Salı , 28 Eylül 2021
Ana sayfa » Sosyal Medya » Instagramdan video indirme nasıl yapılır?

Instagramdan video indirme nasıl yapılır?

Sevdiğimiz, saklamak istediğimiz videoları indirmek isteriz. Youtube, facebook derken instagram da video paylaşımı konusunda oldukça popüler bir hale geldi. Bu sebeple de instagram video indirme merak konusu oldu. Peki instagramdan video indirmek mümkün müdür, mümkünse nasıl yapılır? Hemen bakalım.

Instagram’dan video indirme işlemi yapılabilir mi?

Video, zaman içerisinde fotoğrafı geride bırakan bir kayıt türü haline gelmiştir. Sosyal medya kullanıcıları tarafından çekilen ve paylaşılan videolar ya da büyük markalar, prodüksiyon şirketleri tarafından çekilip paylaşılan videolar.  Hangisi olursa olsun videolar fotoğraflardan daha popüler. Bu popülerlik de paylaşılan tüm platformlardan fotoğraf ve videoları indirip saklama imkanı oluşturdu. Tıpkı youtube’ta, facebook’ta olduğu gibi instagram’da da videoları indirmek mümkün hale geldi. Telefonuzun modeline, markasına göre değişebilen bu işlemler nelermiş sizler için adım adım araştırdık.

İnstagram videosu indirme işlemi

Intagramdan video indirme ios telefonlar için farklı, android telefonlar için farklı uygulamalar ile yapılır. Ayrıca isterseniz instagram fotoğraf ve videolarını internet sitesinden yani masaüstü instagramınızdan direk bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Bilgisayara instagram videolarını indirmek için kullanabileceğiniz bir kaç farklı alternatif bulunmaktadır.

İnstagramdan telefona video indirme nasıl yapılır?

Instagramdan video indirmek için mobilde uygulama kullanmak gerekir. Video indirme siteleri olarak bilinen web sitelerine telefondan girerek indirmek istediğiniz videonun linkini de yazabilirsiniz ancak uygulama kullanmak daha kısa ve mantıklı bir yoldur.

Instagramdan video indirme ios telefonlara/tabletlere nasıl yapılır?

Ios işletim sahibi olan herhangi bir telefon ya da tabletinize instagramdan video indirmek için uygulama indirmeniz gerekmektedir. App store da bulunan uygulamalar genelde test edilmiş, güvenli uygulamalardır. Telefona uygulama indirirken dikkatli olmak lazım çünkü bu uygulamalar virüs içerebilir ya da telefonunuza zarar verebilir. “IBoard for Instagram-quick repost save photo video” uygulaması, ıos telefonlara ve tabletlere video indirmek için kullanılan iyi bir uygulamadır. Bunun dışında farklı uygulamalar bulmak isterseniz itunes’ta video downloader for intagram gibi aramalar yapabilirsiniz.

Instagramdan ios telefona video indirme uygulaması linki: https://itunes.apple.com/tr/app/iboard-for-instagram-quick-repost-save-photo-video/id534174529?l=tr&mt=8

Instagramdan video indirme android telefon/tabletlere nasıl yapılır?

Bunuda okumalısın !  Facebook hesap silme

Instagramdan video indirme android işlemli cihazlar için de aynıdır. Yalnız burada tabi ki indireceğimiz uygulama android uygulaması olacaktır. Uygulamayı kullanarak indirdiğiniz videoları, telefonunuzda camera roll da diğer videolar yanında bulabilirsiniz. 

QuickSave for Instagram uygulaması, instagramdan telefona video indirme işlemi yapmak isteyen android işletim sistemli cihaz sahiplerinin kullanabileceği bir uygulamadır. Bu application ücretsiz olup, kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmiş, harika yorumlar almıştır. 

Instagram video indirme android uygulaması linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=dstudio.tool.instasave&hl=en

Bu uygulama dışında farklı uygulamalar için google play store’da video Video, Photo Downloader for Instagram şeklinde bir arama yapabilir, çıkan sonuçlar arasından sizin için uygun olanlarını seçebilirsiniz.

Instagram videolarını mobile indirme işlemini yapabileceğiniz bir çok uygulama vardır. Bu uygulamalar ile tüm instagram fotoğraflarını da indirebileceğinizi unutmayın. 

Instagramdan video indirmek online olarak yapılabilir mi?

Eğer telefonunuza ya da bilgisayarınıza herhangi bir uygulama indirmek istemiyorsanız, masaüstü instagramınızdan bazı web sitelerine girerek online olarak video ve fotoğrafları instagramdan indirebilirsiniz. Instagram video indir online yazarak google bulabileceğiniz bir çok sonuç size bu konuda yardımcı olacaktır. Bunlar içerisinde en popüler olanı ise downloadgram internet sitesidir. Bu sitedeki arama kutusuna indirmek istediğiniz fotoğraf ya da videonun linkini yapıştırmanız yeterlidir. Sonrasında download(indir) tuşuna basarak videonuzu indirebilirsiniz. 

Instagramdan bilgisayara online video indirme linki: https://downloadgram.com/

Instagram fotoğraf indirme işlemi nasıl yapılır?

Instagramdan fotoğraf indirmek için yukarıda bahsetmiş olduğumuz uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalara girdiğinizde sadece indirmek istediğiniz fotoğraf ya da videonun linkini yazmanız gerekiyor. Sonrasında linkte ne varsa hepsini indirmiş olacaksınız

Instagram videoları başka türlü indirilebilir mi?

Google eklentileri arasında bazı eklentiler bize instagram videolarını indirme imkanı vermektedir. Bu videoları ve fotoğrafları indirmek için google eklentilerini bulmanız, kurmanız ve aktive etmeniz gerekmektedir. Instagramdan bilgisayara fotoğraf ve video indirmek için en çok kullanılan eklenti Video, Photo Downloader for Instagram eklentisidir. 

Isterseniz bu eklentiyi linkten indirebilirsiniz: https://chrome.google.com/webstore/detail/video-photo-downloader-fo/gbmhbnnihmhccmgkccmiedgoneljagmn 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram Limitlerine Takılmamak İçin 5  Harika Yöntem!

Instagram’ın spam ve kötüye kullanımı tespit etmek ve bunlarla mücadele etmek için uyguladığı günlük limitler, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir