Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaİnternetEn iyi ingilizce türkçe çeviri siteleri

En iyi ingilizce türkçe çeviri siteleri

Yapay zekanın internet üzerinde etkin bir şekilde kullanımı ile birlikte İngilizceden Türkçe ‘ye , Türkçe’den İngilizce’ye olduğu gibi tüm diller arasında başarılı online çeviri sistemleri hayatımıza girmiş durumdadır. Kimi zaman mobil uygulama halinde kullandığımız kimi zaman ise internet sitesine girerek kullandığımız bu araçlardan en iyi bulduklarımızı sizler için değerlendirdik.

En başarılı online çeviri siteleri

İnternet dünyasında en geçerli dil olan İngilizce, çeviri programları sayesinde dünya ya hizmet sağlamaktadır. Her ne kadar her ülke kendi anadilinde kullanıyor olsa da bazı siteler ve programların halen İngilizce olarak yansıması çeviri programlarının sıklıkla kullanılmasına olanak sunmaktadır.

Online çeviri siteleri giderek artarken en sık kullanılan çeviri programı hiç şüphesiz Google Translate’dir.  Google tarayıcısına entegre olarak çalışan sistem çeviri kelimesinin taranması sonucu ilk sırada yer alması büyük bir kullanıcı çoğunluğunun ilk tercihi olmasına neden olmaktadır. Çeviri performansında ise İngilizceden Türkçeye çeviri de %90 oranla başarılı olan bu program ayrıca web sitelerinin tamamiyle çevrilmesine de olanak sunuyor.

Online çeviri siteleri arasında size tavsiye edebileceğimiz ikinci seçenek ise, translate.com sitesi. İngilizce Türkçe çeviri de an az hata yapan ve insan çevirisi sistemini sağlayan sitenin kullanıcı yoğunluğu da oldukça fazla.

Bing Translator çeviri sitesi Microsoft’un yarattığı bir çeviri sistemi. Bing sistemi ile entegre halde çalışan bu sistemin kusuru ise çok fazla dil seçeneğine sahip olmaması.

Yandex Translate başta saydığımız çeviri sistemlerine rakip olarak yaratılmış ve istenilen sonuçları da vermeye başlamış sitelerden biri. Her ne kadar iyi bir çeviri programı olsa da Google tarayıcısı ile Yandex tarayıcısının trafiği düşünüldüğünde halen düşük kullanıcı sayısına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Online çeviri siteleri arasında genel olarak en üst sıraları tarayıcıların kendi yarattıkları çeviri programları alırken, sadece site olarak hizmet verenlerden bahsetmek gerekir ise;

Bunuda okumalısın !  Ücretsiz ön muhasebe programı

Seslisozluk.com sitesi ilk sırada yer alıyor.  Zira hem çevirip, hem de sesli olarak metni okuyan site en hızlı sitelerden biri olarak sıklıkla ziyaret ediliyor.

Hemencevir.com verilen metni kısa sürede Türkçeleştiren adından da anlaşılacağı gibi anında işlem yapan sitelerden biri.

Sozluk.ok.net sitesi 18 dilde çeviri yapan ve metni anlık olarak Türkçeleştiren iyi bir translate sitesi diyebiliriz. Son olarak Son olarak Tureng sitesinin de oldukça başarılı olduğunu söyleyip konumuzu yavaş yavaş bitirelim.

Siteler ve programlarda çevrilen tüm yabancı metinler elbette ki anlamak için yeterli ancak oranların %100 olma ihtimali gramer nedeni ile mümkün olmadıkça bazı anlarda anlamsız cümleler ile karşılaşmak da mümkün. İnsan mantığı ile çeviri yapmak henüz mümkün olmadığından çok kaliteli sonuçlar ile karşılaşamıyoruz. Biz sadece şu anda en başarılı olan siteleri sizler için yayınladık.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar