Pazartesi , 4 Aralık 2023
Ana sayfa » Yazılım » Pdf ‘yi yazıya online dönüştürmek
pdf word cevirme

Pdf ‘yi yazıya online dönüştürmek

Çoğu zaman elimizde bulunan jpg, png, gif, pdf gibi fotoğraf dosyalarının içindeki yazıları kolayca nasıl Worde, Excel ‘e aktarabileceğimizi düşünmüşüzdür. Bizde yaşadığımız bu sorunla ilgili bilgilendirici bir yazı yazmaya karar verdik.

Pdf ve resimlerin içindeki yazıların okunması sistemine OCR deniyor. Ocr sistemi uzun süredir kullanılan bir sistem. Ancak online olarak OCR yapabilen bir sitenin varlığından yeni haberim oluyor. İster Acrobat Reader ‘in okuyabileceği pdf dosyasını, isterseniz herhangi bir resim dosyasının içeriğindeki yazıları bu online OCR sistemi ile bilgisayara yazı olarak aktarabilirsiniz.

Hiç bir program kurmaya gerek kalmadan yani prorgamsız olarak  sadece bir internet sitesine girerek aşağıdaki Adobe Acrobat ile okuyabildiğiniz ve düzenlenmesi devrde dışı bıraklımış pdf dosyasını word haline dönşütürmek ister miydiniz ?

Pdf yi word yapma siteleri

Ocr resmin yazıya dönüştürülmesi sistemine verilen isimdir. Elinizde bulunan ve düzenlenmesi mümkün olamayan pdf dosyalarını kolay bir şeklide word’e dönüştürebilirsiniz.

  • SMALLPDF ile dönüştürme işlemi için yapmanız gereken tek şey  https://smallpdf.com/tr/pdf-to-word adresine girmek ve gerisini siteye bırakmak olacaktır.
    smallpdf online pdf worde donusturme
  • Free OCR http://www.free-ocr.com/ internet sitesi üzerinden çalışır. Gayet hızlı, kullanışlı ve tamamen ücretsizdir.

ucretsiz online ocr

  • Convertio.co – Türkçe arayüz ile site üzerinden online olarak pdf dahil bir çok dosyayı metne dönüştürebilir ve resimlerin içindeki yazıları bile alabilirsiniz.
    convrtio jpg to word cevirme
  • Pdf To Word sitesi de çok pratik bir şeklide http://tr.pdftoword.org/ Pdf ‘den Word, Pdf ‘den Jpg, Pdf ‘den Txt, Pdf ‘den Html, Word ‘den Pdf,
    PowerPint ‘den Pdf, Excel ‘den Pdf, Pdf ‘den Txt ye dönüştürme işlemlerini gerçekleştiriliyor.

 

Sonuç olarak ; Elinizin altında bulunması gereken bu online araçlar ile kolayca metin haline dönüştürebilir ve zahmetli bir işten kurtulabilirsiniz. Böylece metni tekrar yazma sorununuz ortadan kalkar.  Umarız faydalı olmuştur.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplama

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

windows sifre kirma

Windows şifresini kırmak

Windows şifresi kırmak deyince aklınıza Windows İllegal Key falan gelmesin. Benimde sıklıkla yaşadığım bir sorun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir