Çarşamba , 27 Ekim 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Safaride Aniden Gizli Sekme Kapanması Sorunu ve Çözümü 

Safaride Aniden Gizli Sekme Kapanması Sorunu ve Çözümü 

Safaride Aniden Gizli Sekme Kapanması Sorunu ve Çözümü 

 

Safari’nin Özel Tarama sekmeleri, tarama işleminizin yerel olarak kaydedilmesinden endişe etmeden çevrimiçi ortamda gezinmek için mükemmel bir araç sağlar. Sadece bu değil, özel göz atma sekmeleri de web sitesi izleyicilerini engellemeye yardımcı oluyor. Bu gizli sekmelerde gezerken yanlışlıkla hepsini birden kapatırsanız ne olur?

 

  1. Sınırlamayı kaldırın

Bazen web sitelerinde gizli sekme gezinmelerini kapatabilir ya da sınırlayabilirsiniz. Bir süreliğine bilgisayarınızı birine verdiğinizi düşünelim. O halde bilgisayarınızda dakika dakika ne yapıldığını bilmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sınırlamaları yapabilirsiniz.

 

Bu nedenle, anonim olarak gezinmek istiyorsanız, bu kısıtlamaları kapatmanız gerekir.

 

İOS 12’ye geçiş yapmadan önce web içeriği kısıtlamaları mı uyguladınız? Evetse, iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasında (Genel’in altında) onları bulamazsınız. Apple, yeni Screen Time özelliği ile bunları tamamen bütünleştirdi. Bu kısıtlamalarla nasıl başa çıkılacağına bakalım.

 

  1. adım: Ayarlar uygulamasını açarak başlayın.

 

  1. Adım: Ekran Saatine dokunun. Artık İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları etiketli bir seçenek görmelisiniz – buna dokunun.

 

  1. Adım: Devam etmek istendiğinde Ekran şifrenizi (önceden Kısıtlamalar şifresi olarak bilinir) girin.

 

  1. Adım: İçerik Kısıtlamaları etiketli seçeneğe dokunun.

 

  1. Adım: Web İçeriği’ne dokunun.

 

  1. Adım: Sınırsız Erişim’e dokunun. Artık kısıtlamayı kaldırdınız

 

  1. Adım: Safari’yi açın ve sekme değiştiricisine dokunun. Artık Özel seçeneğini görebiliyorsunuz. Bu, Özel Tarama sekmeleri açıldığında sorun yaşamayacağınız gerektiği anlamına geliyor.

 

Şifrenizi unuttuysanız?

 

İOS 12’nin Screen Time (uyku modu) şifresi, başkalarının cihazınızdaki içerik kısıtlamalarıyla uğraşmaktan vazgeçmesi durumunda oldukça kullanışlıdır. Ancak, düzenli olarak kullanamayacağınız için şifreyi tamamen unutmanızın mümkün olması daha olasıdır. Bu durumda şifreyi sıfırlamak eğlenceli bir deneyim olmayacaktır.

 

Şifre kodunu kaldırmak için, iOS cihazınızı bir Ekran Zaman şifresi belirlemeden önce alınmış bir yedeği kullanarak geri yüklemeniz gerekir. 

 

Bunuda okumalısın !  Instagram Otomatik Video Kapatma Nasıl Yapılır?

Ama işler daha da kötüye gidebilir. Parolasız bir yedeklemeyi en son yaptığınızı veya yedeklemediğinizi hatırlayamıyorsanız, o zaman daha da karışabilir. İPhone veya iPad’inizi fabrika ayarlarına geri yüklemeniz gerekir. Bu, tüm verileri ve ayarları cihazınızdan kaybedeceğiniz anlamına gelir.

 

İşlemle ilgili önceden deneyime sahipseniz, yalnızca tam bir restorasyon gerçekleştirin. Ve devam etmeden önce, önemli öğeleri iCloud’a yedeklemeyi unutmayın.  Ayrıca, PC’nizde veya Mac’inizde iTunes’u kullanarak bir yedekleme yapın. Fotoğrafları ve videoları iOS cihazınızdan bir bilgisayara veya bulut depolama hizmetine manuel olarak aktarmayı unutmayın.

 

Yukarıdaki önerileri uyguladıktan sonra bile bir şeyler ters giderse, aşağıdaki yorumlar bölümünde karşılaştığınız hatayı paylaşın. Bir çözüm konusunda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız

 

Aile içi düzenlemelerinde 

 

Bir Aile Paylaşımı planının organizatörü olarak, kendi iPhone veya iPad’inizden kazayla oluşan her türlü kısıtlamayı kaldırmak için Screen Time’ın uzaktan yönetim özelliklerini kullanabilirsiniz.

 

Aile Paylaşımı planınıza dahil olan çocuklar için kısıtlamaları da kaldırabilirsiniz. Ancak, sadece sıkı bir denetime ihtiyaç duymadıklarını düşünüyorsanız bunu yapın.

 

UYARI: Web içeriği sınırlamalarının kaldırılması çocuğunuzu yetişkinlere yönelik içeriklere maruz bırakabilir ve Özel Zamanlar sekmesinde Görüntülü Reklamlar aracılığıyla yürütülen tüm göz atma etkinliklerini izleyemezsiniz.

 

Adım 1: Ekran Saati ayarları ekranında, Aile bölümü altındaki bir aile üyesinin adına dokunun.

 

  1. Adım: Seçilen aile üyesi için ayrı bir Ekran Saati ayarları paneli görmelisiniz. Buna dokunun ve ardından kısıtlamaları kaldırmak için İçerik Kısıtlamaları, Web İçeriği ve son olarak Sınırsız Erişim’e dokunun.

 

Daha sonra, aile üyesi ya da üyeleri,  Safari’de anonim olarak gezinebilmelidir. Elbette kısıtlamaları, bunun yerine Yetişkin İçeriğini Sınırla seçeneğini seçmek için yukarıdaki adımları takip ederek yeniden uygulayabilirsiniz.

 

Bunuda okumalısın !  Sosyal Medyanın Gücü İle Müşterilerinizin Deneyimimlerini Mükemmelleştirin 

NOT: Ayarlar uygulamasında profilinizi seçin ve anonim göz atmaya izin vermek veya kısıtlamak için daha fazla aile üyesi eklemek için Aile Paylaşımı’na dokunun.

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?

Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?   Son zamanlarda takipçilerimizden en çok gelen sorulardan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir