Cumartesi , 16 Ekim 2021
Ana sayfa » Güvenlik » Kayıp iphone, ipad veya Apple Watch Nasıl Bulunur?

Kayıp iphone, ipad veya Apple Watch Nasıl Bulunur?

Telefon, en çok bir yerde unutulan, düşürülen ve kaybedilen cihazlardan bir tanesidir hatta belki de en sık kaybedilen eşyadır. Elimizden hiç düşürmediğimiz günde en az iki üç saat baktığımız telefonlarımız düşebildiği ve kaybolabildiği gibi sık sık çalınabilir de.

Apple, tüm apple cihazlarını (mobil olanları) herhangi bir kaybolma ya da çalınma durumunda kolayca bulabilmemizi sağlamak için İPhone’umu / iPad / Apple Watch’ımı Bul uygulaması geliştirmiştir. Bu uygulama sayesinde apple cihazlarınızın nerede olduğunu en azından bölgesel lokasyon olarak kolaylıkla bulmak mümkündür. 

Apple İPhone’umu / iPad / Apple Watch’ımı bul uygulaması

İPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak bir iPhone, iPad veya Apple Watch bulabileceğinizi zaten biliyorsunuzdur, ancak bunun daha az meşekkatli daha kolay bir yolu daha var.  Siri’den “iPhone’unuzu bulmasını” veya başka bir cihazı sormasını istemek de tam olarak bunu yapmanın hızlı bir yoludur . Siri, kayıp cihazı bulmak için bir ping bile atabilir.

Evde kaybolan ıphone nasıl bulunur?

Bu soruyu kayıp iPhone, iPad veya Apple Watch Siri ile nasıl bulunur olarak da sorabilirsiniz. Bu cihazlardan herhangi birinde sirinin çalışması için, kurulum sırasında iPhone / iPad / Apple Watch’ımı Bul’u etkinleştirmeniz gerekir. Yaptığınızı varsayalım, Sirinin sesini kullanarak bu aygıtlardan herhangi birini nasıl bulacağız bakalım. 

Bunun için ilk olarak siriyi çalıştırın, Siri x cihazım nerede diyebilirsiniz. Buradaki x cihazı için hangi cihazı arıyorsanız onu söyleyin.

  • “Telefonumu bul.”
  • “İPad’imi bul.”
  • “Apple Watch’ımı bul.”

Birden fazla cihazınız varsa, örneğin iki iPad gibi, Siri sizden hangisini bulmak istediğinizi onaylamanızı ister. Birden fazla aile üyeniz varsa ve cihazları karışıyorsa o zaman sadece isimleri ekleyebilirsiniz. İsteğe sadece isimlerini ekleyin; “Siri, Merve’nin iPhone’unu Bul”. bu komut sayesinde siri ev içerisinde ya da bulunduğunuz yerde ismini söylediğiniz kişinin cihazını bulmak için etkin hale gelir. 

Siri, bulmak istediğiniz cihazı tanımladıktan sonra, ondan bir ses çalmak isteyip istemediğinizi sorar. Evet diyerek bunu başlatabilirsiniz. 

Siri bildirimi gönderdikten sonra cihazınız ses çıkarmaya başlar. Bu, cihazda bulununcaya kadar veya en sonunda zaman aşımına uğrayana kadar devam eder.

Elbette, kaybolan cihazınızın yakınlarda olduğundan eminseniz ve Siri’nin bir ses komutuna cevap vermesi için ayarladıysanız, doğrudan onunla konuşmayı da deneyebilirsiniz. “Hey Siri, bana bir şarkı çal” gibi bir şey, böylece ses çıkarmaya başladı.

Siri ile ıphone, ipad ya da apple watch bulmak kolay. Bu işlemi daha çok koltuk yastıklarının arkasına saklanan telefonları, koltukların arkasına, yatakların arasına düşen cihazları bulmak için kullanıyoruz. Peki telefonunuz çalındıysa, siri nin sizi duyamayacağı uzaklıkta bir yerdesey ne yapmalı?

Iphone’umu bul apk nasıl çalışır?

Bunuda okumalısın !  Youtube 'a girmek için hosts dosyası

Bu uygulamanın işe yarayabilmesi için öncelikle ıphone ya da cihazlarınızda Iphone’umu bul uygulamasının var ve etkin olması gerekir. (find my ıphone) Iphone’u bulu bilgisayardan kontrol etmek gerekecektir. Bunun için bir mac ya da herhangi bir pc kullanabilirsiniz. Bilgisayardan icloud.com/find sayfasına giriş yapın. Eğer pc bulamadıysanız başka herhangi bir apple ürününden (iphone, ıpad veya apple watch) ıphonumu bul uygulamasını açın.

Uygulamayı açtıktan sonra aygıtınızı bulun ve harita üzerinde görüntüleyin. Kendi aygıtınızı bulup işaretlediğinizde telefonunuz lokasyon olarak nerede görebilirsiniz.

Eğer cihazınız çalınmış ve sizin geri alamayacağınız bir noktada ise aygıtınızı parola ile uzaktan kilitleyebilirsiniz. Aynı zamanda kilitli aygıtınızın ekranına bir mesaj göndererek aygıtınızın konumunu hareketlerini takip edebilirsiniz. 

Apple pay kısmında kredi kartlarınız kayıtlı ise telefonu kayıp moduna aldığınızda bu işlemler yapılamaz hale gelir, kartınız aktif olmaz. 

Bu uzaktan bağlantı ile aygıtınızın seri numarasını alabilirsiniz. Kayıp ve çalıntı ürün bildirimi için polise gittiğinizde sizden seri numarası istenecektir, bu seri numarasını onlarla paylaşabilirsiniz. 

Eğer aygıtınızı silerseniz içerisindeki tüm bilgiler silinir. Bunun sonucunda da artık telefonunuzu takip edemez hale gelirsiniz. Eğer telefonunuzu takip edebilmek istiyorsanız verilerinizi silip etkinleştirme kilidini kapatmamalısınız.

Çalınan ıphone’ununuz Applecare+ sigortasına sahipse telefonunuzun çalınması durumunda size yenisi ücretsiz bir şekilde sağlanabilir.

Icloud girişi yapamıyorsanız ya da cihazınız çevrimdışı ise, aile üyelerinden herhangi biri ile ortak icloud hesabı kullanıyorsanız ailenizden birileri size cihazınızı bulma konusunda yardımcı olabilir

 Çalınan ıphone kullanılabilir mi?

Çalınan ıphone eğer siz ıphoneumu bul uygulaması ile kilitlerseniz kullanılamaz. Bunun için kayıp moduna almanız ya da  kilitlemeniz gerekir. 

Iphoneumu bul andorid için çalışır mı?

Find my iphone uygulaması sadece apple cihazlar için etkinleştirilebilen bir uygulamadır. Android cihazlar için çalışmaz.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Cep telefonu yer tespiti

Amerikan filmlerinde çok fazla telefona bağlanıp nerede olduğunu bulmak ve sonra da suçluyu yakalama sahneleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir