Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaGrafikResimdeki fontu bulmak

Resimdeki fontu bulmak

Bu lafzı ilk duyduğumda şaşırmıştım aa resimdeki fontu nasıl tanıyabilir bir makine diye. Gördüğümde ise gerçekten çok hoşuma gitmişti. İşte bugün sizlere bir fotoğrafın içindeki fontu nasıl bulabileceğimizi anlatacağız. Üstelik bu fontlarla ilgili ücretli ve ücretsiz alternatifleri indirme şansına direk sahip olacaksınız. Örneğin bir fotoğrafı yüklediniz içindeki fontu site buldu ve bir de alternatif ücretli, ücretsiz fontları size sundu e varmı daha ötesi :)

Fakat şunu da belirtmek gerekir ki genellikle ücretli fontlar listeleniyor. Ücretsiz alternatifleri listeleyen bir araç bulursam onu da eklemeyi düşünüyorum. Bu yazının 2010 yılında eklendiğini lütfen göz artı etmeyin.

Grafik veya resimdeki fontu nasıl bulabilirim ?

İlk sitemiz neredeyse 2003 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Whatthefont sitesi. Bu online program ile her hangi bir resim içinde kullanılan yazı tipini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

resimdeki fontu bulmak

İkinci sitemiz ise whatthefont kadar performans gösteremese de ücretsiz fontları da alternatif olarak indirmeye sunduğu için tercih edilebilir. Bu sitemizde whatfontis. Her ikiside işlevsel olarak aynı olmasına rağmen whatthefontun kalitesi tartışılmaz.

Döküman içindeki fontu bulmaya yarayan diğer siteler :

  • http://www.identifont.com/
  • http://www.fontspring.com/matcherator
  • http://www.fonts.com/id/by-sight
Bunuda okumalısın !  Instagram Hikayeleri’nde Etiketler (hashtagler) Nasıl Gizlenir?
RELATED ARTICLES

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar