Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaInstagramInstagram’a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Instagram’a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Instagram’a bilgisayardan video yükleme 2019 yılı gelmiş olmasına rağmen hala neredeyse bütün kullanıcılarımız tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu soruyu gördüğünüzde aklınıza şu gelebilir, insanlar neden bilgisayardan instagram’a video ya da fotoğraf yüklemek isteyebilir. Öncelikle bu sorunun bir kaç cevabı vardır. Ilk olarak kurumsal markaların hesaplarının bir ya da bir kaç kişi tarafından kullanıldığı ancak markaların bu profillerin bilgilerini kimseye vermek istemediklerini biliyoruz. Bu nedenle de şirket bilgisayarından hesaba giriş yaparak gerekli işlemleri gerçekleştirmek en kolayı. Ikinci önemli neden ise çekimi yapılan fotoğraf ve videoların bilgisayara yüklenmiş olması ve telefona aktarılmasının zor olması. Her ne nedenle olursa olsun bugün bu yazımızda siz takipçilerimiz ile instagram’a bilgisayardan nasıl video yüklenir sorunun cevabını paylaşıyoruz.

Bilgisayardan Instagram’a video yükleme 

Instagram ilk olarak mobil uygulama yani telefon uygulaması olarak ortaya çıktığı için web üzerinden çok fazla işlem yapılmasına izin vermiyordu. Pc üzerinden instagram’a video yüklemek, fotoğraf yüklemek mümkün değildi. Ancak artık günümüzde teknolojinin gelişmesi ile bir çok farklı yöntemle instagrama bilgisayardan video ve fotoğraf yükleme imkanı ortaya çıktı. Instagram video yükleme programı ya da programları ile instagramınıza video yükleyebileceğiniz gibi aynı şekilde programsız olarak da yükleyebilirsiniz. Bunların olumlu ve olumsuz yönleri olduğunu söyleyelim.

Instagrama bilgisayardan video atmak için program kullanmanız durumunda bu programı çok dikkatli bir şekide seçmeniz gerekmektedir. Yani indireceğiniz programın bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olması, programın bilgisayarınızda düzgün bir şekilde çalışıyor olması lazım. Bu da demek oluyor ki apple marka bir bilgisayar kullanıyorsanız ıos işletim sistemine uygun bir instagram video programı indirmeniz gerekir. Windows işletim sistemi için uygun olan bir programı bilgisayarınıza indirmeniz durumunda bu program bilgisayarınızda çalışmayabilir.

Bunuda okumalısın !  Instagram Rehberi;  Instagramda Sessize Almak, Engellemek ve Gizlemek 

Instagram’a video yüklemek için program indirme konusunda diğer dikkat edilmesi gereken konu ise, programların güvenilirliğidir. Çünkü bildiğimiz gibi bir çok bilgisayar programı kesinlikle güvenilir değildir. Güvenilir olması için zararlı yazılımlar içermemesi gerekir. Bu konuda temkinli olmak için bilgisayarınıza virüs tarama programı indirebileceğiniz gibi diğer programları indirmeden önce onlarla ilgili yapılan yorumları da inceleyebilirsiniz. 

İnstagram’a pc den video yükleme işlemini programsız yapmanız durumunda, yaptığınız işlemlerin hepsini tek tek yeniden yapmanız gerekecek. Yani tarayıcınızı kapattığınız taktirde yeniden video yüklemek istediğiniz zaman tüm aşamaları yeniden takip edeceksiniz. Ancak doğru bir instagram video yükleme programı indirir ve bilgisayarınıza kurarsanız o zaman her seferinde yeniden yeniden tarayıcıya girip işlemler yapmanız gerekmeyecek.

Instagram programsız video yükleme işlemi nasıl yapılır?

Bilgisayardan programsız olarak instagrama video yüklemek için öncelikle bilgisayarınızda Chrome tarayıcısının yüklü olması gerekir. Isterseniz diğer tarayıcılar üzerinden girerek chrome indir diyerek bu tarayıcıyı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google’a girdikten sonra instagram hesabınıza web üzerinden giriş yapın. Oturum açmak için bilgilerinizi biliyor olmanız lazım, eğer daha önce browser üzerinden instagram hesabınıza giriş yaptıysanız bu bilgiler hatırlanacaktır.

  • Hesabınıza bilgisayardan giriş yaptıktan sonra ekranda herhangi bir yere sağ tıklayın.
  • Tıkladığınızda karşınıza çıkan ekran içerisindeki minik telefon imgesine tıklayın.
  • Bir sonraki aşamada ise profil sayfanızda karşınıza çıkan responsive yazısına tıklayın.
  • Açılan pencerede yer alan seçenekler arasından telefonunuzun markasını ve modelini seçebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra instagram uygulamasını tarayıcınız ile uyumlu hale getirmiş olacaksınız. Sonrasında artık mobil uygulama üzerinden yapabildiğiniz her işlemi bilgisayar üzerinden de yapabiliyor olacaksınız. Klasik mobil uygulamada yer alan butonları kullanarak bilgisayarınızda yer alan videoları ve fotoğrafları kullanabilir olacaksınız.

Bilgisayardan instagram hikayeye video atma

Pc den instagram hikayesi paylaşmak ve instagram hikayelerinize video yüklemek için yukarıda detaylı olarak anlattığımız yöntemleri kullanabilirsiniz. Isterseniz birazdan bahsedeceğimiz programları kullanarak da instagram hikayelerinizi bilgisayarınızdan yönetebilirsiniz. Ancak şunu unutmamanız gerekir ki, instagram canlı yayınlarını bilgisayar üzerinden yapmak mümkün değildir. Çünkü bunlar ancak mobil uygulama üzerinden telefon kamerası aracılığı ile yapılır.

Bunuda okumalısın !  Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Safariden instagram’a nasıl video yüklenir?

Yukarıda programsız instagrama video yükleme kısmında google chrome ile işlemin nasıl yapılacağından bahsettik. Özellikle mac kullanan arkadaşların ana tarayıcısı safari olduğu için hiç zaman kaybetmeden safari tarayıcıdan videoları nasıl yükleyeceklerini de anlatıyoruz.

Tıpkı google chrome kısmında olduğu gibi tarayıcınızdan önce instagram.com a girin sonrasında kendi hesabınızı açın ve geliştirme tooluna giriş yapın.

Kullanıcılar arası seçeneği arasından cihazınızı ve modelini bulup seçin. Bunun sonrasında instagram’a video atmak ve instagram’da video paylaşmak pc üzerinden son derece basit bir hale gelir.

Instagram’a bilgisayardan video yükleme programı

Bilgisayarınıza indirebileceğiniz birden fazla uygulama ve program kolaylıkla bu işlemi yapabilmenize izin verir. Bu programlar sayesinde bilgisayardan instagrama video yükleyebileceğiniz gibi fotoğraf da yükleyebilirsiniz. Hatta profilinizdeki tüm  fotoğrafları bilgisayarınıza indirebilir, yine aynı şekilde hesabınızdaki tüm videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google’da instagram’a video yüklemek için programlar diye arattığınızda karşınıza bir çok program çıkar. Bunların yanı sıra google chrom eklentileri de bu konuda oldukça yararlıdır. 

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme

Apple marka bilgisayarlar tasarım açısından çok başarılı bulunduğu için büyük markaların tasarımcıları çoğunlukla tasarımlarını mac bilgisayarlarda yaparlar. Bu da tasarımcıların tasarımlarını web üzerinden paylaşmasını kolaylaştırır. Eğer siz de büyük markaların instagram hesaplarını yönetiyorsanız mac üzerinden apple store da bulabileceğiniz bir çok uygulama sayesinde kolaylıkla paylaşım yapabilirsiniz. Yukarıda saymış olduğumuz eklentiler, programlar instagrama bilgisayardan video yüklemenizi sağladığı gibi aynı şekilde fotoğraf yüklemenize de yardımcı olur.

Instagram’a bilgisayardan video yüklemenin dezavantajları nelerdir?

Mobil bir uygulama olarak hayatımıza giren instagram, telefonun sunduğu imkanları da kullanmaktadır. Mesela bunlar nelerdir? Dikey videolar ile dikey fotoğraflar son zamanların en sevilen ve en çok ilgi gören tarzlarından bir tanesidir. Bu da telefonları instagram kullanmak için daha cazip hale getirir. Aynı şekilde instagram’da telefonla çekilmiş bir video paylaşırken telefonun lokasyon özelliklerini kullanarak konum ekleme yapabilirsiniz. Instagram videolarına ve hikayelerine konum eklemek için telefon kullanıyor olmanız gerekir. 

Bunuda okumalısın !  Örnek Hikayelerle Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?
RELATED ARTICLES

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar