Pazartesi , 4 Temmuz 2022
Ana sayfa » Mobil » Reklam SMS mesajlarını engelleme
reklam sms engelleme1

Reklam SMS mesajlarını engelleme

Ailenizle mutlu bir yemektesiniz zırt bir mesaj bankamızın kredi imkanları, yok  şurada bilmem kaç indirim gibi abuk subuk cep telefonu mesajları oldukça can sıkıcı olabilir. Gsm operatörleri vasıtası ile gönderilen reklam mesajlarını eğer siz Turkcel, Vodafone ve Avea müşteri hizmetlerini ardığınız takdirde bu sms lerin size ulaşmasını engellemek  zorundalar. Aksi halde hukuken başları belaya gider.  Tüm bunlara rağmen bu tür firmalardan ısrarla mesaj almaya devam ediyorsanız hem Gsm operötürünü hem de size spam sms gönderen firmayı dava etmeniz en köklü çözümdür. Bunnu yanı sıra her gsm operötürünün ayrı ayrı mesaj engelleme servisleri bulunmaktadır. Bu engelleme yöntemleri bütün sms trafiğini etkileyen bir ayardır bilginize sunulur.

Reklam ve sms mesajları engelleme

 Turkcell operatörü için Mesaj engelleme

Turkcell hat sahipleri aldığınız reklam SMS lerini 2 – 3 iş günü içerisinde 2780 numaralı Turkcell numarasına iletirseniz artık o kişi veya o firma size bir daha SMS atamaz.

Yine dediğimiz gibi bu yönemle mesaj almayı engelleyemedi iseniz  444 0 532 olan Turkcell müşteri hizmetleri  telefonunu arayıp engelleme talep edebilirsiniz.

Avea Reklam mesajları için engelleme ayarları
Avea hattı sahibi iseniz Avea bazlı gelen reklam sms lerini engellemek için yapmanız gereken şey iptal kampanya yazıp 7672 göndermek olcaktır.  Böylelikle size gelen reklam mesajları iptal olacaktır.

Vodafone Reklam SMS leri Engelleme
Vodafone hattı sahibi iseniz  size gelen reklam ve istenmeyen mesajları engellmek için 444 0 542 yi arayıp reklam SMS lerinden rahatsız olduğunuzu ve bu mesajları engellemek istediğinizi iletin.

Ayrıca Turkcell,  Vodafone ve Avea Web işlem sayfalarından da bu işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

turkcell sms engelleme1

Turkcell yeni sms engelleme ( 2015 ):

Bunuda okumalısın !  iphone mail kurulumu

SMSENGELLE yazın, mesaj almak istemediğiniz numarayı ekleyin 2222’ye gönderin;

Sadece belirli numaralardan mesaj almak istiyorsanız, SMSIZIN yazın, numarayı ekleyerek 2222’ye gönderin.
Android yüklü akıllı telefonlarda engelleme yapabilmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ekaisar.android.eb&hl=tr adresindeki programı yüklemeniz yeterlidir.

İzinsiz mail gönderimi engelleme

Son olarak izinsiz olarak reklam içeriği taşıyan SMS ve eposta göndermenin Mayıs’ 2015 itibarı ile yasaklanmasından bu yana yine de bu tür iletileri maillerimize ve cep telefonlarımıza göndermeye devam ediyorlar.
Bunun üzerine harekete geçen Gümrük ve ticaret bakanlığı vatandaşın şikayetini kolaylaştırmak adına online bir form olan ticari elektronik ileti şikayet sistemi kurdu.
Bu form aracılığı ile Tc kimlik numarasını ve doğum tarihinizi girerek dilediğiniz mail adresini veya firmayı spam gönderim için şikayet edebilirsiniz.
gumruk-ve-ticaret-bakanligi-ileti-sikayet
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

en iyi android uygulamalari

En iyi android uygulamaları

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden bu yana artık bir çok işimiz kolaylaştı. Tabiki sosyal ve psikolojik …

2 yorumlar

  1. Eyvallah güzel bilgi. İşe yaracak bi yöntem..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.