Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaKültürYargıtay dosya sorgulama

Yargıtay dosya sorgulama

Yargıtay dosya sorgulama işlemi adli yargıda hukuk veya ceza mahkemelerinde işi olan kişileri ilgilendirir. Örnek olarak Asliye hukuk, Sulh hukuk, ticaret mahkemesi, Aile mahkemesi, Asliye Ceza mahkemesi, İş Mahkemesi,  Sulh Ceza Mahkemesi, Ağır Ceza Mahkemesi, İcra ceza mahkemesi gibi mahkemelerin verdiği gerekçeli karara üst mahkeme sıfatı ile ilgisine göre Yargıtay Hukuk veya Ceza daireleri bakar.

Temyiz sorgulama hangi bilgilerle yapılır ?

Bu tercihler arasından yerel mahkeme bilgileri ile sorgulama yapmanız sizin için daha kolaydır. Çünkü elinizde bulunan gerekçeli kararda tüm yerel mahkeme bilgileri yazmaktadır. Eğer bu bilgilerden her hangi birini unuttuysanız Uyap SMS e abone olarak tüm bilgileri temin edebilirsiniz.

 • Yargıtay Daire Bilgileri ile
 • Yerel mahkeme bilgileri ile dosya sorgu
 • Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığı bilgileri ile dosya sorgu
 • Yargıtay ilk derece bilgileri ile dosya sorgu
 • Bölge Adliye Mahkemelerindeki dosyalar da vatandaş portalı üzerinden sorgulanabilir

Yargıtay temyiz dosyası nasıl sorgulanır ?

Yerel mahkeme esas ve karar numarasından yargitay.gov.tr adresinden dosyanızın hangi aşamada olduğunu sorgulayabilirsiniz. Yine aynı şekilde turkiye.gov.tr E-devlet üzerinden de elektronik imza veya ptt den alacağınız şifre ile dosyanızın yargıtayda hangi aşamada olduğunu sonuçlanıp sonuçlanmadığını sorgulayabilirsiniz. Bu dosya inceleme aşamaları dosya tetkik hakiminde, dosya arşivde, karar verildi ve sonuçlandı şeklinde bir süreç olarak işler.

Dosyanız henüz sonuçlanmadıysa dosya inceleme sırasının gelip gelmediğini de aynı siteden öğrenebilirsiniz. Böylece dosya arşivde mi , inceleme de mi, kurulun önündemi, tetkik hakiminde mi aşama aşama öğrenebilirsiniz.

 • Yargıtay dosya sorgulama sistemine için öncelikle verdiğimiz adrese giriş yapın https://vatandasilam.yargitay.gov.tr/proxyYargitay/jsp/yargitay_jsp/yargitayDosyaSorguIlam.html
 • İl Adı kısmına yerel mahkemenin ilini girin
 • Mahkeme Tür kısmında Ağır Ceza, Askeri Mahkeme, Aile Mahkemesi, Askeri İdari Mahkemesi, Askeri Yargıtay, Asliye Ceza, Asliye Hukuk, Bölge İdare,  Çocuk Ağır Ceza, Çocuk Mahkemesi, Denizcilik İhtisas, Fikri ve Sinai Haklar Mahkemesi, İcra hukuk, İcra Ceza, İdare Mahkemesi, İnfaz Mahkemesi, İş Mahkemesi, Kadastro Mahkemesi, Sulh Ceza Hakimliği, Ticaret Mahkemesi, Trafik mahkemesi, Tüketici mahkemesi ve Vergi mahkemesi türlerinden birini seçiniz.
 • Sonrasında mahkeme sorgula butonuna tıklayın.
 • Bundan sonraki aşamada listeye gelen yerel mahkeme birimini ilgisine göre seçin
 • Mahkeme Esas No yazan kısma esas numarasını girin örneğin 2016/1275 Esas
 • Mahkeme karar numarasını yol ve sıra no şeklinde size verildiği şekilde girin  Örneğin 2016 / 157 Karar
 • Bu bilgiler sizde yoksa savcılık esas ve karar numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz
 • En son olarak sorgula butonuna tıklayarak dosyanızın hangi aşamada olduğun yeni ele alınıp alınmadığını, sonuçlanıp sonuçlanmadığını görüntüleyebilirsiniz.
 • Dosyanızı daha yakından takip etmek için Uyap SMS e abone olabilirsiniz. Bunu yapmak için Tckimlik boşluk  4060 a gönderebilirsiniz.
 • http://vatandasilam.yargitay.gov.tr/proxyYargitay/jsp/yargitay_jsp/yargitayDosyaSorguIlam.html adresinden de sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-dava-sureci-sorgulama adresinden de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz
Bunuda okumalısın !  PDF ve Word dosyalarını google translate ile ücretsiz Türkçeye çevirmek

Eski sistemde dosya sorgulama yeni sistemden çok daha zordu. Yeni sistem daha akılcı ve hızlı hale gelmiş. Yargıtay Bilgi İşlem Dairesine teşekkür ediyoruz.

Yargıtayda dosya kaç günde sonuçlanır?

Yıllar önce Yargıtay’a giden dosyalar kimi zaman 5- 6 yıl zaman alabilirdi. Sırf bu nedenle zaman aşımından düşme kararları verilirdi.  Bir dosyayı incelemek ne kadar sürer diyebilirsiniz. Ancak burada yüzbinlerce dosyadan bahsediyoruz. Son yıllarda Uyap ile birlikte yargıtaydan dosya gelme süresi de hızlandı. Her ne kadar yeni yargılama sistemi ve uyap ile birlikte bu sürenin 4 aya indirileceği söylenmişse de bu şimdilik mümkün görünmemektedir. Fakat istinaf mahkemelerinin ( Bölge adliye mahkemesi ) kurulması ile birlikte belki yargıtaydan dosya dönme süreleri kısalabilir. Bu süreyi hızlandırmak ve kısaltmak için yapılabilecek her hangi bir işlem yoktur.

Dosyam kaçıncı sırada ve ne zaman sıra gelir ?

Hukuk ve Ceza mahkemeleri için ayrı olmak üzere 1-2 yıllık zaman diliminde artık dosyalar yerel mahkemeye gelmektedir. Tabi itiraza tabi bir dosya sehven temyiz incelemesi için gönderilmiş ise zaten yanlış bir inceleme olduğu için bu tür dosyalar çok daha hızlı dönerler.

Ceza mahkemeleri için Yargıtay Başsavcılığına gelen dosyalar esas masasından esas aldırılarak ilgili ceza dairesine gönderilir. Esas alma işleminden sonra tetkik hakimleri dosyayı inceleyerek ( sırası geldikçe ) heyete sunarlar ve Yargıtay kararı onama, bozma, düzelterek onama, ret gibi sonuçlarla geri döner.

Hukuk mahkemelerinde ise dosyalar direkt olarak ilgili hukuk dairesine yollanır. Burada da aynı şekilde tetkik hakimleri dosyaları sırası ile inceler. Ve kurula sunarlar.

Yargıtay dosya inceleme aşamaları

 • Dosya ilgili daireye gönderildi : Dosyanız Yargıtaya ulaşmış ve esas masası tarafından işleme alınmış demektir.
 • Cbs gönerildi: İlgili daireye gönderilmek üzere Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmiş demektir.
 • Dosya arşivde : Dosya esas numarası almış fakat henüz inceleme sırası gelmemiştir. Sırasına göre incelemeye alınacaktır.
 • Dosya tetkik hakiminde : Heyet incelemeden önce tetkik hakimleri dosyayı inceleyerek rapor hazırlar ve nihali kararı vermek üzere karar kurulu olan heyete sunar.
 • Dosya karar numarası aldı  : Karar  numarası alınmış demektir. Her an gerekçeli karar yazılarak dosya yerel mahkemeye gönderilme aşamasından bir önceki aşamadadır.
 • Dosya karara çıkmış : Dosyanız sonuçlanmış ve yerel mahkemeye göndermek üzere hazırlanıyor demektir. Karar sonucu olarak red, onama, bozma, düzelterek onama gibi sonuçlar olabilir. Yazı işleri müdürü kararı kontrol ederek posta işlemi için memura yönlendirir.
 • Taraflara yargıtay kararı tebliğ edilir.
 • Dosya yerel mahkemeye PTT yolu ile gelir. Yerel mahkemenin yazı işleri müdürü eğer dosya onanmışsa. Dosyayı kesinleştirir. Eğer ceza davası ise ve infaz işlemi varsa dosya infaza gönderilir.Hukuk mahkemesi ise örneğin boşanma dosya işlenmek üzere nüfus müdürlüğüne gönderilir.
Bunuda okumalısın !  Erdoğan Tekgöz

Yargıtay ‘ın karar türleri :

 • Dosya onama : Yerel mahkemenin kararı aynen onaylanmış demektir.
 • Dosya bozma : Yerel mahkemenin kararı uygun görülmeyerek bir bütün olarak bozulmuştur. Temyize giden dosya bozulursa ne olur ?  Yerel mahkeme tarafından yargılama yeniden gerçekleştirilir.
 • Düzelterek onama : Eğer yeniden yargılamayı gerektirmeyecek şekilde düzelterek onanmışsa. Onama işlemi ile yanıdır.
 • Red : Temyiz talebinin reddine karar verilmiştir. Bu bazen temyiz talebinin uygun görülmediği bir sebeple olabileceği gibi bazen de itirazen gitmesi gereken dosyanın temyizen gitmesi sonucu da olabilir. Malumunuz üzere itirazlar Ağır Ceza Mahkemelerinde sonuçlandırılır.
 • Kısmen onama , Kısmen bozma : Yerel mahkemenin ilamında belli kişilerin yadı belli suçların onanarak, belli kişilerin yada belirli dava sebeplerinin bozulduğu anlamına gelir.

Bir dosyaya öncelik verilmesi veya hızlandırılabilmesi için taraflar tarafından mazeret ne ise açık ve net olarak belirten bir dilekçe yazılması yolu ile gerçekleşebilir. Bu başvuru için ilgili daireye başvurulur. Dilekçedeki yazılı mazeret incelenen hakim tarafından uygun görülürse dosya öne alınır ve işlemi hızlandırılır.

Yargıtaydan dosyaların hızlı dönmesi ne fayda sağlar ?

 • Yargıyı hızlandırır
 • Kesinleşme sürecini hızlandırır
 • Daha adil ve hızlı bir yargı sunar
 • İnsanların adalete olan güveni artar
 • Ceza davalarında suçlu kişilerin ceza evinde olması gerekirken dışarıda gezmesi engellenir.

Bölge adliye mahkemesi ( İstinaf  ) nedir ?

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum, Gaziantep ve Samsun’da faaliyet gösteren Bölge Adliye Mahkemeleri ve İstinaf mahkemeleri nedir hangi dosyalar İstinaf Dairelerine gönderilir diye aklınıza gelmiştir. Yargıtayda 1 milyondan fazlaya ulaşan dosya sayısına çözüm olarak ara mahkemeler olan BAM ların getirilmesi  2004 yılında planlandı. Böylece yargının hızlanması planlandı. Ceza davalarının %90 ‘a yakını Hukuk davalarının ise %80 den fazlası hızlı bir şeklide Bölge Adliye Mahkemelerinde sonuçlanıyor.

Bölge adliye mahkemeleri ceza mahkemeleri kapsamında 5 yılı geçmeyen dosyalara bakacak. Önceden yargıtaya gönderilen 1 yıl, 2 yıl , 3 yıl hapisleri istinaf mahkemelerinin yargı alanına dahil olacak.  Ve bundan sonra İstinaf mahkemelerine gönderilecek. Özetle daha spesifik dosyalar Yargıtay ‘a temyiz için gönderilecek. Böylelikle hem vatandaşların bir yargı ayağı hakkı daha olacak hemde yargılama süreçleri hızlanacak. Yargıtayın elindebulunan birikmiş dosyalar da eritilecek.

Bunuda okumalısın !  Antalya Kalkan Tatil Rehberi

Bölge Adliye Mahkemesi Dosya Sorgulama

İstinaf ( Bölge Adliye Mahkemesi ) dairelerinden ayrı ayrı dosya sorgulamak için ayrı bir portal bulunmuyor bu nedenle Edevlet portalı olan Türkiyenin bilişim kapısı turkiye.gov.tr üzerinden ve vatandaşportal uyap güzerinden sorgulama işlemleri yapılabilir.

RELATED ARTICLES

98 YORUMLAR

 1. merhaba iş mahkemesinde 03/11/2014 tarihinde dava açtım 10/05/2016 da davayı kazandım 07/06/2016 da Yargıtay 7. hukuk dairesine gitti daha sonra 7. hukuk dairesi dosyayı 22. hukuk dairesine gönderdi (7. hukuk dairesi kapandığı için ) ve daha da arşivde görünüyor sizce ne zaman sonuçlanır 5 yılı aşkın süredir dosyam sonuçlanmadı böyle bir şey yok ya basit bir alacak dosyası bu kadar sürede sonuçlanmıyorsa yapacak bir şey kalmamış vallahi Allah sonumuzu hayretsin

 2. Benim dosya 2016 yilindan beri yargitayin arsivinde bekliyor koskoca 3yili doldurdu buay daha nekadar sürecek bilmiyorum ama artik cok sinir bozucu oldu

 3. Mrb kazandigim 2 mahkeme sonucu mallarimin kullanim hakkkni bekliorum yargitayda dosyam aradan 36 ay gecti ama hala mallarimin kullanima acikmasini.bekliorum.dosyaminnonaylanmasini.bekliorum.hala suresi ne kadar asagi yukari

 4. Kolay gelsin merhaba. Yargitaya giden dosyamiz 2 sene sonra geri dondu. Fakat karsi taraf karar duzeltmeye gonderdi 2018 mayis ayindan beri hala orda. Acaba karar duzeltmeden ne zaman doner?

 5. YARGITAYDA BİR DOSYA 1-2 YIL BEKLERSE VAY HALİMİZE.ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM DAHA HIZLI VE DAHA ADİL GÜVENİLİR BİR YARGI İÇİN

 6. Benim asliye ceza mahkemesinden yargıtaya 2016 yılında dosyam gitti şuan daireye gönderilmek üzere bölümde yazıyor kaç yıldır daha sürere

  • Bizim Dosyamız da aynı arşivden 4 gün inceleme olarak göründü sonra tekrar arşive gönderildi sizin dosyanızdaki süreç nasıl oldu?

 7. Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak .
  Kurumca bağlanan gelirin mahsubu meselesi : Yeni Borçlar Kanunu 55.maddesi gereği bağlanan gelirin ilk peşin değerinin rücu edebilecek kısmı tazminat alacağından mahsup edilecektir.Dosyada mevcut peşin değer tablosundan davacıya ****.** tl gelir bağlandığı anlaşılmış, işverene kusur olan ***/100×80=15.380 tl mahsup edilmiştir. Dün tazminatımı aldım ve avukat evrak fotokopilerini verdi arada buda vardı ne demek bu arkadaşlar bilginiz varmı ??

 8. Merhaba Bölge idare mahkemelerin, yargıtayın iş yükünü hafifleteceği söylendi 2014 yılında açtığım dava 4 yıldır sonuçlanmadı 2016 dan beri arşivde görünüyor daha önce telefonla bilgi alabiliyorduk şimdi ise güvenlik gerekçesi ile hiç bir bilgi verilmiyor en azından dosyamızın inceleme sıra numarasını öğrenseydik iyi olurdu onuda öğrenemiyoruz dosya öncelik dilekçesi de gönderdim yine bişey çıkmadı bu durumda ne yapabiliriz bu konuda yardımcı olurmusunuz

 9. Slm admin. Benim de dosyam.21 10.2016 da 7 hukuk dairesine.gitti ve o daire kapanti.22 hukuk dairesine gitti.ve esas numarası değişti. 2016 olan esas numarası.2017 oldu.benim dosyam.geriye mi.alin.ve arşivde.ne zaman sonuçlanır. Teşekkürler.

 10. Merhaba,benim kazandigim iş davasi 2016 da karşı tarafın itirazında sonra 22.hukuka dairesine gitti,genelde arşivde görünüyordu yaklaşık 2 aydır incelemede olarak görünüyor,adli tatil başlamadan davam sonuçlanirmi yani temmuza kadar?

 11. Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum… Lütfen gereksiz ve ucuz sebeplerle mahkemelerimizi oyalamayalım. nedir bu ya senelerce mahkeme sonuçlansın diye beklersin o sonuçlanır, bölge mahkemesini bekle, o biter yargıtayı bekle… geciken adalet adalet değil mazluma zuldür bu zulme çanak tutansa ucuz mevzuları mahkemeye taşıyanlardır.

 12. iş mahkemesi 2015 10.ayında yargıtaya gitti davayı kazandım 3yıl oldu hala arşivde görünüyor.acaba ne zaman sonuçlanır 22.hukuk

 13. Merhaba ben bir ay önce Yargıtay’a infazın geçici olarak durdurulmasına ilişkin itirazda bulunmuştum üç gündür daireye gönderilmek üzere diye yazıyor bu ne demek acaba olumlu mu olumsuz mu ne kadar sürede neticelenir teşekkürler

 14. Merhaba admin benim dosyam 31/08/2015 tarihinde yargıtay 9.daireye gitti ve ogunden beri nezaman baksam arşivde sizce daha nekadar bekler artık beklemekten sıkıldım yeter artık

 15. Merhaba benim boşanma davam vardı boşanma yerel mahkemede karara bağlandı temyize gönderildi dosya 2016 ekim ayında yargıtaya gitti ve yaklaşık 8 aydır incelemede yazıyordu bugün baktım arşivde yazıyor ben sonuçlanacak diye beklerken neden arşive alınmış bilginiz var mı?

  • Dosyalar geliş sırasına göre öncelikle arşive kaldırılır ve bekletilir. Sonrasında sırasıg elince arşivden çıkarılıp tetkik hakimine verilir . Eğer dosyanız Yargıtay’a gitmişse biraz daha beklemeniz gerekecek gibi görünüyor şahsi fikrimiz.

 16. merhaba iş mahkemesinde 03/11/2014 tarihinde dava açtım 10/05/2016 da davayı kazandım 07/06/2016 da Yargıtay 7. hukuk dairesine gitti daha sonra 7. hukuk dairesi dosyayı 22. hukuk dairesine gönderdi (7. hukuk dairesi kapandığı için ) ve dahada arşivde görünüyor sizce nezaman sonuçlanır yada hızlandırmam için ne yapabilirim. teşekkür ederim

 17. merhaba benim 22.hukuk dairesinde 12/06/2016 da giden davam var her sorguladığımda arşivde diyor acaba ne zaman sonuçlanır.

 18. Merhaba admin benim dosyam bölge adliye mahkemesinden temyiz olmak için yargıtaya gitti iş davam vardı arşive alındı direk 15 gün sonra incelemeye alındı ne zaman sonuçlanır şuan 1 ay olacak hala incelemede ne zaman sonuclanir

 19. Celil bey Bölge adliye mahkemeleri (BAM) Dakika dosya e devletden ve UYAP tan sorgulanamiyor , şuan çalışmalar devam ediyor fakat hayata geçirilmedi

 20. Kolay gelsin yargıtay 1. Hukuk dairesi şuan hangi sıradaki dosyaya bakıyor tahmini bilginiz varmı benim dosyam var ses yok 2 yıldır 2016/ 15000 lerde

 21. Cevabınız için teşekkür ederim . İş Kazası tazminat davası bu mahkemeyi kazandım işveren temyize gönderdi 16 ay Arşivde durdu şimdi baktığımda incelemede normalde bunun ön incelemede olması gerekmiyor muydu

 22. İyi günler celil bey daha öncede yazmıştım. Bugün dosyama baktım arşiv den çıkmış incelemede yazıyor sonuçlanması ne kadar sürer bilginiz varmı ?

  • O halde dosyanız arşivden çıkmış tetkik hakiminin incelemesine sunulmuş. Muhtemelen tetkik hakimi raporunu hazırlayıp kurula sunacaktır. Yani dosyanız son aşamaya gelmiş sayılır.

 23. Yargıtay ‘da bulunan dosyam daireye gönderilmek üzere bölümdedir diyor. Bu mesaj ne demektir ? Dosyam sonuçlandı mı acaba ?

 24. Celil bey cevaplarınız için teşekkür ederim çok sağol.numara yok baktım . Uyap dan mesaj attım 4060 a şöyle bir cevap geldi. 2016/××××× nolu dosya başka bir dosyanın alt dosyası olarak kaydedildi. Ne Anlama geliyor bu bilginiz varmı

 25. Arkadaşlar 21.hukuk dairesinde dosyam temyize gideli 15 ay oldu ve halen Arşivde telefon numarası yokmu arasam bilgi alsam sizce bu normal mi ?

 26. 01.07.2016 tarihinde yargıtayin 2.hukuk dairesine gelen boşanma dilekçem hala arşivde beklemekte. Acaba ne zaman incelemeye alınır veya öne almak için bir dilekçe yazmamız mı gerekir ?

 27. kamulaştırmasız el atma davamız var yargıtay esas no 2017/25000 ama şuan karar aramadan baktığımda 5.hukuk dairesi 2017/29897 esas nolu davayı sonuçlandırmış. Bu sırayla gitmiyormu?

 28. Sayın admin Celil Bey,

  Yargıtay 9.Dairede arşiv durumunda olan dosyalarımızın öne aldırmak için nasıl bir yol izleyebiliriz?
  Böyle bir imkan var mıdır?

  Saygılarımla.

 29. Sevgili admin celil bey daha őnce soruma cevap vermediniz ben yine sorayım yargıtay 21.hukuk dairesinde tespit davam var 21/06/2016 daireye geliş tarihi ve tam 60 gűndűr incelemede ne zaman karar çıkar ilk dereceli mahkemeyi kazandım karşı taraf temyiz etti şansımız nedir teşekkűrlerimi arz ederim şimdiden kolay gelsin

 30. sizlere oy verdikte soruma cevap alamadım 2015 ceza mahkemesi dosya yargıtay gitti öne alım dilekçesi göndrdim 1 veya 2 ay olmuştur aşamalar ön inceleme , savcılık incelemesi 3 haftaya girecegiz hala daireye gönderilmek üzere bölümde yazıyor savcının tebliğnameside gözükmüyor ceza dairelerindeki hangi bölümde ne zaman incelemeye geçer tahmini olarak. ee artık cevaplayın benim için cok önemli

  • Yargıtay ‘da iş yükü oldukça fazladır. Özellikle ceza dairelerinde dosyaların sonuçlanma süre ortalaması daha yüksektir. Bunlar için net bir süre vermek tamamen hayal ürünü olur. İlginiz için teşekkür ederiz.

 31. ceza mahkeme 2015 yargıtay gönderdim 1 ay öncesi öne alım dilekçesi gönderdim kabul edildi aşama olarak ön inceleme 1 hafta sürdü arkasından savcılık incelemesi oda aynı 1 hafta daireye gönderilmek üzere bölümde e-devletten takip ediyorum 2 haftadır ilerleme yok daire bölümü derken nedemek istiyor dosyalar daireye ne zaman ulaşıyor daireye gönderilmek üzere bölümde ve incelemeye ne zaman geçer gereken açıklamarı yaptım öne alındı incelemeye ne zaman geçer.

 32. Merhabalar benim iş kazası tazminat davam vardı 24/10/2016 da Yargıtay temyiz de ne zaman sonuçlar ve şuan 21.hukuk dairesinde ve dosya sırası kaçta bilgi verir misiniz arkadaşlar . Hayırlı akşamlar

 33. Merhabalar kolay gelsin hizmet tespiti davası açtım ilk dereceli mahkemeyi kazandım karşı taraf temyize gitti dosyam 21/06/2016 itibariyle yargıtay 21.hukuk dairesinde 2ay oldu çok şűkűr mű diyelim şu anda incelemede yazıyor daha ne kadar bekliyeceğim bu konuda değerli yorumlarınızı rica edebilir miyim teşekkűrler kolay gelsin

 34. arsa davası vardı. mahkemeyi kazandım. karşı taraf temyize gitti. yargıtay kararı onadı.şimdide karşı taraf karar düzeltmeye gitti. tam 1.5 yıl oldu karar düzeltmede bekliyor. daha nekadar sürer karar düzeltme sonucu.

 35. Tazminat davam 2015 martta bitti yargıtaydan halen ses yok arıyorum cevap vermiyor da dalga geçer gibi bekleyin diyorlar 2018 yılına giricez artık 9 hukuk çalışmıyor galiba aynı dava yi açan diğer çalışan arkadaşlar 2 yıl önce 22 hukuktan paralarını aldı onda sorun var

 36. benim boşanma davam 8 senedir sürüyor bunun 15 ayı temyiz süresinde hala temyiz süresi beklemekteyim daha ne kadar beklemem gerekiyor öncelik dilekçeside verdim hayati tehlike var diye 1 aydır oda sonuçlanmadı

 37. İş mahkemesinde kıdem tazminatı davam vardı 2015 eylül ayında karara bağlandı ve davayı kazandım fakat karşı taraf temyize gitti dosya 2015 kasımdan beri yargıtay 22. hukuk dairesinde arşivde bekliyor. Ne kadar sürede sonuçlanır?

  • Bölge idare mahkemesine giden dosyalar çok hızlı dönmektedir. Ancak Yargıtaydan daha uzun sürede dönmektedir. Boşanma davanızın ne kadar sürede döneceği hakkında net bilgi verememekle birlikte 1 veya 1. buçuk sene şeklinde bir fikir yürütebiliriz.

 38. 21.Hukuk Dairesinde en son verilen karar 28.12.2016 yani 03.03.2017 itibariyle sonuçlanmış hiçbir dosya yok. Neden olduğunu bilen birisi var mı?

 39. Benim iş kazası mahkemem var yargıtaya gıttı sonra 9. Hukuk mahkemesine sonra hukuk bölümüne şimdi 21. Hukuk mahkemesine gitti dosyam 1.5 senedir burda ve arşivde diye yazıyor bu dosya nezaman sonuçlanır bilgisi olan var mı acaba

 40. İyi günler kolay gelsin öncelikle benim işe iade davam oldu ve kazandım sonrasınıda is veren 1 aylık bnı geri cagırma olangı cıktı ya tazminatım verıp bnı almcaktı yada işe baslatmak zorundaydı ve isveren 1 ay süreden sonra işe cagırınca ben sure gectiği için samimeyetsiz buldgum tekrardan tüm haklarımı almak için tekrar tazminat davası actım ve kazandım ve sonrası iştinaf mahkemeleri diye birsey cıkmış dosyam buraya gitti ve bkliyorum dosyanın durumu suandan sonra ne olur merak ediyorum

 41. 2008 Yılında geçirdiğim trafik kazası tazminat davamı 2015 Aralık ayında kazandım, karşı taraf alacağım ücreti icra hesabına yatırdı ve temyiz etti. 03/13/2016 tarihinde tazminat davam ile ilgili dosyam yargıtaya gitti. bugün ayın 02/11/2016 ve halen sonuçlanmadı, bilen biri var ise cevap yazarsa. çok sevinirim iyi günler dilerim

 42. Benim kocam hec c yapmadigi kardewinin yapdigi cinyet yuzinden tutuklandi ve yardim yataklikdan ama eleyhine hec bir dellil yox hakimde gunahsizisin deyeren uste muhabbet verdi bu nasil biwey temize salsik hala cvb yok sorarim iwte gunahsiz insan in omrunen calmaya ne hakkimiz var

 43. Ceza dava dosyam nisan ayında yargıtaya gitti. Dosyayı öne aldırmam mümkün mü nasıl bir yol izlemeliyim. Öne aldırmazsam kaç yılda biter ortalama

 44. yasal mal rejimi mal ayırımına dönüşümü ben kazandım yargıtaya karşı taraf temize yolladı 26.11.2015 de yargıtaya gitti hala gelmedi karasu 1 asliye huhuk mahkemesinin 2013/279 karar sayılı dosyam yargıtaydan ne olur cabuk gelsin son derece perişanım bana bilgi verilebilimi ne zaman gelir sıra kaçta dosyam yargıtayda yollarını sabırsıızlıkla beklemekteyim.. allah rızası için bana bilgi verirmisiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar