Salı , 5 Aralık 2023
Ana sayfa » Web Tasarım » Yabancı dil öğrenmek için 8 harika uygulama ve site

Yabancı dil öğrenmek için 8 harika uygulama ve site

Global dünyanın internet sayesinde daha küçük bir yer hale gelmesi, internette yer alan bilgilerin sınırsız diyebileceğimiz kadar, bilgi almak istediğimiz her konuda içerik sunması muazzam bir şey. Dijital pazarlama profesyonelleri olarak yabancı dil öğrenmek veya yabancı dilimizi geliştirmek de kariyer açısından çok önemli.

Bugün sizler için yabancı dil öğrenebileceğiniz, yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz 8 ücretsiz platformu bir araya getirdim.

Ororo TV, YouTube ile dil öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Türkçe dil seçeneği mevcut, böylelikle dil öğrenme konusunda gerekli bilgileri Türkçe olarak görebiliyorsunuz.

busuu
Busuu da sıfırdan dil öğrenmek için birebir. Ücretli planlar da mevcut. Türkçe dil seçeneği sayesinde Türkçe’den farklı bir dil öğrenmek için gerekli yönergeleri de Türkçe takip edebiliyorsunuz. Mobil uygulamaları da oldukça kullanışlı. Alıştırmalar, egzersizler ve daha fazlası mevcut. Mobil uygulamasında push bildirimler ile sizi gün içinde de aktif tutuyor.
yojik

FSI Languages, pek çok dilin bir araya getirilerek oluşturulduğu bir dil öğrenme platformu. Platform İngilizce. Eğer İngilizce’niz varsa farklı diller öğrenebilirsiniz.

 

memrise

Memrise de Busuu’ya benzer bir platform. Türkçe dil seçeneği mevcut. Yönergeleri Türkçe olarak takip edebiliyorsunuz. Bununla birlikte ücretli plan da var. Ücretsiz hesabın iş gördüğünü söyleyebilirim. Mobil uygulamaları da var.

BBC Languages

BBC, Birleşik Krallığın resmi medya organı. Ancak pek çok servisi de mevcut. Languages da bunlardan bir tanesi. BBC Languages tamamen ücretsiz olarak dil öğrenmenizi sağlıyor. İngilizceniz varsa birebir. Dilinizi geliştirebilirsiniz.

Lang 8

Lang-8 bir komünite olarak çalışıyor. Native konuşanların yer aldığı platform İngilizce. Dilinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

bitgab
Bitgab de Lang-8 gibi bir komünite. Bir sosyal medya platformu gibi çalışan sistemde testler, gramer bilgileri ve çeşitli gönderiler paylaşılıyor. Platformun dili İngilizce. Yine var olan İngilizce’nizi geliştirmek için oldukça kullanışlı.
Bunuda okumalısın !  Ücretsiz form oluşturma araçları
bedava ingilizce

Sonuç olarak ; Hem yeni ingilizce , arapça gibi yabancı dil öğrenmek isteyen genç, yaşlı , çocuklar için hemde az çok bildikleri yabancı dili geliştirmek için burada yer alan online siteleri, mobil programları ve araçları kullanabilirsiniz.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 8 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

WordPress cache eklentileri rehberi

WordPress cache eklentileri rehberi ile ilgili olarak daha önceleri sizlere birçok makale sundum. Bazılarının kullanımlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir