Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaÖrnek Hikayelerle Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Örnek Hikayelerle Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram’da ünlü olmak hemen hemen herkesin hayali haline geldi. Öyle ki ünlü olup az takipçisi olanlar bile takipçi satın alarak kendilerini en kısa sürede instagramda popüler hale getirmeye çalışıyorlar. Instagram artık arkadaşlarla bağlantı kurmaktan ibaret değil  son zamanlarda iş kurmak için de inanılmaz derecede güçlü bir platform haline geldi. Instagram’ın tahmini mobil reklamcılık gelirinin iki yıl önceki gelirine göre iki katı olması bekleniyor. Bu da bir çok şeyi açıklıyor. 

Günümüzde Instagram ev hanımı olan anneleri başarılı şapka tasarımcılarına ya da kurumsal bütçe yönetiminde çalışan bir kadını bir dünya gezgine dönüştürüyor. Bu nedenle, Instagram fenomeni olmak ve kendi kişisel markanızla geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak istemeniz sürpriz değil. Peki öyleyse instagramda nasıl ünlü olunur? Gelin bu sorunun cevabını örnek başarı hikayeleri ile birlikte inceleyelim.

Instagram’da nasıl ünlü olunur?

Orijinal, farklı Instagram içeriği oluşturmak, işletmelerin birlikte çalışmak istediği bir fenomen olma yolunda size yardımcı olabilir, ancak doğru şekilde yapmak da aynı derecede önemlidir. Doğru bir instagramda ünlü olma stratejisi için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • İçeriğinizin orijinal ve sadece size ait olduğundan emin olun.

 Emily Roberts (@thelipstickfever), 57 binin üzerinde takipçisi olan bir moda ve güzellik konusunda instagram fenomenidir.  Bana, “İçeriğiniz söz konusu olduğunda, niceliğe değil kaliteye odaklanın. En üst düzeyde farklı içerikler yayınlamak sürekli içerik yayınlamaktan çok daha faydalıdır.” der. Bana göre, bu mantıklı geliyor – her türlü içerik oluşturma için aynı şey geçerli. Yüzlerce içerik üretmek yerine kaliteli ve dikkat çekici içerikler oluşturup üretmek yeterlidir. Çünkü zaten insanların karşına sürekli yeni içerikler çıkıyor önemli olan onları yakalayabilmek. 

  • Markanız değiştikçe esnek ve orijinal kalın.
Bunuda okumalısın !  Facebook size özel video

Instagram fenomenlerini takip ettiğinizde, uygulamaya kendi markalarının öznelliğini yansıttıklarını görebilirsiniz. Sizin bir tarzınız olur, isminiz ve diliniz olur. Her an her şey değişebilir, markalar sizin onların reklamınızı yapmanız için tarzınız olmayan bir şey yapmanızı isteyebilir ancak şunu unutmayın ki artık çok takipçisi olan ünlü kişiler yerine az takipçili bölgeler bloggerlar, fenomenler tercih ediliyor. 

Otantik yani orijinal  kalmanın kilit bir faktör olduğunu unutmamak lazım. Takipçileriniz sizi gerçek görmeye alıştıklarına inanıyorsa ve size bağlı olduklarını düşünüyorlarsa, Instagram’ın ve gerçek hayatın yolculuğu boyunca ilerlerken sizinle birlikte büyümek ve değişmek isteyeceklerdir.

  • Hedef kitlenize odaklanın.

Instagram’da bir marka kimliği oluştururken otantik ve esnek kalmayı tartıştık. Şimdi bunun neden önemli olduğunu düşünelim – takipçi sadakati.

Fenomen, güçlü bir topluluk oluşturmadan ve takipçisiyle bağlantı geliştirmeden fenomen olamaz. En ünlü fenomenlerden bir tanesi “Her zaman takipçilerinize değer katmaya odaklandığınızdan emin olun ve sizi gerçekten benzersiz kılan şeylere odaklanın.” Yani takipçileriniz ile magazin haberleri paylaşıyorsanız onların ilgisini çekecek gerçek haberler verin.

Güzellik ve modadan konuşuyorsanız onların işine yarayacak ip uçları vermeye odaklanın. Inanılmaz şatafatlı bir hayatı olmadıktan sonra hiç bir fenomen ilgi çekici değildir, onları ilgi çekici kılan yaptıkları paylaşımlardır.

  • Birlikte iş yapabileceğiniz küçük markalar bulun.

Bir marka yaratıp sadık bir müşteri kitlesi yarattıktan sonra, belirli markalar tarafından ulaşılmaya ve desteklenmeye hazır hissedebilirsiniz. Ancak doğrudan mesajlaşmak için Nike veya L’Oréal en iyi başlangıç ​​stratejiniz olmayabilir.

14 milyondan fazla takipçisi olan ve iş kurucusu olan Puno (@punodostres), mikro yani küçük markaların önemini vurguluyor: “Instagram’daki mikro markalar,  ticarete açık küçük işletmelerdir. 10 k takipçinin altında bir fenomenseniz, ticaret için ürün, özellikle de sevdiğiniz markaları bulabilirseniz, parasını almak istediğiniz içeriği oluşturmaya başlamak için harika bir başlangıç yapabilirsiniz. ” küçük markalar da az takipçisi olan ancak büyümek isteyen instagram fenomenlerini destekler. Böylece herkes karşılıklı olarak fayda sağlamış olur. 

Bunuda okumalısın !  Instagram Rehberi;  Instagramda Sessize Almak, Engellemek ve Gizlemek 

Kendi alanınızda etiketleri takip ederek küçük markaları ya da yerel markaları bulabilirsiniz. Bu işbirliklerinden hemen para kazanmayı beklemeyin. Sizin para kazanmaktan daha önemli bir amacınız var, takipçi elde etmek. Size takipçi elde etme imkanı sunan tüm iş birliklerine açık olmalısınız.

  • Fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirin.

Çoğu zaman, iPhone ve Instagram filtrelerinizin yeterli olduğunu düşünebilirsiniz – bazen de öyledir. Ancak, sadece Instagram kullanıcıları tarafından takip edilmek istemiyorsanız fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmenizde fayda var.

Instagram fotoğraf üzerine kurulmuş bir platformdur bunu unutmayın. Yani fotoğraflarınız ve videolarınız ne kadar güzelse o kadar ilgi çekici olur. Içeriğinizin kalitesini fotoğraflarınız ve videolarınız belirler. Harika bir metin, çok yararlı bilgiler kötü bir görselin arkasında kaybolup gidebilir.

  • Kalıcı olun, sebat edin yani sabırlı olun. 

Her meslekte olduğu gibi, Instagram’da başarılı olmanın en kritik bileşenlerinden biri sebattır.

En ünlü fenomenlerden biri  “Sabır ve öz-güven tavsiye ediyorum. Vazgeçme, sürekli yazmaya ve göndermeye devam et ve zamanla gelişmeye devam et. Çalışmalarında gurur duy, sürekli farklı şeyler üret ve asla vaz geçme ” diyerek ünlü olmak isteyen takipçilerine önerilerde bulunmuştur. 

 

Fenomen olmak kolay değildir ve inanılmaz derecede faydalı olsa da, yalnızca zaman ayırmaya istekli olmanız mümkündür. İçeriğiniz hakkında tutkulu olmak, zor zamanları atlatmanıza yardımcı olur.

 

İsterseniz sadece ünlü olmak için isterseniz instagram üzerinden para kazanabilmek için instagram fenomeni olabilirsiniz. Ancak genel olarak yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler yukarıda kısaca bahsettiğimiz noktalardır. Bundan bir beş sene öncesine kadar blogger olarak anılan kişiler şimdilerde instagram fenomeni, twitter fenomeni gibi sosyal medya fenomenleri haline geldiler.

Çünkü markalar büyük reklamlara büyük paralar vermek yerine artık daha az takipçili mikro fenomen dediğimiz daha gerçekçi hesaplar ile işbirliği yapmak istiyor. Instagram’da ünlü olmanız ne kadar fazla takipçiniz olduğuna bağlıdır. Ayrıca bu takipçilerin sürekli aktif olması, sürekli sizi takip etmesi ve takibi bırakmaması da gerekir. Unutmayın ki instagram’da en kolay ve hızlı şekilde ünlü olmanın yolu kesinlikle instagram takipçi satın almaktan geçer. 

Bunuda okumalısın !  Facebook engelleyenleri bulma
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar