Pazar , 17 Ekim 2021
Ana sayfa » Instagram » İşletmenizin Instagram’da Öne Çıkmasını Sağlamak için ipuçları

İşletmenizin Instagram’da Öne Çıkmasını Sağlamak için ipuçları

Yüksek kaliteli görseller oluşturun
Cep telefonunuzla iyi ışıklandırılmış bir ortamda kaliteli fotoğraf veya videolar çekin. Layout, Boomerang veya Hyperlapse gibi uygulamalarla fotoğraflarınıza dikkat çekin.

Marka oluşturun
İşletmeniz için bir kişilik oluşturmak üzere logo, renk ve ürünlerinizi kullanın. Böylece tüm içeriklerinizde tutarlı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Düzenli olarak paylaşım yapın
Düzenli paylaşımlar yaparak müşterilerinizin ve hayranlarınızın akıllarında yer edinin. Instagram’da ne kadar sık gönderi paylaşırsanız, o kadar etkileşim (beğeniler, paylaşımlar, profil ziyaretleri vb.) alırsınız. İnsanlara işletmenizi sürekli olarak hatırlatmak için haftada en az 2-3 kez paylaşım yapmaya çalışın.

Bu eğlenceli fikirlerden ilham alın
Gönderiler, müşterileriniz ve topluluğunuzla iletişim kurmayı ve güncellemeler paylaşmayı kolaylaştırır. Bir selfie için güzel bir köşe veya göz alıcı bir duvar resmi mi var? Çalışma alanınızı veya ürünlerinizi benzersiz şekilde yansıtacak içerikler paylaşarak insanları mağazanıza veya internet sitenize çekin.

Çalışanlarınızı öne çıkarın
Topluluğunuza çalışanlarınızı tanıtın.

Ürünlerinizi sergileyin
En etkili görseller, genellikle en basit olanlardır. Sade bir arka plan kullanarak ürününüzün fotoğrafını çekin.

Perde arkasını gösterin
İnsanlara işletmenizin genelde görmedikleri bir yanını gösterin.

Müşterilerinizi öne çıkarın
Mevcut müşterilerinize onlara değer verdiğinizi veya onları tanıdığınızı gösterin.

Soru sorun
Gönderinizde bir soru sorarak topluluğunuzu işletmenizle etkileşime geçmeye teşvik edin.

Gündemdeki konu etiketlerini kullanın
Halihazırda sizi takip etmeyen kişilere erişmenin kolay bir yolu olarak konu etiketlerinden yararlanın. Salon sahibiyseniz, #tırnaksanatı veya #saçtarzı gibi konu etiketlerini düşünün. Daha detaylı konu etiketleriyle daha dar bir hedef kitleye erişeceğinizi aklınızda bulundurun.

Instagram’da paylaşım yapma
Çok sayıda farklı görsel kullanmak müşterilerin etkileşime geçmesini sağlar. Bir sonraki fotoğrafınızı veya videonuzu paylaşmak için Gönderi Oluştur’a tıklayabilir veya bir sonraki gönderinizi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Bunuda okumalısın !  Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Bir sonraki fotoğraf veya videonuzu paylaşmak için:

  • Uygulamayı açın ve ekranın alt kısmında gönderi oluştur simgesine tıklayın
  • Telefonunuzun kütüphanesinden bir fotoğraf yüklemek için ekranın alt kısmında Kütüphane’ye (iOS) veya Galeri’ye (Android) dokunun ve paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin
  • Yeni bir fotoğraf veya video çekmek için ekranın alt kısmında Fotoğraf veya Video’ya dokunun. Ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için Kamerayı değiştir’e ve flaşı ayarlamak için Flaşı Ayarla’ya dokunabilirsiniz.
  • Fotoğrafınıza veya videonuza istediğiniz son şekli verene kadar filtre ve düzenleme araçlarıyla denemeler yapın. Ardından İleri’ye tıklayın.
  • Kısa bir açıklama yazın, alakalı etiket veya konu etiketlerini ekleyin, içeriğinizi paylaşacağınız diğer platformları seçin ve daha fazla kişiye erişin. Paylaş’a tıklayın.

Fotoğraf ve videolarınızı düzenleyin
Instagram’da işletmenizin varlığını oluştururken fotoğraflarınızın tutarlı bir görünüm ve tarzının olmasını sağlamanız önemlidir. Instagram’ın fotoğraf düzenleme özelliklerini kullanmanıza yardımcı olması için bu ipuçlarından faydalanın:

 

  • Bir fotoğraf veya video çektikten ya da yükledikten sonra, filtre uygulayarak o fotoğrafı veya videoyu düzenleyebilirsiniz. Uygulamak istediğiniz filtreye dokunun, kaydırma çubuğunu kullanarak yoğunluğu ayarlayın ve ardından kaydetmek için bitti’ye dokunun.
  • Fotoğrafınızı daha parlak veya karanlık hale getirmek için Parlaklığı Ayarla Parlaklık’a dokunun.
  • Fotoğrafınızın parlak alanlarını daha parlak ve karanlık alanlarını daha karanlık hale getirmek için Kontrastı Ayarla Kontrast’a dokunun.
  • Fotoğrafın renk yoğunluğunu arttırmak veya azaltmak için Doygunluğu Ayarla Doygunluk’a dokunun.
Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 4 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Örnek Hikayelerle Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram’da ünlü olmak hemen hemen herkesin hayali haline geldi. Öyle ki ünlü olup az takipçisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir