Ana sayfa » İnternet » Outlook şifre değiştirme

Outlook şifre değiştirme

Outlook bilindiği üzere masaüstü email okuma yazılımıdır. Pop3 mailleri ve hotmail, gmail, gmx gibi bütün webmailleri rahatlıkla okuyabilirsiniz. Kurumsal bir çok firmada mail okuma yazılımı olarak thunderbird veya outlook kullanılır.

Microsoftun bir yazılımı olan Outlook aynı anda hotmail ‘in yeni adıdır diyebiliriz. Bugün microsoftun bu hizmetinde sıkça yaşanılan bazı sorunların cevabını arayacağız. Örneğin web arayüzünden outlook  şifresi nasıl değiştirilir, nasıl kayıt yapılır gibi sorulara cevap veriyor olacağız.

Yazı İçindekiler

Outlook’a kaydolmak için ne yapmalıyım ?

Kişisel ve ücretsiz bir mail hesabına outlook ile kaydolmak için https://signup.live.com/signup adresini kullanarak kaytı yapmalısınız. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra güvenlik ayarlarını yapmayı unutmayınız.

Outlook giriş adresi nedir ?

Microsoft tarafından kişisel kullanım için ücretsiz olarak dağıtılan outlook mail servisinin giriş adresi https://www.microsoft.com/tr-tr/outlook-com/ adresidir.

Outlook şifresi nasıl değiştirilir ?

Detaylara girmeden çok kolay bir şeklide şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız. Öncelikle seçenkler kısmından , gizlilik ve güvenliğe gelmeniz gerekiyor buradan da parolamı değiştir butonuna tıklamalısınız. Kolayca bu menüye ulaşmak için https://account.microsoft.com/privacy?lang=tr-tr&refd=account.live.com adresini tıklamanız yeterlidir. Sonrasında ise eğer ikincil mail adresi tanımladıysanız bu adrese şifre değiştirme url si gönderilecektir. Daha kolay bir şekilde parola değiştirmek icin ise telefon bilgilerinizi sisteme girerek kendinize doğrulama için sms kodu gönderebilirsiniz.

outlook-hesap-sifresi-degistirme

Uzun süredir hotmail olarak devam eden kişisel eposta servisi artık outlook olarak hayatımıza girmiş durumda. Bu sistem ile ilgili yaşadığınız sorunları bizlere iletişim sayfamızdan veya yorum olarak yazabilirsiniz. Sorularınızı en kısa süre içinde cevaplamaya çalışacağız.

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]
Bunuda okumalısın !  Fotoğraftan exif ile adres bulma

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

İnternetten para kazanma yolları

Gelirler yetersiz kalınca yeni ek gelir fırsatları yaratmak adına alternatifler üretilmektedir. Bunlar real olarak gerçekleştirildiği …

2 yorumlar

  1. Şifre Olmuyor E-postanı Unuttum

  2. Gizlilik ve güvenlik yoksa ne yapmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir