Salı , 5 Aralık 2023
Ana sayfa » Grafik » Resimdeki fontu bulmak
whatthefont

Resimdeki fontu bulmak

Bu lafzı ilk duyduğumda şaşırmıştım aa resimdeki fontu nasıl tanıyabilir bir makine diye. Gördüğümde ise gerçekten çok hoşuma gitmişti. İşte bugün sizlere bir fotoğrafın içindeki fontu nasıl bulabileceğimizi anlatacağız. Üstelik bu fontlarla ilgili ücretli ve ücretsiz alternatifleri indirme şansına direk sahip olacaksınız. Örneğin bir fotoğrafı yüklediniz içindeki fontu site buldu ve bir de alternatif ücretli, ücretsiz fontları size sundu e varmı daha ötesi :)

Fakat şunu da belirtmek gerekir ki genellikle ücretli fontlar listeleniyor. Ücretsiz alternatifleri listeleyen bir araç bulursam onu da eklemeyi düşünüyorum. Bu yazının 2010 yılında eklendiğini lütfen göz artı etmeyin.

Grafik veya resimdeki fontu nasıl bulabilirim ?

İlk sitemiz neredeyse 2003 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Whatthefont sitesi. Bu online program ile her hangi bir resim içinde kullanılan yazı tipini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

resimdeki fontu bulmak

İkinci sitemiz ise whatthefont kadar performans gösteremese de ücretsiz fontları da alternatif olarak indirmeye sunduğu için tercih edilebilir. Bu sitemizde whatfontis. Her ikiside işlevsel olarak aynı olmasına rağmen whatthefontun kalitesi tartışılmaz.

Döküman içindeki fontu bulmaya yarayan diğer siteler :

  • http://www.identifont.com/
  • http://www.fontspring.com/matcherator
  • http://www.fonts.com/id/by-sight
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 4 Average: 3]
Bunuda okumalısın !  Hangi besinler kan şekerini dengeler

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

WordPress cache eklentileri rehberi

WordPress cache eklentileri rehberi ile ilgili olarak daha önceleri sizlere birçok makale sundum. Bazılarının kullanımlarını …

3 yorumlar

  1. Paylaşım içn teşekkürler işime yaradı

  2. teşekkürler..

  3. ben verdiğiniz iki siteden de aradığım fontu bulamadım, daha doğrusu sitelerden bişe anlamadım. :(
    rica etsem; http://img638.imageshack.us/img638/5940/2qulnr5.gif bana bu linkteki resimde hangi fontun kullanıldığını ve nasıl ışık geçiyormuş efekti verildiğini söyler misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir