Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaBilgisayarSilinen fotoğrafları geri yükleme

Silinen fotoğrafları geri yükleme

Photo Recovery Genius ile yanlışlıkla bilgisyar, flash bellek,  telefon diski yada fotoğraf makinenizin Sd kartından silmiş olduğunuz fotoğrafları geri getirmeniz  yani kurtarmanız çok kolay.

Her bilgisayar kullanıcısının başına mutlaka bir kez gelmiştir. Yanlışlıkla bir dosyayı silmek, yanlışlıkla fotoğrafları silmek gibi olaylar. İşte tam bu esnada veri kurtarma programları imdadımıza yetişir. Biz bu makalede özel bir veri kurtarma biçimi olan sadece fotoğrafları ve resim dosyalarını geri yüklemeye yönelik anlatım yapacağız.

Aslında makaledende öte bu bir program tanıtımı olacak. Bu programın lisanslı halini yaklaşık beş senedir kullanıyorum. Bir veri kurtarma programı olan Easy Recovery programının bile getiremediği dosyaları alıyor. Üstelik dosya yapısını, isim yapısını da genelde koruyor.

Bilgisyarınıza format atmış olsanız, geri dönüşüm kutusunu boşaltmış da olsanız. Silinmiş fotoğrafların üzerinden bir ayda geçmiş olsa. Genelde başarılı bir fotoğraf kurtarma operasyonu gerçekleşiyor.

İşte Photo Recovery Genius bu kadar başarılı bir program. Programın resmi sitesi http://www.minitool.ca/ Minitool firması gerçekten güzel bir iş çıkarmış. Firmanın çıkardığı tek veri kurtarma yazılımı bu değil tabiki. Power Data Recovery, Mac data recovery ( Macintoshlar için ), Mac Data Recovery Boot Disk, Partition Wizard ( Partition Yapılandırıcı ) , Partition Recovery ( Partition Kurtarma Yazılımı ) gibi programları da mevcut.

Photo recovery genius ayrıca video ve diğer medya dosyalarını da kurtarıyor. Şu anda ki güncel sürümü de Photo Recovery Genius 1.3.0 programın full ‘unu temin etmek için satın almanız gerekiyor. Ücretsiz sürümünü sitesinden indirmeniz mümkün.

Photo recovrey genius programının kullanımıda çok basit. Kolay bir arayüzü var. Yukarıdaki resimdende anlarsınız zaten. Bu programı indirin bilgisayırınızda bulunsun. Birgün önemli resimlerinizi, videolarınızı, fotoğraflarınızı yanlışlıkla silerseniz. Bu program ile geri yükleyebilirsiniz.
Program resmi sitesindeki açıklaması :

Bunuda okumalısın !  Telefondan ücretsiz televizyon izleme

Photo Recovery Genius, resim dosyalarının silinmesi sonucu geri yükleme programıdır. Her türlü modern kamera, fotoğraf makinesi, dijital tüm cihazlardan ve disklerden veri kurtarabilir ( Dijital  kameralar, flash kartlar gibi )

Ayrıca okunamaz ve bozuk durumda olan video ve resim dosyalarını düzeltir.
(Dijital  kamera, Dijital fotoğraf makinesi,  CD/DVD diskleri, telefon hafızası ve Kompakt Flash kartlar gibi tüm türlerden, IBM mikro sürücü, SmartMedia, MultiMedia (MMCs), Secure Digital (SD), SONY Memory Stick ve diger dosya türlerinden resim ve video kurtarabilir.

Photo Recovery Genius,ile hasar görmüş Sd , Mmc ve tüm veri kartlarından ve hatta format atılsa bile fotoğraf, video ve diğer medya dosyalarını kurtarabilirsiniz.

Fotoğraf kurtarma yazılımının genel özellikleri

 • Sildiğiniz ve geri dönüşüm kutusun boşalttığınız dosyaları ve resimleri geri yükler.
 • Del, deltree, Shit Delete gibi dos komutları ile silinmiş dosyalar
 • Formatlanmış ve üzerine yeni program kurulmuş disklerden fotoğraf ve veri geri getirir.
 • Ayrıca çok önemli bir özellik olan RAW  destekler.
 • Macintosh bilgisayarlardanda veri ve fotoğraf kurtarabilir.
 • Disk türleri olan Harddisk ,  disket sürücü, Zip sürücü, dijital kamera kartlari, USB flash disk sürücüleri gibi tüm  depolama ve disk türlerini destekler.
 • Fotoğraflarınızdan hasarlı olanlar varsa onarmaya çalışır.

Programın veri kurtarma bakımından desteklediği dosya türleri

 • Canon raw kamera dosyaları
 • Minolta dijital fotoğraf makinesinden kurtarma
 • Nikon dijital fotoğraf makinesinden ve video
 • Fuji dijital fotoğraf makinesi ile silinen
 • Sony fotoğraf makinasından silinen fotoğrafları kurtarma
 • Jpg, Tiff, Psd, Dwg, Pcx, Cdr, Png, Bmp, Mp3, Mp4, 3gp, avi gibi tüm fotoğraf ve resim dosyalarını kurtarmanıza yardımcı olur.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar