Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaMobiliphone mail kurulumu

iphone mail kurulumu

ios işletim sistemine sahip iphone telefonlar bütün dünyada oldukça popüler akıllı mobil cihazlardır. Tahmin edilenin aksine iphone kullanımı ve ayarları hakkında çok fazla yazılıp çizilmez. Çünkü kullanıcı kitlesi Android telefonlara nazaran daha düşüktür. iphone kullanıcılarının yaşadığı sorulardan bir tanesi de telefonlarına mail kurulumunun nasıl yapılması gerektiğidir. Bu yazımızda kısa ve doğru bir şeklide iphone mail kurulumu ve ayarları nasıl yapılır bunu anlatacağız.

Bu sayfada anlatılan ayarlar ile şirketinize ait kurumsal eposta, gmail, outlook, homail, exchange mailleri dahil tüm mailler için yeterli olacaktır. Mail için ekstra bir eklenti yüklemeden ios mobil sürümlerinde var olan mail istemcisi uygulamsı ile birden fazla mail hesabını rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. iphone 4, 5, 6, 6s, 7, 7s tüm cihazlarda aynı menülerden işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

iphone telefonlarda eposta kurulum ayarları :

 1. iphone telefonunuzun ayarlar menüsüne geliniz.
 2. Ayarlar menüsü altında yer alan mail – kişiler bölümüne gelin.
 3. Arkasından hesap ekle deyin
 4. Mail hesabı ekle deyin
 5. Bu kısım da icloud, exchange, gmail, yahoo, aol, outlook gibi sık kullanılan mail sistemleri listelenecektir. Eğer ücretsiz mail hizmeti sunan bu sistemleri eklemek istiyorsanız kolaylıkla logosuna tıklayarak ayarlarını yapabilirsiniz.
 6. Eğer kendi firmanıza veya internet siteniz üzerinden yayın yapan smtp, pop bir mail hesabı eklemek istiyorsanız diğer ikonuna tıklamalısınız.
 7. Ad, Eposta, Parola ve Açıklama alanlarını doğru bir şekilde doldurun ve sonraki kısmına tıklayın
 8. Eğer özel bir mail adresi kurulumu yapıyorsanız ve diğer menüsünden geliyorsanız mailinize ait imapi / pop bölümünden pop ‘u seçiniz.
 9. Eposta adresinizi, gelen giden sunucu adı mail erişim bilgilerini ve şifrenizi girin.
 10. Değişiklikler kaydedildikten sonra kaydettiğiniz mail hesaplar bölümünde görüntülenecektir.
 11. Artık ana menüden ios işletim sisteminin mail okuma uygulamasına tıklayarak rahatlıkla maillerinizi okuyabilir ve yeni mail gönderimi sağlayabilirsiniz.
 12. Yeni e-posta adresi ekleyerek bir kaç mail adresiniz ile aynı anda çalışabilirsiniz.
 13. Türkiye için giden SMTP portunun 587 olduğunu unutmayın. Özel mail kurulumu yapacaksanız giden mail portunu 587 olarak girmelisiniz.
 14. Bu adımlar sonrasında iphone eposta kurulum işlemi tamamlanmış olmaktadır. Telefonunuzdan gelen giden mail kontrolü yapabilir ve mail yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Bunuda okumalısın !  Cep telefonu yer tespiti
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar