Salı , 26 Ekim 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Twitter Lite Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Twitter Lite Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Twitter Lite Nedir, Özellikleri Nelerdir?

 

Sonunda twitter lite ülkemizde yayına girdi. 21 yeni ülke ile birlikte twitter lite uygulaması toplamda 45 ülkede yayına girmiş oldu. Twitter lite, Twitter’ın daha az veri harcayarak internetin yavaş olduğu veya pahalı olduğu ülkelerdeki pazar payını artırmayı hedeflediği uygulamasıdır. Hafif twitter olarak da adlandırılan bu uygulama ilk kez geçtiğimiz yıl duyurulmuştu.

 

Youtube go, facebooklite ten sonra twitter lite de az veri harcayarak hem hızdan hem de internet kullanımından tasarruf etmeyi planlıyor. 

 

Twitter lite’in özellikleri

 

Düşük hızlı internet alanlarında son derece hızlı yüklenme ile oldukça yüksek bir performans sağlayacak. Telefonda da uygulama olarak daha az yer kaplayacak bu uygulama, artık telefonları da yavaşlatmayacak.

 

Twitter lite ile hangi videoları ya da görselleri indireceğinize siz karar vereceksiniz. 

 

Twitter akış içerisinde tüm videoları ve görselleri indirdiği için kullanıcı tarafından hep şikayet edildi. Sürekli internet paketi bitmesine neden olan uygulamanın yeni versiyonunda, hangi videoyu indireceğinize veya hangi fotoğrafı indireceğinize siz karar vereceksiniz. Böylece otomatik indirme sona erdiği için twitter ın tüm internet paketini bitirme problemi de sona ermiş olacak.

 

Yüklemede, indirmede ve tüm işlemler sırasında bu twitter uygulaması veri tasarrufu sağlayacak.

 

Twitter uygulamasının push bildirim özelliği de twitter lite’de

 

Mobil uygulamaların hemen hemen hepsinde bulunan push bildirim özelliği twitter lite de mevcut.  Bookmarks, threads ve gece modu özellikleri de yeni uygulama içerisinde yer alacak. Push bildirim özelliği ile hiç bir haberi veya hiç bir twiti kaçırmayacaksınız.

 

Twitter lite uygulamasının amacı nedir?

 

Genel olarak akıllara gelen bir soru. Twitter neden lite uygulamasını çıkardı. Facebook ne kadar son zamanlarda data krizi yüzünden sorunlar yaşasa da hızla yükseldi, instagramdan bahsetmiyoruz ile kat ve kat büyüdü. Ancak twitter yenilikler yapamadı, kullanıcı sayısını hiç bir yerde istediği kadar artıramadı. Karakter sınırı, data krizi, eğlenceli bulunmaması ve daha çok resmi konularda kullanıldığına inanılması gibi sebeplerle gelişemeyen twitter şimdilerde yenilikler peşinde.

 

Bunuda okumalısın !  En iyi hosting firmaları

Ilk olarak data krizinden ya da internetin yavaşlığından dolayı twitter kullanmayan potansiyel müşterilerine ulaşmayı hedefleyen twitter, bir sonraki aşamada da kendini yenilemeye devam edecek gibi görünüyor.

 

Ülkemizde 45 bağlantı yaygınlaşmış olsa da hala bir çok ülkede hatta ülkemizin bazı kısımlarında 2g veya 3g bağlantı hızına sahip çok fazla insan var. Youtube, facebook gibi twitter de bu internet hızına özel lite uygulaması çıkararak, bu kitleyi de unutmadığını göstermek istedi.

 

Twitter lite hangi ülkelerde yayında?

 

Twitter lite uygulaması; Arjantin, Belarus, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve  Zimbabwe ile birlikte ülkemizde yayına girdikten sonra toplamda 45 ülkede yayına girmiş oldu.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?

Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?   Son zamanlarda takipçilerimizden en çok gelen sorulardan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir