Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaİnternetKablolu modemden kablosuz internet yayını yapmak

Kablolu modemden kablosuz internet yayını yapmak

Elinizde tek portlu bir modem var ve bu modem kablolu ancak siz kablosuz olarak bir arkadaşınızla bu interneti paylaşmak istiyorsunuz. Ne access pointiniz var ne de hub ınız.  Yani elinizde sadece tek portlu bir modem ve wireless kartı takılı bir bilgisayar ( laptop , pc) var. Bu durumda kablolu olan interneti her hangi bir ek aygıta ihtiyaç duymadan wi fi olarak yayınlayabilir miyiz diye aklınıza gelmiştir.

Özetle bilgisayarınıza gelen kablolu interneti sadece bilgisayarınızı kullanarak wireless yayını yapmak diyebiliriz.  Evinize gelen arkadaşınızın iphone ‘u ile internete bağlanamaması ya kardeş bende kablosuz internet yok kusura bakma gibi bir cevap vermeyip bu çözümü deneyebilirsiniz. Yada işyerinizdeki interneti çoklamak için kullanabilirsiniz.

Kablolu interneti wireless adaptör ile paylaştırmak

Alet çantanızda sadece internete bağlı bir modem ve bilgisayarınıza bu modemden giren bir kablo olması ve bilgisayarınızda kablosuz ağ kartı olması yeterli. Bir de Virtual Wifi Router programı. Bu programı bilgisayarınıza yükledikten sonra ufacık bir ayarı var bu ayarları yapıp. Bilgisayarınızdan kablosuz internet dağıtabilirsiniz.

Yapmanız gereken ayar açılan ekrandan settings bölümünde configure butonuna tıklamak ve bu kısma kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi yazmaktır. Bu ayarlarınızı yaptıktan sonra başla butonuna tıklayarak kablolu internetten kablosuz yayın yapmaya başladınız demektir. Bu yöntem ile bilgisayarlar, iphone , cep telefonları, netbooklar yani wireless bağlantı imkanı olan her aygıt sizin bilgisayarınız üzerinden kablosuz internet’e bağlanabilir.

Virtual Wifi Router kablolu modemden kablosuz yayın yapma programını indirmek için : http://www.clicksperday.com/download/VirtualWiFiRouter_2.0.1.5.exe

 

wifi dagitmak

Bu prorgamın çok fazla alternatifleri var. Yakın zamanda bu programları da tanıtmayı düşünüyorum.

Bunuda okumalısın !  Youtube videolarını Programsız 10 saniyede MP3 'e dönüştürmek
RELATED ARTICLES

Popüler Yazılar

Son yorumlar