Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaİnternetGoogle chrome türkçe yapma

Google chrome türkçe yapma

Google chrome dünya çapında en çok tercih edilen internet tarayıcısıdır. İnternet Explorer sadece google chrome indirilmek için kullanılır diye bir espri bile yapılır. Peki chrome tarayıcısını indirdiğinizde İngilizce, Fransızca yada Arapça halde kurdu iseniz bunu nasıl Türkçe veya başka bir dile çevirebiliriz.

Normal şartlarda bilgisayarda yüklü olan işletim sisteminin diline göre yüklenir ancak bir problem oldu da farklı bir dilde yüklenildiğinde Türkçe’ye dönüştürmek için aşağıdaki işlemleri yapmalısınız

Chrome dil değiştirme :

  1. Öncelikle sağ üst köşede bulunangoogle-chrome-ayarlar butonuna tıklayın.
  2. Browser dili İngilizce ise Settings ( ayarlar ) kısmına geldikten sonra sayfanın en altında bulunan Show Advanced Settings ( gelişmiş ayarları göster ) menüsüne tıklayın.
  3. Languages ( Diller ) başlığı altında bulunan import butonuna tıklayın
  4. Türkçe veya istediğiniz her hangi bir dili seçerek ilerleyin.
  5. Sonraki menüde gelen Display Google Chrome in this language ve Use this language for spell checking seçeneklerini etkinleştirerek Done butonuna tıklayın.
  6. Tüm işlemlerin aktif hale gelmesi ve çevirdiğiniz dilin , etkin olması için internet tarayıcısı google chrome ‘ı yeniden başlatın.

google-chrome-turkce-yapma

Google tarayıcıyı artık istediğiniz dide kullanıyorsunuz. Tebrikler. Başınıza gelen problemler için yorum yazarak bize iletebilir ve size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

 

 

Bunuda okumalısın !  MEB yasaklı sitelere giriş 2019
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar