Salı , 26 Ekim 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Instagram’da Pazarlamanın Geleceğini Şekillendiren 5 Trend

Instagram’da Pazarlamanın Geleceğini Şekillendiren 5 Trend

Instagram’da Pazarlamanın Geleceğini Şekillendiren 5 Trend

 

Instagram pazarlamasının geleceğinin neye benzediğini merak ediyor musunuz?

 

2019 yılının neredeyse kapımızda olduğu şu günlerde instagramda öne çıkmak daha zor bir hale geldi. Yeni beceriler göstermek, bütçeleri yeniden gözden geçirmek ve yeni kaynaklar bulmak artık sosyal medyada etkin olmanın altın kuralı. 

 

Dikey videodan A / R filtrelerine, Instagram videoları reklamların ve içeriklerin geleceğini oluşturacak gibi görünüyor.

 

  • Instagram Trendi # 1: Dikey Video

 

Dikey videonun kötü bir şey olduğu zamanı hatırlıyor musunuz?

 

Telefonunuza bir video kaydettiyseniz ve bunu Facebook’a gönderdiyseniz, “kameranızı çevirin” diyen bir sürü yorum alırdınız. 

 

Ama hepsi değişti, çünkü artık dikey video  sadece kabul edilebilir değil, aynı zamanda büyük bir Instagram trendi.

 

Dikey video şu anda Instagram’da her yerde: postlarda,  Instagram Hikayeler ve IGTV.

 

Ancak, videonun geleceği için Instagram’ın vizyonu ilerledikçe, dikey video da diğer platformlara geçiyor: Artık Youtube ve Vimeo’ya da dikey video yükleyip gömebilirsiniz!

 

Anlaşıldığı üzere dikey video, tüm online platformlardaki video formatı haline geliyor. Yani eğer siz de bu platformlarda var olmak istiyorsanız geleceğe hazır olmak için dikey video tekniklerini öğrenmeye hazır olun.

 

Bir video ekibi ile çalışsanız bile, temel video prodüksiyon ve düzenleme becerilerini öğrenmek artık sosyal medya kariyerinizde size yardımcı olacaktır. Instagram postları ya da hikayeleri için kimseden yardım almadan düzenlemeler yapabilir olmak en değerlisi.

 

  1. Instagram Trendi # 2: Instagram Hikayeleri için AR (arttırılmış gerçeklik) Filtreler

Bu yıl Facebook’un F8 konferansının önemli bir teması, genişletilmiş, fütüristik bir teknolojiye benzeyen artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) üzerine odaklandı. Ancak her geçen gün artırılmış gerçeklikle etkileşimde bulunduğunuzu biliyor muydunuz?

 

Bunuda okumalısın !  Twitter ile veri Madenciliği

Instagram’in sevimli yüz filtreleri, artırılmış gerçekliğin hayatımıza nasıl sığabileceği ve eğlenceli, büyülü deneyimler yaratabileceğinin harika bir örneğidir.

 

Içerik üreticileri, bloggerlar, fenomenler ve markalar  Facebook’un AR Studio’sunu  kullanarak kendi özel Instagram filtrelerini oluşturabilir.

 

Birkaç markanın, Instagram Hikayeler üzerinde, Rihanna ve Kylie Jenner gibi A / R filtrelerini kullandıklarını gördük. Bu yüz filtreleri yalnızca takipçilerine açıktır ve insanlar Rihanna veya Kylie’yi takip ederek filtrenin kilidini açabilir.

 

Rihanna, kendi resimlerinde bir elmas gibi parlamanıza yardımcı olmak için kendi ışıltılı filtresini yarattı. Filtre bu yılın Diamond Ball’unu destekledi ve Clara Lionel Vakfı konusunda farkındalığı artırmak için kullanıldı.

 

  1. Instagram Trendi # 3: Instagram için Tasarlanmış Çevrimdışı Etkinlikler

 

Bu yıl, büyük en önemli trend, tatilciler için tatil programları yapan uçak, otel ya da tatil organizasyonu şirketlerinin etkinlikleri oldu. 

 

Revolve, Benefit ve Boohoo gibi şirketler, önemli ve ilgili takipçilerinden faydalanmak için, küçük Instagram gruplarını etkiliyor. Bir deneyim yaratıyor, yeni cool-girl yaşam tarzını geliştiriyor ve izleyicileri macerayı takip etmeye davet ediyorlar takipçiler de bu bu grupta giyilen, kullanılan her şeyi satın alıyor.

 

  1. Instagram Trendi # 4: Instagram’dan Alışveriş

 

Bu yıl Instagram’da çok sayıda alışveriş özelliği yayınlandı ve duruma bakılırsa daha fazlası yayınlanacak. 

 

Ürünleri Instagram yayınlarında etiketlemenin yanı sıra, ürünleri hikayeler halinde etiketleyebilir ve Önerilen sayfadaki yeni bir “alışveriş” sekmesi aracılığıyla önerilen ürünleri satın alabilirsiniz.

 

Instagram’dan satış yapmanın püf noktaları markaya, ürünlere ve takipçi kitlesine göre değişiyor. Kiminde ürünlerin etiketlenmesi çok iyi sonuç verirken kiminde direk link verilmesi daha iyi sonuçlar veriyor. 

 

  1. Instagram Trendi # 5: Instagram Hikaye Reklamları

 

2019 için en önemli bir Instagram trendi hikaye reklamları olacak. 

 

Bunuda okumalısın !  Instagram’da Kapatılan Hesap Geri Nasıl Açılır?

Her gün Instagram Hikayeleri izleyen 400 milyon kişi olduğu düşünülürse, normal postlara göre hikaye görüntülemelerin kat kat fazla olduğu bu durumda instagram hikayeleri sosyal medya pazarlamasının bel kemiğini oluşturacak. 

 

Şimdi, sizin için neyin işe yaradığını bulmak için farklı Instagram Hikayeleri formatlarını test etmeye başlama zamanı, ancak hala nispeten ucuzken ve rekabet başlamadan önce!

 

Yeni bir resim oluşturmak veya özel olarak öykü reklamları için bir fotoğrafı kırpmak yerine, uygun renkler ile görselin altına ve üzerine banner ekleyebilirsiniz. Metin, emojiler ve sözlerin kullanılması, reklamın da daha organik ve doğal görünmesini sağlar.

 

Unutmayın, insanlar Instagram Hikayeleri izlediklerinde, yüksek kaliteli videolar yerine arkadaşlarının sıradan içeriklerini görmeye alışkındırlar. Bu nedenle, kullanıcıların “reklamınızı” geçmesini istemiyorsanız, organik, daha az filtrelenmiş görselleri test etmeyi deneyin.

 

Instagram Hikaye reklamları 2019 yılında çok büyük olacak, bu nedenle önümüzdeki aylarda bu eğilimin etrafında daha fazla strateji ve içerik oluşturmak gerekmektedir. 

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?

Instagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?   Son zamanlarda takipçilerimizden en çok gelen sorulardan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir