Salı , 5 Aralık 2023
Ana sayfa » Bilgisayar » Aynı anda kablolu ve kablosuz bağlantı
ayni anda kablolu ve kablosuz baglanti

Aynı anda kablolu ve kablosuz bağlantı

Uzun süredir araştırdığım bir bilgisayardan aynı anda hem kablolu bağlantıyı hemde kablosuz bağlantıyı aktif olarak kullanmak mümkünmüdür sorusunun cevabını burada sizlerle paylaşacağım.

Benim gibi kablolu bağlantı üzerinden intranet servisi gibi bir sistem kullanıyor iseniz , kablosuz alıcınız ile normal internete , kablolu bağlantınız ise intranet uygulamalarınızı çalıştırıyorsunuzdur. Peki iki bağlantıyı aynı anda kullanmak mümkün mü ?

Kablolu ağ ile kullandığınız uygulamalar yerel ağ geçidi ile server’a ulaştığından kısıtlı bir internet ile karşı karşıyasınız. Çoğu siteye giremiyorsunuz ve engelli bu çok can sıkıcı bir durum. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir yandan intranet uygulamalarımı çalıştırırken bir yandan da internette gezinmek istiyordum.

Ancak yaptığım araştırmalarda Windows ‘un aynı anda bağlantıya müsade etmesi mümkün değil. Bridge checker gibi programlar ile bağlantılar arasında geçiş yapabilirsiniz ki bunun için para ödemeye gerek yok. Şu ana kullanıyor olduğunuz internete girmek isterken yerel ağ bağlantısını devre dışı bırakıp kablosuzu aktif etmek. İntranette çalışmak istiyorsanız kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakıp, yerel ağ bağlantısını aktif etmek. Ve iki ayrı browser kullanarak birine kablosuz ile girebilecek şekilde proxy siz ayar yapmak diğer browserda da kablolu bağlantı ile işlemlerinizi yapabilecek şekilde proxy ayarlarını yapmak. Araştırmalarıma göre şu an için tek çözüm yolu budur.

bridgechecker

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Ücretsiz form oluşturma araçları

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

youtube video sildirme

Youtube video şikayet

Youtube dünya üzerinde video yayını yapan bilenen en büyük internet sitesidir. Google ‘ın bir hizmeti olan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir