Salı , 16 Ağustos 2022
Ana sayfa » Web Tasarım » Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin En Başarılı 13  Öneri

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin En Başarılı 13  Öneri

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin En Başarılı 13  Öneri

 

Instagram takipçi artırma konusun günümüzde hemen hemen herkesin odak noktası haline gelmiş durumda. Sosyal medya yönetimini iş olarak yapan kişiler dışında kendi hesaplarının yöntemini yapan, fenomen olmaya çalışan ya da sadece daha fazla takipçisi olsun isteyen herkesin yapmaya çalıştığı şey instagram follower artışı. Artık takipçi artırmak için nasıl içerik üreteceğinizi bilemiyor, ne söylemek istediğinize karar veremiyor musunuz?

 

Diğer markalar bu fikirleri takipçilerini etkilemek, izleyicilerini oluşturmak ve satışlarını artırmak için kullanıyor. Unmetric’ten gelen bu infografik, Instagram’daki en ilgi çekici marka tiplerini ortaya koyuyor. Instagram pazarlaması ile başarılı olmaya çalışıyorsanız, orada en iyi olanı görmek için bu ipuçlarını kullanın. Ardından bu önerileri mesajlaşma stilinize ve sosyal medya hedeflerinize uyacak şekilde özelleştirin!

En hızlı instagram’da takipçi kazanmak için içerikler!

      1.Socilia Kullanın

socilia.com web sitesine girip kayıt olduğunuzda sitedeki kullanıcıların instagram dışında youtube, tiktok ve diğer sosyal medya hesapları için etkileşim talepleri oluşturduğunu göreceksiniz. Bu etkileşimler, instagram takipçisi, youtube abonesi, youtube video izlenmesi gibi olabilir. Buradaki etkileşimleri yaparak elmas toplayabilirsiniz. Topladığınız elmaslar ile hem kendi sosyal medya hesaplarınızın etkileşimi arttırabilir hem de bu elmasları paraya çevirerek kazanç elde edebilirsiniz.

Bunuda okumalısın !  50+ online webmaster aracı

 

     2. Düşünce liderliği yapın

 

Uzmanlığınızı görsel olarak gösterin. Bu, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için kesinlikle mükemmel bir yol. Ancak hemen hemen her işletme, basit grafiklerle ilgili ipuçlarını paylaşarak izleyicilerini etkileyebilir. Basit bir şablon oluşturun ve haftanın belirli günlerinde bu liderliği ön plana çıkaran infografik görseller paylaşın. Instagram gibi görselliğin tamamen ön plana çıkarıldığı bir yerde kesinlikle yazıları görseller ile birleştirerek paylaşmalısınız. Infografikler bu açıdan çok kullanışlıdır. Yazıları, rakamları en az ve özet tutarak hazırlayacağınız yazılı görseller vermek istediğiniz ifadeleri kolaylıkla vermenizi sağlar. 

 

     3. Ürün özellikleri ve faydalarını ön plana çıkarın

Ürününüzü marka değerlerinizle ilişkilendirin, münhasırlığını arttırın veya kitlenizin acil bir problemini nasıl çözdüğünü paylaşın. Bu içerik önerisi daha çok marka sayfaları için kullanışlıdır. Siz eğer kişisel bir sayfa, blog sayfası ya da moda sayfası yönetiyorsanız ürün ön plana çıkarma fikri sizin için çok kullanışlı olmayabilir. Bu durumda da moda haftalarından kullanışlı kıyafetlerden ya da basit kıyafet hileleri ile sorunları çözmekten bahsedebilirsiniz.

 

    4. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikleri destekleyin

 

Bütün içerikleri illa da sizin üretmenize gerek yok değil mi? Bazen takipçilerinizin ürettiği içerikler sizin ürettiklerinizden çok daha iyi olabilir. Aynı zamanda içerik bulamadığınız bir gün için hayat kurtarıcı da olabilir.  Yapılan sosyal medya araştırmalarında katılımcıların % 73’ü kullanıcı içeriğinin belirli bir ürün satın alma kararını doğruladığını söyledi. Ayrıca kendi içeriklerinin marka sayfalarında paylaştığını gören kişiler bu içeriğin viral hale gelmesine yardımcı olabilir. Kendilerini markaya daha yakın görüp marka ile duygusal bağ kurabilirler. Aynı şey fenomen sayfaları ve yöneticileri için de geçerlidir.

 

   5. Fenomenlerle iş birliği yapın

 

Bundan bir iki yıl öncesine kadar milyonlarca takipçisi olan, her bir içerik için binlerce türk lirası hatta dolar isteyen fenomenler vardı. Bütün büyük markaların ilgi gösterdiği hatta biraz şımarttığı bu fenomen hesapların yerini yavaş yavaş daha az ve sadık takipçili az ünlü fenomenler almaya başladı. Hem daha ekonomik reklam ve pazarlama imkanı sunan bu hesaplar kullanıcılara çok daha samimi ve gerçekçi gelmektedir. 

Bunuda okumalısın !  İnstagram karşılıklı engel nasıl kaldırılır ?

 

  6. Kar amacı gütmeyen, gönüllü iş birlikleri yapın

 

Büyük şirketlerin tüketicileri ile daha yakın bir ilişki kurmak, iletişim kurmak ya da onlara kendini daha insancıl gösterebilmek için yıllardır uyguladığı bir stratejidir bu. Artık günümüz modern dünyasında o kadar çok aç, yardıma muhtaç insan ve hayvan var ki bunlara yardım etmek için onlarca yardım kuruluşu ve vakıf var. Siz de sosyal medya hesabınızı yönetirken bu kurumlardan biri ile iş birliği yapabilir, onlara herhangi bir şekilde yardımcı olabilir ve bunu takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

 

7. Tatiller ve etkinliklerle ilgili içerikler oluşturun

 

Yaz tatili, bayram tatili, özel günler ve haftalar, milli ve dini bayramlar! Bunları sakın es geçmeyin. Inancınıza, kültürünüze uygun şekilde içeriklerinizi oluşturun ve takipçileriniz ile etkileşime geçin, bunları sakın unutmayın.

 

  8. Popüler etiketler kullanın

 

Hashtag politikamız biraz değişiyor. Belki de #ootd veya #tbt gibi çılgınca popüler etiketleri kullanmak, daha önce ilgi çekici bir kitle oluşturan büyük markalar için işe yarayabilir. Ancak, hesabınız oraya gelinceye kadar, bu etiketler gönderinizin saniyeler içinde karma etiketine gömülmesini sağlar. Küçük işletmeler kendi popüler etiketlerini yaratmalı ve kullanmalıdır.

 

9. Kamera ARKASI içerikleri kullanın

 

Instagram, izleyicilerinizle iletişim kurmak ve onlarla benzer bir güven oluşturmak için harika bir yer! Sahnelerin arkasına gizlice bir göz atarak onları özel hissetmelerini sağlayın. Canlı yayınların, ıg tv nin ve instagram hikayelerinin bu kadar ilgi görmesinin sebebi aslında bu tarz kamera arkası görüntülerin insanlara çok daha gerçekçi gelmesidir. Siz de takipçileriniz ile anlık iletişim kurmak, onlara her anlamda ulaşmak istiyorsanız mutlaka canlı yayınları ve hikayeleri kullanarak özel içerikler oluşturun.

Bunuda okumalısın !  Instagramda Biyografi Oluşturma Klavuzu

 

10. İddialı şeyler paylaşın 

 

Doodles, skeçler ve kaligrafi Instagram’da oldukça popüler. Ayrıca kim sanatı sevmiyorum diyebilir ki! Havalı cümleler, özellikle de güzel fontlarla yazılmış pozitif cümleler herkese enerji verir. Markanız ya da sayfanızla alakalı ne varsa paylaşın! Good vibes only! 

 

11. Teklifler ve promosyonlar yapın. 

 

Trafiği çevrimiçi ve çevrimdışı mağazalarınıza yönlendirmek için satışlar ve teklifler hakkındaki bilgileri yayınlayın. Hem post olarak paylaştığınızdan hem de Instagram Hikayesi olarak gönderdiğinizden emin olun! 10.000 takipçiye ulaştığınızda, Hikayenize canlı bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

 

12. Throwback leri kaçırmayın!

 

Artık tbt yi ya da throwbackthursday etiketini bilmeyen kaldı mı? Geçmişe özlem hep olmuştur (bakınız vintage aşkı!) ancak günümüz sosyal medya dünyasında bu durum bir numara haline gelmiştir. Flashback friday gibi etiketler de özellikle yabancı yani ingilizce konuşan bir kitleyi hedefliyorsanız oldukça etkili olabilir.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Semantic seo nedir? detaylı semantic seo kılavuzu

Semantic Seo (anlamsal seo) gelişen Seo sektöründe farklı bir bakış açısı sunan bir kavramdır. 2017 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.