Çarşamba , 28 Eylül 2022
Ana sayfa » Mobil » Whatsapp bilgisayar
whatsapp masaustu

Whatsapp bilgisayar

Akıllı telefonlar üzerinden Whatsapp prorgamını kullanıyoruz. Son yılların en çok indirilen yazılımlarından biri olan bu anlık mesajlaşma programını tablet veya bilgisayardan whatsapp kullanmak için bu yazıyı hazırlamaya karar verdik. Bilgisayarımıza whatsapp indirmek ve kolayca çalıştırmak için bu yazımızı okumanız yeterlidir.

Mobil cihazlar için en popüler sohbet uygulaması olan whatsapp masaüstü bilgisayar versiyonu uygulaması yayınlandı.  Android, Blackberry ve Windows işletim sistemi yüklü mobil aygıtlar üzerinden devam ettirdikleri sohbeti bilgisayara indirmeleri ve bu keyfi pc ye taşımaları artık mümkün olacak. Dikkat ederseniz İOS için henüz bu uygulama aktif değildir.

Bilgisayarda whatsapp nasıl çalıştırılır ?

  1. Öncelikle telefonunuzdan whatsapp > menu > Whatapp Web bölümüne girmeleri gerekiyor.
  2. Daha sonra https://web.whatsapp.com/ adresine giriyoruz.
  3. Sayfada çıkan QR kodunu telefonumuza okutuyoruz.
  4. Telefonunuz ile bilgisayardaki uygulama eşleşerek entegre oluyor.
  5. Bilgisayarınızda whatsapp’ı çalıştırabilmek için telefondaki sürümün son sürüm olması gerekmektedir. Öncelikle versiyon güncellemesi yapmanızı tavsiye ederiz.
  6. Güncellemede sorun yaşayanlar programı kaldırarak tekrar kurabilirler.
  7. Google chrome, internet explorer ve mozilla firefox ile rahatlıkla kullanılabilir.

Whatsapp web güvenlik açığı var mı ?

Web arayüzünde hali hazırda bilinen , bilinmeyen bir çok açık olması muhtemeldir. Bu güvenlik açıklarından biri profiline ait fotoğrafın arkadaş olmayanlar tarafından bile görüntülenebilme sidir. Bu açığın kısa sürede kapatılacağını düşünüyoruz.

Barkod okutmakta ve kurulumda sorun yaşayanlar için yorum yazarlarsa en kısa sürede yardımcı oluruz. iphone kullanıcıları için masaüstü versiyonu henüz hazırlanmadığından maalesef ios sınırlamaları nedeni ile kullanıcılarına güzel haber veremiyoruz. Eğer olumlu gelişme olursa ilk buradan duyurmaya gayret edeceğiz.

Not : Bu sistem ile tüm iletişim cep telefonu üzerinden sağlandığından, şarj bitmesi veya cep telefonu arızalanması durumunda bilgisayardan da mesaj alamayacaksınız.

Bizce facebook ‘un mobil uygulamasından çok geride kalmış bir sistem diyebiliriz. Eğer cep telefonu üzerinden alınan mesajların kopyası bilgisayar üzerinden entegre olarak açılıyorsa bu tam manada bilgisayarda çalıştırmak anlamına gelmemektedir.

Bunuda okumalısın !  Android en iyi navigasyon programı 2019

Yinede iyi bir başlangıç diyelim. İphone ios için whatsapp web uygulaması ne zaman gelecek diyenler için cevabımız şimdilik bilmiyoruz olacaktır :))

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

en iyi android uygulamalari

En iyi android uygulamaları

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden bu yana artık bir çok işimiz kolaylaştı. Tabiki sosyal ve psikolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.