

Kapanan instagram hesabı nasıl açılır (ne kadar zamanda) ?

Yukarıdaki form doldurma, fotoğrafı çekme ve gönderme işlemlerini tamamladıktan sonra ilk 24 saat içerisinde size bir cevap maili gelmelidir. Eğer bu cevap gelmezse tekrar tekrar mail atmayı deneyebilirsiniz. Hesabınız açıldığında size otomatik olarak mail gelecektir. Mail gelmediği sürece hesabınız açılmamış demektir.

“instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır” sorunu kesin çözülür mü?

Kapatılan instagram hesabı geri açılır mı, bu süreçler ilerledikten sonra hesap eski haline döner mi sorusunun cevabı duruma ve hesabın neden kapatıldığına göre değişir. Instagram hesabının geri açılması için zaman verilemeyeceği gibi kesinliği konusunda da garanti vermek zordur. 

Instagram hesabının kapatılması veya kilitlenmesini engellemek için ne yapılabilir?

Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmediğiniz, güvenilir olmayan uygulamalara girmeyin.

Yukarıda belirttiğimiz, instagram hesaplarının kapanmasına sebep olan maddelere dikkat edin.

Instagram topluluk kuralları veya ınstagram kullanım koşullarına aykırı davranışlarda bulunmayın.

Bunların dışında, hesabınızdan otomatik takip yapmayınız. Hesabınızı spam gibi gösterebilecek otomatik beğenme, otomatik yorum yapma eylemlerinden kaçının.

Hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınız ile senkronize edin. Facebook twitter gibi hesaplarınızla instagram hesabınızı senkronize ederseniz, ınstagrama güven vermiş olabilirsiniz. 

Instagram hesabım kapatıldı (2018-güncel) ya açılmazsa?

Instagram hesabım kapatıldı, tekrar açılmadı diyorsanız maalesef bunun bir çözümü yoktur. Aynı kullanıcı adı ile aynı hesabı yeniden açmanız mümkün değildir. Instagram kullanıcı loglarını arşivlediği için aynı kullanıcı adı ile ikinci kez hesap açılmasına izin vermemektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yeniden instagram hesabı açmanız gerekecektir. Ancak doğrulama kodu ile doğruladığınız sürece aynı mail adresini yeni hesabınızı açmak için kullanabilirsiniz. 

Toplam Puan

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

En güzel instagram fotoğrafları için 10 uygulama fikri 

Modern zamanların en popüler aktivitelerinden biri fotoğraf çekmek ve paylaşmak. Çeşitli platformlarda paylaşılan bu fotoğraflar …

13 yorumlar

 1. Ceyhan Özlü

  Instagram hesabım geci olarak kilitlenmis hesabiniz ele gecirlmeye calisilmis diye mesaj yaziyor lütven yardimci olurmusnuz

 2. Büşra aynı sorun bende de var çözebildin mi? Numaramı güncellemiştim fakat eskimnumaramı istiyor giremiyorum ben de:(

 3. İnstagram hesabım kitlendi ne zaman açılır bir bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen

 4. Kaç gün sonra kilitlenen hesap açılır

 5. Hesabımın geçici olarak kilitlendiğini söylüyor 1 hafta yı geçti hala giremiyorum kod yolladığımız telefon numarasını artık kullanmadığım için kodu da giremiyorum yardımcı olurmusunuz hesap kendime ait senelerdir ben kullanıyorum

 6. Instagramin kilitlendi, bagli olan epostaya giris yapamiyorum windowslive hesabi cunku. Numara da yok. Kafayi yicem giremiyorum acilir mi acaba?

 7. Gamze Karataş

  Merhaba instagram hesabım belli olmayan bir neden yüzünden kilitlenmiştir.Hesap benim şahsi hesabımdır fotoğraflar bana aittir lütfen hesabımı açarmısınız lütfen

 8. Gamze Karataş

  Merhaba benim hesabım bilinmeyen bir neden yüzünden geçici olarak kilitlendi başkasının eline geçtiğini düşünüyorum hesap kendi şahsi hesabımdır fotoğraflar bana aittir kod gönderilen e.posta adresinin şifresini bilmediğim için giriş yapamadım lütfen ilgilenirmisiniz teşekkür ederim

 9. İnstegram hesabım kilitlendi .Numaramı değiştirdim numaramla giriş yapamıyorum.İnstegram hesabımı geri acarmisiniz .Giris yapmaya çalışan benim kendi şahsi hesabim

 10. İnstagram hesabım kilitlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir