Salı , 30 Mayıs 2023
Ana sayfa » Sosyal Medya » İnstagram karşılıklı engel nasıl kaldırılır ?

İnstagram karşılıklı engel nasıl kaldırılır ?

İnstagram Karşılıklı Engel Nasıl Kaldırılır?

 

Her hafta birbirinden ilginç konular ve çözümü merak edilen konular ile karşınızdayız. Bu yazımızda son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan, bize mesaj ve yorum şeklinde gelen sorunlardan birinin çözümünü sizler ile paylaşacağız. Instagram üzerinden sizi rahatsız eden ya da görmek istemediğiniz kişileri engelleyebiliyorsunuz bildiğiniz gibi. Peki aynı anda bu kişi de sizi engellerse ne olacak? Instagram karşılıklı engel nasıl kaldırılır, kaldırılabilir mi?

 

Öncelikle instagramda biri nasıl engellenir, sonra engel nasıl kaldırılır ondan bahsedelim. Instagramda karşılıklı engellemenin kaldırılması neden bir sorun haline gelebiliyor onu anlatalım. 

 

Instagramda biri nasıl engellenir?

Eskiden instagramda birini engellemek daha zordu. Ayrıca engellediğiniz kişiyi bulmak gerçekten zordu. Engeli kaldırmak isterseniz bu kişiyi bulamıyordunuz. Engellediğiniz biri sizin için yok oluyordu tabiri caizse. Şimdi ise engellediğiniz kişi sadece sizin takipçi sayınızı, takipçilerinizi, postlarınızı, kimi takip ettiğinizi göremiyor.

Sizin hesabınızı görmeye devam ediyor ancak hiç bir detay göremiyor. Bu durum sizin için de geçerli. Instagramda birini engellediğiniz zaman o kişinin profilinin detaylarını göremiyorsunuz. 

 

Instagramda birini engellemek için o kişinin profiline gitmeniz lazım. Engellemek için illa o kişiyi takip ediyor olmanıza gerek yok,takip etmediğiniz birini de engelleyebilirsiniz. Profilde en üstte bulunan üç noktaya tıkladığınızda size yapabileceğiniz işlemler açılıyor. Bunların en üstünde telefonu ingilizce kullanıyorsanız block türkçe kullanıyorsanız engelle ya da kişiyi engelle çıkıyor. Engelle seçeneğine tıkladığınız anda bu hesabı ve kişiyi engellemiş oluyorsunuz.

 

Instagramda engel nasıl kaldırılır_

Instagramda engellenen birinin engelini kaldırmak için öncelikle engellediğiniz kişinin hesabını bulmanız gerekiyor. Bunun için de engellediğiniz kişinin kullanıcı adını biliyorsanız direk arama kutusuna bunu yazarak hesabı bulabilirsiniz. Eğer kullanıcı adını hatırlamıyorsanız kendi profilinize gelin. Profilinizde ayarlar menüsüne girin. Burada güvenlik ve gizlilik kısmı bulunur. Onun altında da engellenen hesaplar kısmı vardır. İngilizce kullanıyorsanız telefonunuzu blocked accounts olarak yer almaktadır. 

Bunuda okumalısın !  Facebook hesap silme

 

Engellenen hesaplara girdiğinizde sizin engellediğiniz kişileri görürsünüz. Burada kişinin üzerine tıklayarak hesabına gidebilir ve follow butonu bulunan yerdeki engeli kaldır ya da unblock butonuna tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

 

Instagram karşılıklı engel kaldırma

Instagramda siz birini engellediniz ve o kişi de sizi aynı anda engelledi ise birbirinizi arama sonuçlarında bulamazsınız. Ayrıca o kişi kendinin bulunmasını arama sonuçlarına da kapatmış olabilir. Karşılıklı engel kaldırmak bu noktada sorun haline gelmektedir. 

 

Karşılıklı olarak engelleri kaldırmak için her iki kişinin de profiline giderek yukarıda anlattığımız şekilde engellediği kişileri bulması gerekir. Sonra bu kişilerin profiline giderek engel kaldırabilirler. Siz birinin engelini kaldırdığınız halde o profile gittiğinizde takip edemiyorsanız ya da profilde postları göremiyorsanız bu kişi sizin engelinizi kaldırmamış demektir.

 

Instagramda engel kendi kendine kalkar mı?

Son zamanlarda bize en çok gelen sorulardan bir tanesi de budur. Instagramda engeller kendiliğinden kalkar mı? Normal şartlar altında siz herhangi bir işlem yapmadığınız sürece instagramda kendi kendine başka hesapları takip etme, paylaşımlara yorum yapma, birilerini takip etme gibi durumlar söz konusu değildir. Aynı şekilde engel de kendi kendine kalkmaz. Herhangi biri sizin engelinizi kaldırdıysa bunu kendisi yapmıştır. 

 

Ancak, unutulmaması gerekir ki güvenilir olmayan korsan uygulamalara hesabınıza erişim izni verdiğinizde o uygulamalar sizin adınıza her şeyi yapabilir. Bu yüzden bilmediğiniz, güvenmediğiniz özellikle takipçi veren ya da takipçi bulduran uygulamaları kesinlikle kullanmamalısınız. Güvenli bir şekilde türk takipçi satın almak ya da instagram beğeni satın almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Ücretsiz olarak özgünlük kontrol etmek için en iyi web siteleri

Yazı İçindekiler Plagiarism yani özgünlük tam olarak nedir? Bir öğrenci, öğretmen veya içerik yazarının her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir