Salı , 28 Eylül 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Sosyal Medyanın Gücü İle Müşterilerinizin Deneyimimlerini Mükemmelleştirin 

Sosyal Medyanın Gücü İle Müşterilerinizin Deneyimimlerini Mükemmelleştirin 

Sosyal Medyanın Gücü İle Müşterilerinizin Deneyimimlerini Mükemmelleştirin 

 

Gücü yadsınamaz bir hale gelen sosyal medya, dünyanın her yerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Müşterisine ulaşmak isteyen markalar da doğal olarak sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmak durumunda kalıyor. Marka algısı yaratma, tanınırlığı artırma gibi konular dışında asıl olarak markalar sosyal medyayı müşterileri ile duygusal bağ kurmak için kullanıyor. 

 

Markaların müşteri deneyimlerini artırmak bunun yanında yeni müşteriler bulmak için kullandığı platformların başında instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya platformları gelir. Çünkü insanlar günlerinin en az iki üç saatini sosyal medyada geçirmektedir. Markalar da potansiyel müşterilerine ulaşmak için bu yolu kullanılır. Sosyal medya kullanımı yapmayan bir marka çok büyük bir potansiyel müşteri havuzunu görmezden gelmiş demektir. Büyük ya da küçük boyutundan bağımsız olarak her markanın sosyal medya iletişimi olmak zorundadır.

 

Sosyal medyanın yarattığı bir iş kolu; Fenomenlik

 

Gazetelerde, televizyonlarda ve bir çok youtube videolarında konuşulduğu üzere günümüzün en çok kazandıran mesleklerinden biri fenomenlik yani influencer lık. Özellikle Instagram özelinde ortaya çıkan fenomenlik ilk olarak markaların ürünlerini gönderdiği, bunları takipçileri ile paylaşan hesaplar üzerinden başladı. Zamanla takipçi sayısı artan bu hesapların reklamlarının markalara çok büyük dönüşleri olduğu gözlendi. Sonrasında da en fazla takipçi sayısı olan hesaplar müthiş paralar kazanmaya başladı. Marka işbirlikleri ve projeleri kapsamında harika projeler ortaya çıkmaya başladı. Ünlülerin reklam ve işbirliği projeleri için çok yüksek meblağlar istemesi de markaları bunlara alternatif bulmaya sürükledi. 

 

Takipçi sayısının artmasını sağlamak için tercih edilebilecek bir çok yöntem vardır. Türkiye’nin en büyük ve eski internet hizmeti sağlayıcılarından biri olan Crovu, tüm sosyal medya kanallarında takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olur. Doğru hedef kitlesine ulaşabilmek için hızlı ve güvenilir hizmet sağlayan Crovu, satış öncesi ve sonrası destek ekibi ile her an ulaşılabilir durumda. En kaliteli sosyal medya hizmetleri, güvenli ve hızlı sonuç, ulaşılabilir destek ekibi ve kolay ödeme yöntemleri ile Türkiye’nin en çok tercih edilen internet hizmeti sağlayıcılarından biri Crovu’dur.

 

Bunuda okumalısın !  Instagram Ad Etiketi Rehberi; Nedir, Nasıl kullanılır, Ne İşe Yarar?

Sosyal medyada takipçi sayısı ve etkileşim neden önemlidir?

 

Instagram, facebook ya da youtube. Hangi sosyal medya kanalı olursa olun her birinin kendi içerisinde bazı dinamikleri vardır. Bu dinamiklerin başında da takipçi sayısının ve etkileşimin önemi gelir. Tüm bu platformların alogoritmaları gayet açıktır, ne kadar çok takipçi sayınız varsa ve bu takipçileriniz etkileşim içerisinde ise o kadar fazla gösterim alırsınız. Yani çok takipçileriniz oldukça onların beğeni ve yorumları ile hesaplarınız kendilğinden öne çıkar. Böylece reklam vermenize de gerek kalmaz. Artan takipçi sayısı ve etkileşim ile;

 

Potansiyel müşterilerinize çok daha kolay ulaşabilirsiniz

Var olan müşterileriniz ile daha kolay iletişim kurabilir, duygusal ve samimi bir bağ oluşturabilirsiniz.

Var olan müşterilerinizin müşteri deneyimlerini iyileştirebilir, şikayetlerini ve memnuniyetsizliklerini en kısa sürede çözebilirsiniz. 

Kampanyalar, projeler ve iş birlikleri ile daha geniş kitlelere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Fenomen ve marka sayfalarında, onaylı hesap ve çok takipçili bir hesap olmak oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar çok takipçisi olan hesapları daha güvenli bulup onları takip etmeyi tercih ediyor. Marka ya da kişisel hesabı büyütmenin iki yöntemi vardır. Takipçi satın almak ya da reklam vermek. Facebook ya da twitter reklamlarının dönüşleri oldukça yavaş olurken bütçeleri de oldukça yüksektir. Güvenilir ve kaliteli takipçi artırma hizmetleri sayesinde ise çok daha kısa sürede yüzlerce takipçiye sahip olunabilir. İnstagram takipçi hizmetleri konusunda Crovu tavsiye edilen sosyal medya hizmetleri sağlayıcısıdır. Hızlı teslimat, müşteri memnuniyeti, güvenli siparis ve gizlilik Crovu’nun en önemli özellikleridir. 

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

5 Adımda Başarılı Bir Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

5 Adımda Başarılı Bir Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?   Daha çok kısa bir süre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir