Pazar , 17 Ekim 2021
Ana sayfa » Instagram » Instagramda işletme profiline nasıl geçilir?

Instagramda işletme profiline nasıl geçilir?

Instagram yaptığı güncellemeler ile kullanıcılarına her geçen gün daha ilginç özellikler sunmaya devam ediyor. Son zamanların en çok konuşulan konularından biri de bu son instagram güncellemelerinden biri olan işletme profili. Instagram’ın tam anlamıyla satış kanalı haline gelmesi sonucunda kullanıcılarına hesabını daha profesyonel gösterebilmesi için işletme profili özelliği sunan uygulama, her gün farklı bir güncelleme ile sayfaları özelleştirmeye özen gösteriyor. Peki, bu instagram işletme profili nedir, özellikleri nelerdir? Klasik bir kişisel sayfadan ne farkı vardır, bakalım.

Instagram işletme profili nedir?

İşletmenin direk iletişim adreslerine ve telefon numaralarına özel alan oluşturarak, işletme ile müşterinin daha kolay ve hızlı iletişim kurmasını sağlayan özel hesap türüne instagram işletme profili denmektedir. Instagram işletme profiline sahip kişiler hesabındaki aktiviteleri klasik hesap aktivitelerinden çok daha detaylı bir şekilde grafik  halinde görebilir. 

Instagram işletme profili nasıl açılır?

Instagramda işletme profili açmak için yeniden bir hesap açmanıza gerek yoktur. Var olan hesabınızı işletme hesabına geçirebilirsiniz. Eğer hiç hesabınız yoksa sıfırdan hesap açıp ou direk işletme hesabına geçirebilirsiniz. Android telefonlarda instagram işletme hesabına geçiş yapmak için, uygulamaya girip profilinize gelin. Burada üstteki üç noktaya tıklayarak ayarlar sekmesine giriş yapın. Ayarlar kısmında da altlarda bulunan “işletme profiline geç” seçeneğine tıklayın. 

Ios cihazlarda ve ıphone larda instagram işletme profiline geçmek için, uygulamada çark gibi görünen simgeye tıklayıp ayarlara girmeniz gerekiyor. Aynı şekilde ayarlar içerisinde “işletme profiline geç” e tıklayın. Sonrasında karşınıza instagram işletme araçlarına hoşgeldiniz ekranı çıkacaktır, buna devam deyin.

Işletme hesabına geçerken, işletme araçları ekranından sonra gelen ekranla facebook’a bağlanmanız gerekecektir. Unutmayın, instagram ve facebook birbirini destekleyen iki uygulamadır. Instagram hesabınızı işletme profiline geçirebilmeniz için kesinlikle bir facebook sayfanız olması gerekmektedir. Eğer facebook sayfanız varsa ona direk bağlanın, yoksa hızlıca bir facebook sayfası açın. 

Facebook sayfanızı yeni açarsanız, bu sayfayı instagram ile senkronize etmeniz lazım. Bunu da, facebook sayfa ayarlarında instagram kısmında bağlantı yerine instagram hesabınızı yazarak kolayca yapabilirsiniz.

Facebook bağlantısını da yaptıktan sonra instagram işletme profili ayarları sayfasına geliyorsunuz. Burada gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sayfanız işletme hesabına geçmiş oluyor. İstediğiniz zaman burada değişiklik yapabilirsiniz.

Instagramda işletme profilinin özellikleri nelerdir?

Bunuda okumalısın !  İşletmenizin Instagram'da Öne Çıkmasını Sağlamak için ipuçları

Işletme profilinin instagramda müşteri ile marka iletişimini kolaylaştırdığını ve hızlandırdığını söylemiştik. Bunun yanında instagram işletme hesabının en önemli özelliği, detaylı istatistik bilgileri vererek markanın kendini geliştirmesine destek olması.Instagram işletme profili istatistikleri içerisinde;postlarınızın, videolarınızın, hikayelerinizin ne kadar izlendiğinden ne kadar süre izlendiğine, hangi bölgeden ve yaş grubundan kişiler tarafından izlendiğine kadar her detayı bulabilirsiniz. Yorumları görebilir, bunların ne kadarına hangi hızda dönüş yaptığınıza kadar bulabilirsiniz. Bu geri dönüşüm bilgileri sayesinde de sayfanızı geliştirebilir, müşterileriniz ile iletişimi güçlendirebilirsiniz. 

Instagram işletme raporlarını nasıl yorumlarız?

Instagram işletme profiline geçtikten sonra verdiği grafikleri ve istatistikleri yorumlama konusunda oldukça yardımcı oluyor. “Bunlar ne anlama geliyor” kısmında grafiklerin kısa kısa açıklamaları bulunuyor. 

Instagram işletme profili vergi konusu nasıldır?

Instagramda işletme profili açtığınız için buna özel bir vergilendirmeye girmezsiniz. Resmi bir şekilde satış yaptığınız durumda satış üzerinden kanunen belirlenen şekilde vergilendirmeye girersiniz, bunun instagram ile ilgisi yoktur. 

Instagram işletme profilinden nasıl çıkılır?

Instagramda her şeyin çözümü vardır, profilinizi işletmeye çevirdikten sonra tekrar normal kişisel hesaba çevirmek oldukça basittir. Profilinizde ayarlar kısmına gelip burada kişisel hesaba geçir diyerek yapabilirsiniz. Böylece işletme profilinden çıkmış olursunuz. 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 2 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Instagram’a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Instagram’a bilgisayardan video yükleme 2019 yılı gelmiş olmasına rağmen hala neredeyse bütün kullanıcılarımız tarafından en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir