Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaGrafikResmi yazıya dönüştürme

Resmi yazıya dönüştürme

Özellikle ofis ortamında gelen bazı mailleri, taranmış bazı belgeleri ya da fotoğrafın , resmin içindeki bir metni hızlı bir şekilde yazı olarak almak isteyebiliriz. Bu kimi zaman pdf , jpg, png gibi belgelerin içindeki yazıları almak istersiniz. Ancak özellikle pdf ve jpg uzantılı resimlerin içindeki yazıları almak bazen çok sıkıcı hatta imkansız bir süreç olabilir. OCR programlarını kullanmak , belgeyi taramak vs. uzun bir süreçtir.

Üstelik bir ücret ödemeden ve program kullanmadan internet üzerinden online olarak bir fotoğrafta bulunan yazıları word yada txt haline dönüştürmek mümkün mü. Yani resmi yazıya çevirmek nasıl mümkün olabilir sorusunun cevabını arayacağız.

Taranan belge worde nasıl dönüştürülür ?

Peki programsız olarak resmi yada başka bir döküman belgesini yazı haline nasıl dönüştüreceğiz. Burada google drive imdadımıza yetişiyor. Yapmanız gereken şey google dokümanlara girerek. Resmi veya pdf dosyasını google drive hesabınıza aktarmak. Sonrasında pdf yi yada resmi google dokümanlar ile aç diyerek rahatlıkla text olarak görüntüleyebilirsiniz. Taradığınız dosyanın jpg yada tif şeklinde kaydedildiğini düşünelim. Bu resmi word programında açtıktan sonra tekrar text olarak pdf ‘ ye dönüştürebilirsiniz.

Google dökümanlar aracılığı ile resmi yazıya dönüştürme
Google dökümanlar aracılığı ile resmi yazıya dönüştürme

Daha kolay anlaşılması için bir video hazırladık izleyerek daha rahat anlayabilirsiniz. İşte programsız olarak pdf ve resim dosyasını yazıya dönüştürmeyi ve kopyalamayı anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Resmi yazıya dönüştüren online araçlar

İnternet üzerinden kolay bir şeklide online olarak türkçe, ingilizce, arapça, çince, almanca dahil bir çok dilde ücretsiz olarak resmin içindeki yazıları alan yani resmi word, excel, rtf, txt gibi formatlara çeviren diğer araçların listesini sunuyoruz.

Bu araçlar her hangi bir program yada uygulama yüklemenize gerek olmaksızın çalışırlar. Bu yüzden android , ios ve windows işletim sistemi yüklü akıllı telefonlarda ‘da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • New Ocr – http://www.newocr.com/
  • Online Ocr – http://www.onlineocr.net/
  • Or Convert – http://www.ocrconvert.com/
  • Abbyy Fine Reader Online – Neredeyse en profesyönel Word ( doc ) , Excel ( xls, xlsx ) , Zengin metin ( Rtf, txt ) Power Point ( ppt, pptx ) , Pdf dosya biçimleri arasında türkçe, ingilizce, almanca, fransızca, çince gibi dilleri içeren dönüştürme işlemlerini yapar. Tarayıcı kullanarak taranmış bir belgeyi kolay bir şeklide Word Programında açabilir yani yazı halinde görüntüleyebilirsiniz. https://finereaderonline.com/en-us/Tasks/Create
  • Free Online Ocr – http://www.free-online-ocr.com/
  • To Text – http://www.to-text.net/
  • i2ocr – Neredeyse tüm dilleri ve resim formatlarını destekleyen tamamen ücretsiz bir sitedir. Hintçe, Galce gibi  dilleri bile destekleyen bu sitenin deneme ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır. http://www.i2ocr.com/ adresinden siteye ulaşabilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  Mükemmel facebook profili oluşturmak

i2ocr resmi worde cevirme

Siz de bu online araçlar arasındaki farkları ve kaliteyi kullanarak kendiniz test edebilirsiniz. Ücretsiz ve en kaliteli olanlarını yayınlamaya özen gösterdik. Umarız faydalı bir yazı olmuştur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar