Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaKültürGlukoz, Fruktoz ve Nişasta zararları

Glukoz, Fruktoz ve Nişasta zararları

Çağın hastalığı obezitenin birincil sebeplerinden fruktoz ve nişasta bazlı şekerin insan sağlığı üzerindeki zararları artık modern tıp tarafından kabul edilmiştir. Şeker insanı keser ancak fruktoz bazlı şekerler , mısır şurubu ve nişasta bazlı  şeker kullanılan ürünler sizi asla kesmez fruktoz yedikçe acıkırsınız , doymak bilmezsiniz.  Çünkü fruktoz insülin salgısını uyarmaz.  Sevgili devletimiz GDO lu soyaların ülkeye girişini serbest bıraktı ama biz en azından ciddi firmalardan insan sağlığına önem vermelerini bekliorduk. Tüm dünyada yasaklanmaya başlayan bu ürün bizim ülkemizde ise teşvik verilerek üretim artırılıyor. Bakanlıklarımızı ve ilgili şirketleri tebrik ederim. Ben şahsen acizane bu ürünleri yemezsek ölmeyiz diyorum ( kola, çikolata , bisküvi vb. içindeki zararlı maddeler bulunan tüm ürünleri ve fruktoz içeren yiyecekleri almayalım bir süre bakın nasıl normal şekerle yapmaya başlıyor bu firmalar , devlet bizi düşünmüyorsa, firmalar bizi düşünmüyorsa , biz bizi düşünelim ve bu ürünleri almayalım. )

Öncelikle Mütedeyyin insanların ÜLKER ağırlıklı ürünleri aldığını artık sağır sultan bile biliyor. Fakat Ülker firmasının bu saygıyı ve bu değeri hak edip etmediği konusunda artık çok net bir bilgiye sahip değilim . Bende özellikle ÜLKER ürünlerini tercih ettiğimi tüm tanıdıklarımında böyle bir arayış içinde olduğunu , ÜLKER = Vatanını milletini seven = Zararlı katkı maddelerini kullanmayan = İslama uygun olmayan maddeleri kullanmayan = İnsan sağlığına zararlı maddeler kullanmayan = İnsanların inançlarına saygılı imaları şu an kadar kafamda eyr edinmişti ancak bu saatten sonra malesef bu konuda emin değilim ve kafam çok karışık. Ayrıca ÜLKER almadığımda hangi firmanın ürünlerini alacağımı da bilmiyorum. Bir çok mütedeyyin insanında bu şekilde düşündüğünü de biliyorum. Çok merak ediyorum.

Hadi büyüklerin kullandığı ürünlerde Fruktoz ve nişasta bazlı şeker kullanıyorsunuz diyelim habertürkün haberine göre. Hadi büyükler pankreas kanseri olsun sorun değil !!! Dayayın bize fruktozu , ya yavrularımız peki yavrularımızın yediği ürünlerin içinde bu tür menderur şeyler var mı

Bunuda okumalısın !  Kolesterol Nasıl Düşürülür? 10 Doğal Yöntem

MESELA !!!

  1. Ülker bebe bisküvisinde yavrucaklarımıza da nişasta bazlı şeker vermiş oluyormuyuz. Ülker bebe bisküvilerine fruktoz , nişasta bazlı şeker var mı ??
  2. Ülker ürünlerinde sağlığa zararlı katkı maddeleri var mı ?
  3. Ülker ürünerinde sağlığa zararlı olduğu şüpheli olan katkı maddeleri var mı ?
  4. Ülker ürünlerinde ( Özellikle kola vb. ) İslami değerleri taşıyan insanların bu ürünü almaması gerektiren katkı maddeleri kullanılıyor mu ? Ülker hero baby mamalarında da bu şeklerler kullanılıyor mu ?
  5. Çocuklarımıza yedirdiğimiz ülker çikolatalarda, ülker keklenrde bu zararlı maddelerden ve nişasta bazlı şekerlerden kullanılıyor mu ? Eğer kullanılıyorsa . niye normal şeker kullanılmıyor ? Eğer fruktoz kullanılıyorsa hem kaliteli diye pahalıya satılıp hemde insanların açlık duygusunu sürekli körükleyen , kan şekerini hızla düşüren ve obez hale getiren pankreas kanserine yol açtığı bilimsel olarak tespit edilmiş nişasta bazlı şekerler kullanılıyor mu ?
  6. Mısır şurubunun pankreas kanserine yol açtığı gerçeğini araştırıyor musunuz ? Nişasta bazlı şekerin pankreas kanserine yol açtığı gerçeğini araştırıyor musunuz ? Fruktozun pankreas kanserine yol açtığı gerçeğini araştırıyor musunuz ?Bu konuda insanlara bilgi vermeyi düşünüyor musunuz ?
  7. Dediğm gibi ÜLKER in bu ülkenin hassas insanlarının verdiği değeri hak edip etmediği konusunda ciddi şüpheler taşımaktayım Fruktozun zararları bu kadar kesinleşmişken, mısır şurubunun zararları bu kadar kesinleşmişken, nişasta bazlı şekerin kullanımı bu kadar kesinleşmişken neden güzel ülkemin insanlarına bu ürünler yedirilir anlayamıyorum.

Biraz önce ÜLKER firmasına şu maili yazdım.

Öncelikle ÜLKER in mütedeyyin insanların sırıtnda bu yerlere geldiği su götürmez gerçeğini söylemek isterim. Ben mütedeyyin biri olarak yağından tut ununa kadar ülker ürünlerini tercih eden biriyim ve çevremdeki tüm cemaat insanları, başka mütedeyyin insanlar hep ÜLKER ürünlerini tercih ediyor. Ancak son zamanlarda şu fruktoz ( nişasta bazlı şeker ) le ilgili haberler midemi bulandırdı. ÜLKER müslümanlara ve tüm ülkeye bunu yapmış olabilir mi? Ayrıca ÜLKER den atılan bir akrabam ÜLKER in üretimine öyle komünist müdürler var ki neler yapabilir insan düşünmek bile istemiyor demişti. BAşka başka haberlerde okumuştum gazetelerde vs.

Bunuda okumalısın !  70 TL ye hayat kurtarmak

Sİzin reklamınız TV lerde yapılan reklamlar değil halkın birbirine olan fısıltı reklamlarıdır. Bu reklamı kimse yenemez kolay kolayda engellenemez hal boyle iken naslısa aldık başımızı gidioruz bu müslüman kitlenin üzerinde deyip acaba bize bu kötülükleri yapabilir misiniz ? Yapıyorn musunuz ? İnsan sağlığına zararlı olan, zararlı olma ihtimali olan katkı maddeleri vs. ÜRÜNLERİNİZDE KULLANIYOR MUSUNUZ ?? Ürünlerimizde domuz yağı yoktur ibaresi size yeterli geliyor mu ??? Ben şahsen son zamanlarda forumlarda firmanız hakkında açılan ve haberturk gibi sitelerde son günlerde çıkan haberlerden sonra midem bulanmaya başladı üstelik BAkanlıklar dahil bir çok kurumun , medyanın tabiri caizse para yedirilerek susturulduğu yada yanlışı doğru gibi lanse ettirildigi gibi şeyler doğru mu ???

Bir vatandaş olarak bunları öğrenene kadar ÜLKER ürünü artık almayacağım hangi ürünleri alacağımı da bilmliyorum ancak ÜLKER ürünleri almayacak aldırmayacağım şöle düzgünce TV lerde reklam verdirip mütedeyyin insanlara özel duyurular yapmadığınız ve ürün içeriklerinizi düzgünce acıklamadığınız  ve bu nişasta bazlı şeker üretimini durdurup ürüanlerinizde kullanmayı kesmediğiniz sürece. Mailin cevabı geldiğinde yada benimle irtibata geçtiklerinde cevapları buradan aynen yayınlayacağım. Bu konuyu umarım yalnızca ben mera etmiyorumdur. Yorumlarınızla bizi bilgilendirebilirsiniz.

Habertürkte yayınlanan haberin tam metni :

Dr. Dizdar, “Nişasta bazlı şeker insan vücudu için uygun değil. Fruktoz tükeldiğinde insülin salgısını uyarmıyor, yüksek seviyelere çıkıyor kanda ve arkasından yağa dönüşerek depolanıyor. Bu yağa dönüşerek depolanma özellikle iç organlarda meydana geliyor” derken şöyle devam etti: “Fruktozun pankreas kanseriyle ilişkilendirilebileceğine dair çok iyi dizayn edilmiş çalışmalar var. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü bunları halkın erişimine açmış. Fruktoz bazlı şekerden toplum olarak uzak durmamız gerekiyor. Endüstrinin endişesi daha ucuza mâl etme, bozulmama, tüketim konusunda doyma hissini uyarmadığı için daha çok satma gibi avantajları var. Bunlardan vazgeçerek ürünleri sağlık açısından daha uygun hale getirmeli. Bizim ülkemizde insanlara verilen değer belli GDO hakkında uyarı verilmesine rağmen, soyanın hayvan yemi olarak ithalati serbest bırakıldı. Kotanın yüzde 15 olması gibi bir durum olma konusunda diyebileceğimiz bir iey yok. Bakanlıklar bu kadar bilimsel veri olmasına rağmen denetim yapmalı. Nişasta bazlı şekerin kullanılması konusunda uyarılar yapılması gerekiyor. Hazır ürünlerden uzak durulmalı. Meşrubatlardan, bisküvilerden, çikolatalardan uzak durulmalı.”

Bunuda okumalısın !  Bitkisel yağlar ve faydaları

Dr. Yavuz Dizdar, Türkiye’de pankreas kanserinde artış görüldüğünü de sözlerine ekledi.

Fruktoz ve nişasta bazlı şekerle ilgili haberin videosu :

Kaynaklar :

( Yapmış olduğu bilinçlendirici haberden dolayı habertürk’e teşekkür ederim )

http://www.haberturk.com/saglik/haber/596901-dehset-verici-tespit

http://www.haberturk.com/saglik/haber/596648-dunya-sinirliyor-turkiyede-yayiliyor

http://www.gidahareketi.org/Search.aspx?Keyword=fruktoz

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_2346.htm

http://www.hekimce.com/index.php?kiid=3358

http://www.bodytr.com/2010/12/meyve-sularinin-gazli-iceceklerin-ve-meyveli-sodalarin-zararlari.html

Ülker firmasına teknotrik olarak yazdığımız mail yukardaydı. Ülker ‘den mailimize kısa sürede cevap geldi. Cevabıda mail üzerinde hiç bir kelimeyi değiştirmeden yayınladık.

https://www.teknotrik.com/ulker-den-cevap-var-fruktoz-ve-nbs-ile-ilgili-yazimiza-cevap.html bu adresdten ülkerin Fruktoz ve Nişasta bazlı şeker üretimi ve insan sağlığı ile ilgili verdiği cevabı okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

4 YORUMLAR

  1. Para ve dünya hırsına bak bir insanda , ŞİKETİ Bulunduğu makamı dahası dünyalığı ister durur bu arada ve kimin sağlığını bozacak şüpheli ler den sakınmak o başarıyı yakalayamayan temkinlilerin işi hadi helalinden kendi yağında kavrulanlara selam olsun..

  2. Duyarlı yazınız için teşekkürler sayın yazar.bende işim icabı ülker ürünleri satıyorum ve bol bolda tüketiyordum mecburen,34 yaşındayım 67 kiloyum kolestorelum 350 seviyelerini geçiyor.Doktorlara başvurdugumda biskuvi tükettiğimi ve lokantalarda yemek yediğimi söylediğimde uyarmışlardı neyden nasıl yağlardan yapıldığı belli değil diyerek fakat geç kaldım kolestorol hastalıgına yaşıma ve zayıf olmama ragmen yakalandım böyle giderse 40 yaşına gelmeden kalp krizi riskimde varmış.Bende arayıştayım kafam karıştı hem ülker ürünlerine güveniyorduk şuan alıp satmamaya düşünüyorum, hemde ne alıcaz ne tüketicez rakipleri eti biskuvi bifa biskuvi gibi firmalarda da aynı durum varmı bilemiyorum.umarım bi an önce gerçek bilgiler verilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar