Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaİnternetYoutube video şikayet

Youtube video şikayet

Youtube dünya üzerinde video yayını yapan bilenen en büyük internet sitesidir. Google ‘ın bir hizmeti olan bu portal içerisinde bazen cinselilk, kişisel bilgileri açık etme, bir kişiye sataşma,  özel hayatın gizliliğini hiçe sayan ifşa videoları , terör örgütlerini destekleyen videolar, devlet büyüklerine hakaret, devlet bilgilerini açık etme durumlarını içeren videolar yayınlanabilir. Böyle rahatsız edici bir durumda Youtube ‘a bunu bildirerek videonun silinmesini veya kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Youtube da yayınlanan her hangi bir video ‘nun silinmesini rapor etmek için http://www.youtube.com/reportabuse adresini kullanabilirsiniz . buradan rapor edeceğiniz videolar şikayetin doğruluk düzeyi ve şikayet eden kişi sayısına bağlı olarak en kısa süre içinde silinecek veya silinmeyecektir. İyi bir raporlama yapmak istiyorsanız formda yer alan bilgileri en doğru şekilde doldurmanızı öneririm.

Kurumsal ve kişisel bilgilerin ifşası veya bir kurumun / kişinin rencide edilecek şekilde yayınlar yapılması hukuki sonuçlarda doğurmaktadır. Youtube ‘a rapor ederek sildirilemeyen videoları mahkeme kararı ile engelletmek mümkündür. Aleni bir şeklide kişilik haklarına saldırı veya bir firmanın aleyhine asılsız şekilde yayın yapan videolar için yargıya başvurarak işlem yaptırabilirsiniz. Her hangi bir youtube kanalı veya kullanıcısının sürekli google politikalarını ihlal edecek şekilde videolar yüklemesi bu tür şikayetler sonrası öncelikli olarak videonun silinmesi sonrasında kanalın kapanmasına kadar gidebilir. Özellikle kripto hesaplar ile terör örgütleri lehine yayın yapan kanallar kısa sürede youtube tarafından silinmektedir.

2016 itibarı ile Youtube üzerinden bir video kaldırılması talebi göndermek için http://www.youtube.com/reportabuse linkini kullanabilecğinizi yukarıda da belirtmiştik.

Umarız faydalı olabilmişizdir.

Bunuda okumalısın !  Tütüne son ve hepsiburada.com iade
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar