Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaGrafikLogo yapma siteleri

Logo yapma siteleri

Logo tasarımı internet sitesi olanlar veya basılı materyallerde kullanılmak üzere ( kartvizit, antetli kağıt, mail vs. ) bazen çok gerekli olmaktadır. Logo insanların sizi kolayca hatırlaması ve yaptığınız işi hızlı bir şekilde ifade etmesi anlamında kurumsal kimliği tanıtmak için önemlidir.

Aslında son yıllarda yapılan onlarca dünyanın ey iyi online logo ve banner tasarım siteleri ve sadece logo tasarlamak için özel masaüstü yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımlar ve siteler ile hiç bir grafik bilgisine sahip olmadan çok basit adımları takip ederek kendinize özel ve özgün logonuzu bedava ve kolayca oluşturabilirsiniz. En azından basit işler için hiç para ödemeden bu gereksinimi kolayca yerine getirebilirsiniz.

Ücretsiz logo tasarlama siteleri

Öncelikle bilgisayarınıza hiç bir program yüklemeden tamamen browser üzerinden online olarak çalışma yapabileceğiniz ve yaptığınız tasarımları sitenize kaydedebileceğiniz araçları tanıtmak istiyoruz. Özellikle her hangi bir ücret gerektirmeyen bedava siteleri tanıtıyoruz. İkinci bölümümüzde de masaüstü yazılımlar ve programlar yer alacaktır. Tüm sistemler Google Chrome , İnternet Explorer ve Firefox tabanlı olarak çalışmaktadır.

Öncelikle https://www.designmantic.com adresine girip firma yada kişi adını yazıyoruz. Sonrasında sektörü seçiyoruz. Tasarımları göster butonuna tıkladıktan sonra yüzlerce logo otomatik olarak hazırlanıyor. Size ise bunların arasından hoşunuza giden bir tanesini seçip bilgisayarınıza indirmek kalıyor. Arayüzünün Türkçe olması da en büyük artılarından bir tanesidir.

Ücretli yapılan işler kadar profesyonel olmasa da günü kurtarabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden tişört, web sitesi ve kartvizit tasarımını da online olarak oluşturabilirsiniz. Üstelik her hangi bir üyelik gerektirmeden screenshot yaparak dosyaları kaydedebilirsiniz.

design mantic online logo olusturucu site

 

Hızlı, pratik , kolay ve gayet kullanışlı bir interaktif ve hazır logo yapma aracıdır. Aşağıda bu sitede hazırlanmış bir görsel bulunmaktadır. Hazırlanması 10 saniye sürmüştür.

Bunuda okumalısın !  Ücretsiz kaliteli psd dosyaları

design mantic online logo olusturucu site logomakr-online-logo+

Üstteki tanıttığımız sitelere benzemekle birlikte çok daha fazla alternatif ve örnek sunması ile ön plana çıkmaktadır. Logonuzu tasarlama işlemi 3 aşamadan oluşmaktadır. Firma ismini seçeceksiniz, yaptığınız çalışmayı beğeneceksiniz ve en sonunda kaydetme işlemini gerçekleştireceksiniz.

logotypemaker

  • http://www.logogarden.com/diy.php
  • http://www.freelogoservices.com/step1
  • https://www.logomaker.com/ ( Binlerce hazır örnek arasından istediğinizi seçebilirsiniz )
  • https://www.graphicsprings.com/
  • http://tr.onlinelogomaker.com/  ( Türkçe )
  • Canva.com ( Şu ana kadar gördüğüm en iyi ücretsiz tasarım aracı )

Sonuç olarak : Grafiker birinin yapacağı kadar profesyonel bir tasarım olmayacağı muhakkak. Ama özellikle acil çözümler için oldukça hızlı ve ücretsiz çözüm üretebileceğiniz ücretsiz ve internet üzerinden logo tasarlama araçlarını listelemek istedik. Aralarında bize en kullanışlı geleni ise canva. Hepsini test ederek kendinize uygun tasarım aracını siz belirleyebilirsiniz. Beğendiğiniz tasarlama sitesinide yorum olarak bize düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar