Çarşamba , 28 Eylül 2022
Ana sayfa » İnternet » Torrent hızını artırmak
torrent hizlandirma

Torrent hızını artırmak

Torrent dosya arama ve bulamayacağınız dosyalara erişmenin en iyi yollarındanbiridir.  Kişisel paylaşımların koskoca bir kitlesel paylaşıma dönüştüğü torent ağlarının yavaşlığındın şikayet ediyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalsınız.

Torrent ağlarındaki en büyük sorunlarından biri sahte içerikler, sahte dosyalar ve bağlantı hızıdır. Peki torrent bağlantılarını nasıl hızlandırabiliriz. Torrent ağlardan nasıl daha hızlı dosya indirebiliriz.

Portlarınızı ayarlayın.

Diğer kulanıcılara bağlanabildiğinizden emin olun  uTorrent‘ programının yeni versiyonu bu ayarı kendiliğinden yapabiliyor.
uTorrent sizin için otomatik olarak uPnP yi kullanarak otomatik olarak yapılandırkma yapacaktır. Bu ayarlar sizin için uygun değeilse kendi ayarlarınızı yapmanız gerekir .

Başlat, Çalıştır, Cmd yazın ve ipconfig yazıp entera basın . 192.168.x.x ile başlayan IPv4 adresini bir yere yazın.

uTorrent programında Seçenekler > Bağlantılar ( Options > Preferences > Connection ) bölümüne belirlediğeiniz port numarasını yazın. Buradaki randomize prot seçeneiği seçili ise kaldırın

 

torrent router yapilandirma

 

Modeminizin web arayüzüne girerek  “Port Forwarding” veya “Port yönlendirme” bölümünde yönlendirme kuralları bölümünü bulun. Portunuza yönlendirilecek IP adresini girin.
Modemenizi yeniden başlatın.
İşletim sisteminizin güvenlik duvarı ayarları ile Torrenti hızlandırın.Firawallınız açık olmamalı. uTorrent programı seçeneklerinden bağlantılar ekranından ekranından gerekli ayarlamaları yapın ve denetim masasından firewall ‘ı devre dışı bırakın.
windows firewall torrent
Tüm bunlara rağmen uTorrent hızlanmadı ise. Muhtemelen Telekom şebekesine çok uzaksınızdır ve bu yüzden bağlantınızla alakalı hız sıkıntısı vardır.
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 4 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Outlook şifre değiştirme

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

İnternetten para kazanma yolları

Gelirler yetersiz kalınca yeni ek gelir fırsatları yaratmak adına alternatifler üretilmektedir. Bunlar real olarak gerçekleştirildiği …

2 yorumlar

  1. galiba bende bu yöntemle belli bir hızlanma yakaladım ama tam olarak emin değilim çok sürekli değil gibi, biraz daha zamana ihtiyacım var ama eskisinden iyi gibi

  2. bu benim için çok ciddi bir sıkıntıydı, galiba biraz daha iyiye gidiyor, çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.