Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGrafikÇocuklar için maket planları

Çocuklar için maket planları

Çocuklarım benden sürekli baba gemi maketi yapmak istiyorum çizimini bana indirir misin, ev maketi yapmak istiyorum, araba maketi yapmak istiyorum diye sormaya başlayınca hem kendime hemde sizleri için böyle bir kaynak hazırlamaya karar verdim.

Özellikle resim ve el becerisi gelişmiş olan çocuklar sıklıkla bu tür taleplerde bulunabilir. İnternetten çıkardığınız maket modellerini kendileri kartona veya kağıda çizerek ortaya bir model koymak isteyebilir. Biz de bu yazımızda evde çocuklarınız veya kendiniz için :) modelleme çıkarabileceğiniz örnekleri yayınlamak istedik. Bu örneklerde yer alan modelleri isterseniz bir kartonun üzerine isterseniz ahşabın üzerine tekrar çizerek kolay bir şeklide maketler oluşturabilirsiniz.

Araba maket modeli çizim planları :

Erkek çocukları genellikle araba, uçak, gemi , helikopter gibi araçlara eğimlidir. O yüzden bu bölümdeki maket açılımları ile en çok erkek çocukları ilgilenecektir :) Basit bir şekilde çizimleri makete dönüştürecek planlar yazımız içinde yer almaktadır.

Kartondan taksi maketi yapma planı

cocuklar icin araba modeli ornegi

Karton kududan otobüs maketi yapmak için gerekli plan çizimi

otobus maket cizim

Tosbağa vosvos arabası maket yapımı için gerekli çizim

tosbaga vosvos maket plani

Tosbağa araba 2. maket modeli

tosbaga araba maket modeli

Kartondan maket gemi planları

Yine erkekler ve erkek çocukları tarafından ilgi görebileceği gibi kızlar tarafından da ilgi görebilecek bir başlığımız yer alıyor. Gemi insanların geçmişten bugüne uzun süredir kullandığı ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Bir çok filmde cam şişenin içine koyulan gemi modellerini görmüş ve merak etmişizdir. İşte makete dönüştürebileceğiniz gemi planlarını bu başlık altında bulabilirsiniz

Savaş gemisi maket planı

maket savas gemisi plani

Maket uçak yapım planları

 

Çocuğunuzun karton veya ahşap ile uçak yapmasını istemez misiniz ? İşte bu çizimler ile çocuğunuzun odasını süsleyen bir uçak, tayyare planlarını indirerek onunla birlikte bunları makete dönüştürebilirsiniz.

Bunuda okumalısın !  Mükemmel jquery slayt show

Tek motorlu maket uçak çizimi

maket ucak cizimi

Sitemiz ziyaretçilerinden Yiğit Yeğin arkadaşımızın göndermiş olduğu Tofaş maketi

tofas araba maket

Zaman zaman yazımız içinde bulunan maket modelleri plan ve çizimlerini güncellemeye gayret edeceğiz. Bu konuda bizden talepleriniz olursa yorumla iletirseniz en kısa sürede gerçekleştirmeye çalışırız.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar