Çarşamba , 27 Ekim 2021
Ana sayfa » Grafik » Harika photoshop yazı efekti dersleri

Harika photoshop yazı efekti dersleri

Photoshop dersleri diyince hep ingilizce materyallar bulabiliyoruz. Üzülerek söylemeliyiz ki ciddi anlamda ve profesyonel çok fazla Türk tutorial sitesi bulunmamaktadır. Bugün photoshopta yazı efekti dersleri yayınlayan bir kaç dersi sizinle paylaşmak istedik. Tabii bi hepsi İngilizce ama adımları izlemeniz kesinlikle dil bilmenizi gerektirmiyor. Tamamen görsel anlatım.

Photoshopta en güzel yazı efektleri derslerinden hazırladığımız derlemeyi sizlerin beğenisine sunuyoruz. Photoshop ile ilgisi olan kişiler beğenilerini yazarlarsa seviniriz.

Resimli yazı efektleri dersleri ve örnek dosyaları

İnternet üzerinden verilen derslere tutorial deniyor. Özellikle İngilizce içerikli sitelerde çok fazla kaynak bulmak mümkün. Yazılara istediğiniz efekti hazır indireceğiniz psd dosyaları ile vererek insanları etkileyebilirsiniz. Size olabildiğince fazla şekilli yazı örneği eklemeye çalıştık. İndereceğiniz dosyalar tüm Photoshop sürümleri ile uyumludur . ( Cs1, Cs2, Cs3, Cs3, Cs5, Cs6 )

 

Cartoon denilen çizgi filmler için yazı karakteri ve şekilli halini https://design.tutsplus.com/tutorials/how-to-create-a-cartoon-text-effect-in-adobe-photoshop–cms-27293 adresindeki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz. Bilgisayarınızda son sürüm Photoshop olursa daha iyi sonuçlar alırsınız.

Yukardaki harika yazıyı http://design.tutsplus.com/tutorials/3d-glowing-retro-text-effect–cms-27044 adresine girerek adım adım oluşturaibilirsiniz.

Photoshopta harika tipografik yazılar oluşturma 

Photoshop gümüş (silver) yazı efekti


Photoshop neon yazı yazma dersi


Photoshop ile tipografik duvar kağıtları oluşturma


Gotik tarzı tipografik yazı dersi


Photoshopta buz tipi yazı oluşturma dersi


Photoshop metalik yazı tipi oluşturma


Golden text effect ( Altın yazı efekti )


Photoshop alevli yazı yazma dersi

Sonuç olarak  ; Başka tasarımcıların yaptıklarından ilham almak veya hiç grafik bilgisi olmadığı halde harika yazı tasarımları oluşturmak isterseniz söylediğimiz kaynakları ziyaret edebilirsiniz.

Bunuda okumalısın !  Wordpress tema hazırlamak
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

İnfografik cv hazırlama

İnfografikle ilgili daha önceki yazdığımız yazılarda da değinmiştik ve o yazılarımızda infografik kültürünün ülkemizde henüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir