Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaİnternetÜcretsiz ön muhasebe programı

Ücretsiz ön muhasebe programı

İş dünyasına yönelik paylaşımlarımızın çok az olduğunu düşündük ve firma sahipleri için güzel bir konuyu gündeme getirdik.

Özellikle küçük ölçekli işletmler için yazılım giderleri ek bir yük getirir. Bu nedenle alternatif yazılım kullanmaları tavsiye edilir. İşte işyerinizde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir muhasebe programı olan turquaz alternatif muhasebe programlarından bir tanesi. Turquaz sadece bir ön muhasebe programı olmayıp komple muhasebenizi takip edebileceğiniz mükemmel bir işyeri gelir gider cari hesap programıdır. Bedava ve herhangi bir kısıtlama olmayan bu program ülkemizde binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Turquazın resmi sitesinden alıntıladığımız programın özelliklerini anlatan liste :

Turquaz muhasebe proramı özellikleri

Özgür yazılım muhasebe programı
İçerdiği lisansı ve felsefesi gereği turquaz programını geliştiricilerin ismini belirttiğiniz sürece istediğiniz gibi kullanabilir, değiştirebilir veya dağıtabilirsiniz.
Çoklu Platform
Turquaz, java programlama dili ile yazıldığından, java yüklü bütün makinalarda platform ve bilgisayardan bağımsız olarak çalışır. Örneğin, GNU Linux, Microsoft Windows (tüm), Sun Solaris, Mac OSX… Java programını bu adresten indirebilisiniz.
Raporlar
Turquaz, kullandığınız modüldeki tüm işlemleri ve takibi rahatça yapabileceğiniz bir raporlama sistemine sahiptir. Yine hazırlanan raporları excel, pdf, csv, html ve daha birçok formatta kaydedebilir ve değişik şekillerde yazdırabilirsiniz.
İzin Sistemi
Modüllerden bağımsız tasarlanan iki boyutlu bir izin sistemine sahiptir. Kullanıcıların hangi modüllere erişebileceğini ve Okuma/Yazma/Silme şeklinde hangi haklara sahip olabileceğini belirtebilirsiniz.
Network Desteği
Turquaz, sunucu istemci mimarisiyle sql sunucusu altında çalıştığından tam network desteğine sahiptir. 1 kullanıcıdan sınırsız kullanıcıya kadar birbiriyle çelişmeden aynı platform üzerinde çalışabilirsiniz. Network kurulumu aracılığıyla, birbirinden bağımsız olan bayi veya bölümlerin tek bir merkezde toplanması sağlanabilir.
Dil Bağımsızlığı
Turquaz, birçok dili destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Programın içinde geçen kelimeler ayrı dosyalarda tutulduğundan kolaylıkla değiştirilebilir. Şuan Türkçe ve İngilizce dillerini sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Geliştirmeye açık yapısı sayesinde ihtiyaç olan bütün dilleri destekleyebilir.
Kullanım Kolaylığı
Turquaz, en kolay şekilde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Düğmeler, dizayn ve menüler paneller optimum biçimde düzenlendi. Kullanıcılardan gelen öneriler doğrultusunda geliştirilmeye devam etmektedir. Siz de katkıda bulunup görüş ve önerilerinizi belirtmek için forumlarımızı kullanabilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  2019 güncel godaddy indirim kuponları
RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. mali musavir olmak istiyorum,muhasebe programı hakkında geniş bilgi alabilcegim bir platform var mı bildiginiz? Ya da daha iyi logomuhasebe öğrenebileceğim bir yer?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar