Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram Ad Etiketi Rehberi; Nedir, Nasıl kullanılır, Ne İşe Yarar?

Instagram Ad Etiketi Rehberi; Nedir, Nasıl kullanılır, Ne İşe Yarar?

Instagram Ad Etiketi Rehberi; Nedir, Nasıl kullanılır, Ne İşe Yarar?

 

Gün geçmiyor ki instagram yeni bir özelliğini duyurmasın. Ig tv, story (hikaye) özelliği derken şimdi de ad etiketi özelliğini duyurdu. Instagram yeni özellikler ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Instagram ad etiketi ya da diğer adı  isim etiketi ile  instagramda kişi aramak sona eriyor. Herhangi birini kendi isim etiketi ile kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

 

Instagram ad etiketi (isim etiketi) nedir?

 

Instagram isim etiketi, her kullanıcının kendisi için oluşturabildiği özel bir qr kod gibi düşünülebilir. Bu qr kod sayesinde kullanıcılar birbirlerini instagramda kolayca aratıp bulabilecekler. Instagramda birbirine benzer bir çok isim vardır. Diyelim ki x kişisini takip etmek istiyorsunuz. Bu kişi farklı bir isimle kendini kaydetmiş olabilir veya aynı isme sahip bir çok kişi olduğu için ismini değiştirmiş ya da önüne sonuna bir çok işaret koymuş olabilir. Arama kutusuna isim yazıp çıkan onlarca sonuç arasından doğru kişiyi bulmak zor olabilir. Instagram isim etiketi sayesinde istediğiniz kişiyi hemen bulabilir ve kolayca takip edebilirsiniz.

 

Instagram ad etiketleri ne işe yarar?

 

Insanların birbirlerini anında bulmasına ve takip etmesine yarar. Ayrıca instagramda yanınızda olan birini takip etmek istediğinizde arama kutusuna herhangi bir harf yazmadan önce bile önceki aramalarınız görünür. Özellikle stalkerlar için bu durum hiç iyi değildir :) instagramda önceden kimi aradığınız ya da bulmaya çalıştığınız instagram kullanıcı adları sadece size özel olmalıdır. Bu etiketler sayesinde arama geçmişinizin görünmesi ihtimali ortadan kalkmış oluyor.

 

Instagram AD etiketi nasıl kullanılır?

 

Instagram isim etiketinin özelliklerini anladıktan sonra sıra geldi kullanımına. Instagram isim etiketi bakalım nasıl kullanılır.

Bunuda okumalısın !  Instagram Otomatik Video Kapatma Nasıl Yapılır?

 

Adım adım ad etiketi özelliği kullanımı;

 

Öncelikle instagram uygulamasını açın ve profilinize girin.

 

Profilinizdeyken sağ üst köşedeki alt alta duran üç çizgiye dokunun. Buna tıkladığınızda karşınıza nametag (ad etiketi), kaydedilenler ve keşfet kısmı çıkacak. Bunlardan isim etiketine dokunun.

 

Buna dokunduğunuzda instagram size özel olarak kullanıcı adınızla oluşturulmuş bir isim etiketi çıkarır. Bu isim etiketini bu şekilde kullanabilirsiniz. Ancak değiştirmek isterseniz de değiştirebilirsiniz.

 

Kişiye özel isim etiketi oluşturma

 

Profilde üç çizgiye tıkladıktan sonra ad etiketine tıkladık. Bu sırada karşımıza bize özel oluşturulmuş ad etiketi geldi. Burada rengi değiştirmek isterseniz ekrandaki kare kutunun çevresine dokunmanız yeterlidir. Her dokunuşunuzda karenin rengi değişecektir. 

 

Arkaplan görüntüsünü değiştirmek için ekranın üst orta kısmında renk kısmına dokunun. 

 

Ona bir kez dokunduğunuzda emojiler gelir. Burada isterseniz emojiler üzerine yerleştirilmiş ad etiketi oluşturulabilir.

 

Emojilerin üzerine tıklayarak istediğiniz emojiyi seçebilirsiniz. Emojilerden herhangi biri üzerine tıkladığınızda seçebileceğiniz diğer emojiler gelir. Dilediğiniz emojiyi seçebilirsiniz.

 

Emoji değil de kendi selfienizi kullanmak isterseniz de ekranın ortasında yer alan emoji yazısına dokunun. Selfie ekranı gelecektir. Burada camera işareti üzerine tıklayarak kendi selfienizi çekebilir isim etiketi ekranına arka plan yapabilirsiniz. 

 

Arka planda yer alan selfie görüntülerinin üzerine tıklayarak da bu fotoğraf üzerindeki filtreleri değiştirebilirsiniz. Eğer fotoğrafınızı beğenmezseniz ekranın sağ üstünde yer alan yeniden çek kısmına dokunarak selfienizi yeniden çekebilirsiniz. 

 

Selfi çekme ekranında da filtreler üzerinde dokunarak filtreleri değiştirebilirsiniz. 

 

Instagram ad etiketi nasıl taranır?

 

Yukarıda kendiniz için isim etiketini nasıl oluşturabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Bu ad etiketinizi bir kere oluşturduktan sonra herhangi birine göstermek istediğinizde etiketinizi hazır bir şekilde bulabilirsiniz. Yani profilden ad etiketi kısmına geldiğinizde etiketiniz hazır olacaktır. Peki, herhangi birinin instagram ad etiketini okutmak isterseniz ne yapmalısınız?

Bunuda okumalısın !  Örnek Hikayelerle Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

 

Profilinizdeki alt alta üç çizgiye tıkladıktan sonra ad etiketi ya da nametag kısmına dokunduk. Burada sizin kendiniz için oluşturduğunuz ad etiketi karşınıza çıktı. Bu ekranın alt orta kısmında ise ad etiketini okut diye bir buton vardır. O kısma dokunduğunuz taktirde kameranız açılır ve herhangi birinin qr kodunu yani ad etiketini okumaya hazır hale gelir. Burada yapmanız gereken tek tek telefonunuzun kamerasını qr kod okutur gibi ad etiketinin açık olduğu ekrana tutmak. Telefonunuz anında o kişinin instagram hesabını bulup ekranınıza getirecektir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar