Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTiktok videolarına yazı ve emoji nasıl eklenir?

Tiktok videolarına yazı ve emoji nasıl eklenir?

TikTok videolarınıza metin eklemek, uygulamada kapsayıcı ve ilgi çekici videolar oluşturmanın en iyi yollarından biridir. Dünyanın en hızlı büyüyen mobil uygulamaları başında yer alan Tiktok, instagram takipçisi kazanmasının da en güvenilir yollarından bir tanesi.

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi sosyal medya kanalları ve mobil uygulamalar doğru kullanıldığında doğru hedef kitleyi bir araya getirmek için harika bir şekilde kullanılabilir. Instagram ücretsiz takipçi kazanmayı hedefleyenler için gerçek instagram takipçisini artırmak isteyenler için Tiktok popülerliği oldukça önemlidir. Tiktok takipçi sayınızı artırmanın en önemli noktası ise videolarınıza yazı ve ses eklemenizdir.

Tiktok videolarına nasıl yazı eklenir?

TikTok metin editörü basit ve kullanıcı dostudur. TikTok videolarınıza metin eklemeye başladığınızda, takipçi sayınız ve izlenme oranlarınız bir anda artmaya başlar. Peki tiktok videolarına yazı nasıl eklenir?

Adım  1: Metin eklemeye başlamak için, feed’inizin (anasayfanızın)  altındaki “+” düğmesine dokunarak yeni bir TikTok oluşturun. Yeni bir video çekin, bir taslak açın veya film rulonuzdan içerik yükleyin.

Adım 2: Videonuzu düzenleyin ve gerekiyorsa kırpın. Tamam olduğunu düşündüğünüzde “İleri” ye dokunun.

Adım 3: Sol alttaki “Metin” e dokunun.

Adım 4: Ekranda herhangi bir yere bir şeyler yazmak için klavyenizi kullanın.

Adım  5: Bir  yazı tipi ve stil arasından seçim yapın ve ekrandaki metni sıkıştırarak ve hareket ettirerek metin boyutu ve konumu ile oynayın.

Adım  6: Metne dokunun ve “Düzenle” yi seçin ve “Süre” ye dokunarak metin süresini ayarlayın.

TikTok’un metin düzenleyicisinin en önemli kısımlarından biri, metninizin ekranda görünme süresini değiştirme özelliğidir. Metin sürelerini ayarlamak, bir hikaye anlatmak için ekrandaki metni kullanmanın güçlü bir yoludur.

Metninizin istediğiniz zamanda görünmesi veya kaybolması için kayan ölçeği kullanın. Metniniz için şarkının ritmiyle eşleştirmek gibi belirli zamanlarınız varsa, bu adımın doğru olması biraz zaman alabilir.

Bunuda okumalısın !  Instagram’da Kapatılan Hesap Geri Nasıl Açılır?

Adım 7: Metninizi önizlemek için, düzenleme çubuğunun hemen üzerinde bulunan oynat düğmesine basın.

Adım 8: Yaptığınız işlemlerden memnun olduğunuzda, videonuzu göndermeye hazır hale getirmek için ekranın sağ alt köşesindeki onay işaretini seçin.

TikTok Metin Düzenleyicisi: Yazı Tipleri ve Renkler

Metin düzenleyicide, çeşitli yazı tipleri ve renkler arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır.

Yazı tiplerini ve renkleri değiştirmek için, ekranınızın altındaki yazı tiplerine ve renklere dokunmanız yeterlidir. Tıpkı Instagram’da olduğu gibi, metin hizalamayla oynamak için çizgilere dokunun.

Yazınızın görünüşünden memnun kaldığınızda, sağ üst köşedeki “Bitti” ye dokunun.

İPUCU: Metninizin  öne çıkmasını sağlamak için ekranın sol tarafındaki “A” simgesine dokunun ve metninizin kalınlaşmasını sağlayın.

TikTok’ta Metin Kullanmanın 3 Faydası

TikTok’unuzda metin kullanmanın önemli olmasının birçok nedeni var. Bu aracın içeriğinizi nasıl etkileyebileceğini anlamanıza yardımcı olmak için en önemli 3 noktayı burada paylaşıyoruz:

# 1: Kapsayıcılık

TikTok videolarınızda metin kullanmak, kapsayıcı olmanın harika bir yoludur. TikTok video altyazıları eklemek sadece sesi açık olmayanlara yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işitme sorunları olanlara da yardımcı olur.

Erişilebilirlik dijital dünyada önemlidir – özellikle görme ve işitme zorlukları olanlar için. Daha kapsayıcı ve davetkar bir TikTok profili oluşturmanın basit ve etkili bir yoludur.

# 2: Hikaye anlatma

Metin eklemek ve özel süreler belirlemek bir hikaye anlatmanıza yardımcı olabilir. Ve birçok izleyici aslında videoları ses olmadan izliyor, bu nedenle TikTok’unuzda metin kullanmak, kitlenizin dikkatini çekmenin harika bir yoludur.

Videodan bağımsız olarak, videonuzdaki metin her zaman bir hikaye anlatmaya yardımcı olmalıdır.

“Mükemmel izleyicinizin oturup sesi kapalı olarak videonuzu izlediğini, hangi metni koyabileceğinizi ve onları sesini açmaya ikna edecek hangi hikayeyi anlatabileceğinizi hayal edin.”

# 3: Daha Yüksek Görüntülemeler ve Katılım

Bunuda okumalısın !  Facebook engelleyenleri bulma

Metin, gözleri yakalamanın ve görüntüleyenleri videonuzun tamamını izlemeye yönlendirmenin harika bir yoludur! Bağlam – hatta gizem – sağlayan bir metin eklediğinizde, izleyicilerinizin ilgisini çekersiniz.

İzleyiciler TikTok profilinizi ziyaret ettiklerinde, tüm TikTok video küçük resimlerinizi göreceklerdir. Ne hakkında olduğunu anlarlarsa diğer videolara tıklama olasılıkları daha yüksek olabilir.

Etkileşimi teşvik etmek için metni kullanmanın bir başka yolu da, izleyicilerinize videonun sonuna kadar bir sürpriz beklemelerini söylemektir – onların videoları sonuna kadar izlemelerini sağlamak!

Tamamlanma oranı ve tekrarlanan görüntülenme, içeriğinizin TikTok’ta iyi performans gösterdiğinin büyük bir göstergesidir ve doğru yapıldığında Sizin İçin sayfasında bir yer sağlayabilir. Bu da sizin takip etmeyen kişilerin de içeriklerinizi görmesini ve ileride potansiyel takipçi kazanımlarını sağlar. 

Deneyin ve izleyicileriniz için nasıl işe yaradığını kendi gözlerinizle görün. Metin içeren videolarınızın nasıl performans gösterdiğinden emin değilseniz TikTok analizlerinizi gözden geçirin. Performansınızda TikTok videoları arasında metinli ve metinsiz herhangi bir tema olup olmadığını kontrol edin.

Artık TikTok’un metin düzenleyicisi konusunda uzman olduğunuza göre, bu metin özelliğini sonraki videonuz için bir profesyonel gibi kullanabilirsiniz!

En eğlenceli ve komik tiktok video fikirleri nasıl bulunur?

Dünyanın en çok izlenen video platformlarından biri olan Tiktokta ilgi çeken videoların başında challange dediğimiz ben bunu yaptım sen de bunu yap videoları ile komik ve eğlenceli videolar gelir. Bu videoları daha eğlenceli ve komik hale getirmenin en kolay yollarından biri de bu videolara yazılar eklemektir. Yukarıda detaylıca anlattığımız tiktok videolarına yazı ekleme yöntemlerini kullanarak inanılmaz popüler videolar oluşturabilirsiniz. 

Hayvanlar, kedi ve köpek videoları her zaman, her ülkede inanılmaz ilgi gören ve sevilen videoların başında gelir. Kedi köpek videolarını ister kendiniz çekin, isterseniz var olan videoları editleyerek yazılar ekleyin ve paylaşın. Özellikle görüntüler ile uyumlu komik yazılar eklemeniz durumunda alacağınız etkileşime kendiniz bile hayret edeceksiniz. Hayvanların birbirleri ile iletişimlerini gösteren videolar da metin ekleyerek kullanabileceğiniz ve ciddi etkileşimler yaratabileceğiniz videolardır.

Bunuda okumalısın !  Facebook hesap silme

TikTok’taki Stitch, kullanıcıların diğer kullanıcıların video kliplerini, kendi videoları ile birleştirmesine ve düzenlemesine olanak tanır. Daha fazla içerik oluşturucuyla ortak çalışmanın, erişiminizi genişletmenin ve muhtemelen viral olmanın yeni bir yolu!

Yeni bir özellik olsa da, TikTok’un Duet aracından tamamen farklı değil. İçerik oluşturucular arasında popüler olan Duet aracı, kullanıcıların bölünmüş bir ekranda şarkı söyledikleri, konuştukları ya da tartışma yaptıkları videoları oluşturmasına olanak tanır.

Stitch ile bölünmüş ekran formatı yerine videolar birbirine entegre edilir. Hem orijinal hem de yeni videolar tek bir videoda kesilir ve düzenlenir. TikTok’a göre “Stitch, başka bir kullanıcının içeriğini yeniden yorumlamanın ve içeriklerine ekleme yapmanın, onların hikayelerini, eğitimlerini, tariflerini, matematik derslerini ve daha fazlasını geliştirmenin bir yoludur.”

Tiktok videolarına yazı eklemeyi test ederken farklı bir tik tok videosu çekmek için değişik fikirler arıyorsanız bu özellik tam size göre olabilir. Bu özellik sayesinde dilediğiniz kişinin videosu ile kendi videonuzu birleştirerek yeni videolar yaratabilir dilediklerinize metinler ekleyebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar