Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaBilgisayarAynı anda kablolu ve kablosuz bağlantı

Aynı anda kablolu ve kablosuz bağlantı

Uzun süredir araştırdığım bir bilgisayardan aynı anda hem kablolu bağlantıyı hemde kablosuz bağlantıyı aktif olarak kullanmak mümkünmüdür sorusunun cevabını burada sizlerle paylaşacağım.

Benim gibi kablolu bağlantı üzerinden intranet servisi gibi bir sistem kullanıyor iseniz , kablosuz alıcınız ile normal internete , kablolu bağlantınız ise intranet uygulamalarınızı çalıştırıyorsunuzdur. Peki iki bağlantıyı aynı anda kullanmak mümkün mü ?

Kablolu ağ ile kullandığınız uygulamalar yerel ağ geçidi ile server’a ulaştığından kısıtlı bir internet ile karşı karşıyasınız. Çoğu siteye giremiyorsunuz ve engelli bu çok can sıkıcı bir durum. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir yandan intranet uygulamalarımı çalıştırırken bir yandan da internette gezinmek istiyordum.

Ancak yaptığım araştırmalarda Windows ‘un aynı anda bağlantıya müsade etmesi mümkün değil. Bridge checker gibi programlar ile bağlantılar arasında geçiş yapabilirsiniz ki bunun için para ödemeye gerek yok. Şu ana kullanıyor olduğunuz internete girmek isterken yerel ağ bağlantısını devre dışı bırakıp kablosuzu aktif etmek. İntranette çalışmak istiyorsanız kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakıp, yerel ağ bağlantısını aktif etmek. Ve iki ayrı browser kullanarak birine kablosuz ile girebilecek şekilde proxy siz ayar yapmak diğer browserda da kablolu bağlantı ile işlemlerinizi yapabilecek şekilde proxy ayarlarını yapmak. Araştırmalarıma göre şu an için tek çözüm yolu budur.

bridgechecker

 

Bunuda okumalısın !  Netbook için ideal işletim sistemi
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar