Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram kilitlenen hesabı açma

Instagram kilitlenen hesabı açma

 

Instagram hesabı neden kilitlenir? Hesabın geçici olarak kilitlendi, engellendi mesajı neden gelir? Kapatılan instagram hesabı açma nasıl yapılır? Farklı sebeplerle kilitlenen, engellenen ya da kapatılan hesapları nasıl açarız?

 

Instagram, başarısını yüksek kullanıcı sayısı ve bu kullanıcıların aktivitelerine borçludur. Temel gelir modeli reklam olan bir platformun kullanıcı kaybetmemek için elinden geleni yapacağını, gerçek ve aktif hesapları kapatmak istemeyeceğini anlamak zor değildir. Ancak tüm bunlara rağmen instagram hesap kilitlenmesi ya da instagram hesap kapanması çok sık rastlanan bir durumdur. Öncelikle bu platformun kalıcı olarak hesap kapatmasının çok kolay olmadığını söyleyelim devamında bakalım bu hesaplar neden kapanır ya da kilitlenir. Sonrasında da instagram kapatılan hesabı açma işlemi nasıl yapılır? 

 

Instagram hesabı neden kilitlenir?

 

Hesabın geçici olarak kilitlendi”, hesabınıza girmeye çalıştığınız anda bu mesajı alıyorsanız instagram sizin hesabınıza farklı yerlerden giriş yapılmaya çalıştığını saptamış ve güvenlik önlemi olarak size bu bilgiyi vermiş demektir. Peki bu geçici hesap kitlenmesi neden olur? Takipçi kasma, beğeni alma, profilime kim baktı gibi instagrama ait olmayan farklı uygulamlara instagram kullanıcı adı ve şifrenizle girdiğiniz zaman, instagram güvenlik önlemi olarak hesabınızı kilitler. 

 

Kilitlenen instagram hesabını açma, çözüm

 

Hesabınızın kilitlendiğini anlatan mesaj ekranında devam butonu bulunmaktadır. Bu devam butonuna basarak ilk olarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirin.

 

Buradan şifrenizi değiştirdikten sonra doğrulama kodunu girerek hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ancak mobil üzerinden doğrulama kodu gelmezse, şifre değiştirme işlemini web masaüstü üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Instagram.com’a girerek şifre sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

 

Kapatılan instagram hesabı açma sonrası,

 

Şifrenizi değiştirip kilitlenen hesabınızı kurtardıktan sonra telefonunuzda bulunan otomatik takipçi gibi instagram paraleli uygulamaları kaldırınız. Izin verilen uygulamalar kısmından tüm uygulamaları kontrol edip, uygun olmayanları ve sonrasında sorun yaratabilecek olanları kaldırın.

Bunuda okumalısın !  Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?

 

Instagram hesabının tekrar kilitlenmemesi için ne yapmak gerekir?

 

Instagram hesabınızda olağan dışı bir aktivite gördüğü anda güvenlik önlemi olarak hesabınızı geçici olarak kilitler. Ancak kalıcı olarak hesap kilitleme durumu söz konusu değildir. Yine Instagramda bazı sebeplerden dolayı hesap tamamen de silinebilir, fakat onun işlemi de çözümü de farklıdır. Kapatılan Instagram hesabını açma, neden kapatıldığını bulma konusunda tüm bilgileri çözüm yolu ile birlikte Kapanan Instagram hesabı açma konusuna bulabilirsiniz. 

 

Instagram hesabı kilitlenmesi yaşamamak için ne yapmalı?

 

Instagram hesabınızın kilitlenip tüm bu süreci yeniden yaşamak istemiyorsanız spam benzeri yerlerden takipçi satın alma, beğeni satın alma, izlenme satın alma ya da herhangi bir şekilde bir şey artırma satın almayın. Takipçi kasma ya da takipçi bulma gibi yöntemler için ücretsiz uygulamaları kullanmayın. Bu tarz uygulmalar güvenilir olmayan, sahte ve spam uygulamalardır. Gerçek, güvenilir, bilinen yerlerden takipçi satın almalısınız. Crovu’dan güvenli bir şekilde instagram takipçi, beğeni satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Crovu’dan güvenli ve en ekonomik şekilde, tüm sosyal platformlar için takipçi, beğeni, izlenme satın alabilirsiniz. 

 

Instagram hesabım tamamen kilitlenebilir mi?

 

Instagramda hesaplar genelde geçici olarak kilitlenir. Bu kilitlenme süreci de şifre değiştirip hesabın kilitlenmesine sebep olan uygulamalara izinler kaldırılarak çözülür. Ancak bazı durumlarda instagram hesabını geri açmak daha zor olabilir. Eğer hesabınız bir aydan daha az bir süredir açıksa buna rağmen on binlerce takipçiniz varsa, instagram hesabınız kilitlenebilir. 

 

Bazı spam ya da şikayet edilmiş hesaplar sizi takip etmeye başlar ise, instagram hesabınız kilitlenebilir. Bu durumda bu spam hesapları bulmanız ve onları bloklamanız gerekir. Sonrasında istersebiz bloğu kaldırabilirsiniz. 

Bunuda okumalısın !  1 dolara domain ( Güncellendi )

 

Hesabınızı açtığınız gibi ya da herhangi bir zamanda çok fazla kişiye takip isteği gönderirseniz, aynı şekilde çok fazla posta yorum yazar ya da postları beğenirseniz de hesabınız geçici olarak kilitlenebilir. Bu tarz durumlarda genelde instagram belirli bir süre sizin yeni kişiler takip etmenizi ya da post beğenmenizi engeller. Ancak bazı spam izlenimi uyandıran durumlarda direk hesap kilitleme de uygulanabilir. Kilitlenen instagram hesabı açma işlemlerini yukarıda belirttiğimiz şekilde adım adım yaptığınız taktirde kolayca yapabilirsiniz. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar