Pazar , 24 Ekim 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği İşletmeler İçin Nasıl Kullanılır?

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği İşletmeler İçin Nasıl Kullanılır?

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği İşletmeler İçin Nasıl Kullanılır?

 

Instagram yakın arkaşlarda özelliğini markalar için nasıl kullanabiliriz? Ürün satışlarında, takipçi sayısı artırmada, beğeni sayılarını artırmada ve etkileşimi artırmada yakın arkadaşlar özelliğini kullanabilir miyiz? 

 

Kampanyalarınıza, ürün lansmanlarınıza, canlı yayınlarınıza ve ürün tanıtımlarınıza daha fazla ilgi çekmenin  bir yolunu arıyorsanız, Instagram yakın arkadaş listesi özelliğini kesinlikle incelemelisiniz. Bu özellik, işletmelere özel içerik oluşturma ve sahne arkasındaki anları takipçileriyle paylaşma olanağı sunar.

 

İşletmelerin yakın arkadaş listelerinden faydalanabilecekleri bir çok farklı yöntemler var – fenomenlerle  işbirliği yapmaktan tutun da  müşteri geri bildirimlerini toplamaya kadar her şey! Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? O zaman bu yazı tam size göre! Markaların instagram yakın arkadaşlar özelliğini kullanabileceği yaratıcı yöntemler!

 

  1. Sadece fenomenlere ve takipçilerine özel yakın arkadaşlar listesi oluşturun

Bu yılın en büyük instagram trendlerinden bir tanesi de markaların fenomenlere kendi stratejilerini oluşturma, kendi imkanlarını kullanarak ürün tanıtımı yetkisi vermesidir. Şöyle ki, markayı temsil ettiği için fenomene özel mesajlaşma, ürün açıklaması hazırlamak yerine fenomenlerin kendi tarzını bırakmak popüler olmuştur. 

 

Bu tür orijinal etkileyici içerik oluşturmayı düşünüyorsanız, yeni özellikler, ürünler ve markanızı daha etkili bir şekilde tanıtmanıza yardımcı olmak için kullanabilecekleri diğer her konuda temel bilgileri paylaştığınız etkileyici ortaklarınızı yakın bir arkadaş listesine eklemeyi düşünmelisiniz . Fenomen işbirliklerinde dizginleri almasına izin vermek konusunda tamamen rahat olsanız bile, yakın bir arkadaş listesi oluşturmak, kampanyanızla ilgili gün ve haftalarda kampanyaya ilişkin temel bilgileri paylaşmanın mükemmel bir yoludur!

 

  1. Müşterilerinizden geri bildirim alın

Ürünleriniz hakkında geri bildirim toplamak veya bir sonraki kampanyanız için kitle odaklı fikirler edinmek istiyorsanız, instagram yakın arkadaş listeleri özelliği, Instagram kitlenizle iletişim kurmanın ve değerli bilgiler edinmenin harika bir yoludur.

 

Örneğin, e-ticaret ürünleri satıyorsanız, yakın zamanda ürünlerinizden birini satın alan kişilerden oluşan yakın bir arkadaş listesi oluşturabilir ve ardından bir Instagram Storisi (hikayesi) anketi veya soru çıkartmaları yoluyla fikirlerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

 

Bunuda okumalısın !  Instagram Hikaye (Story) Ekleme Nasıl Yapılır

Veya bir blog içeriği yayınlayabilirsiniz Bu yazının en çok ilgisini çeken okuyucularınızdan bazıları ile yakın bir arkadaş listesi oluşturabilir (yalnızca ilk önce yer almak isteyip istemediklerini sormayı unutmayın!) bu grup içerisinde soru soran, neler görmek istediklerini öğrenmeye yönelik anketler yayınlayabilirsiniz. Artık Instagram’ın etkileşimli etiketleri sayesinde müşteri geri bildirimlerini toplamak bugün çok daha kolay. Kitlenizi kolayca sorgulayabilir, soru etiketiyle kitle odaklı kaynakları sorgulayabilir veya belirli bir konuyla ilgili nasıl hissettiklerini değerlendirmek için bir emoji sürgüsünü bile kullanabilirsiniz!

 

  1. Takipçilerinizi işin mutfağına götürün

Gizlilik güçlü bir araç olabilir. Kapalı arkadaş listesi özelliğini Instagram’da kullanmanın en iyi yollarından biri, yaklaşmakta olan ürünlerin ve kampanyaların gizlice gösterilerini paylaştığınız “özel” bir yakın arkadaş listesi oluşturmaktır! Bunu bir çeşit VIP posta listesi olarak düşününebilirsiniz. Takipçilerinizden biri yakın arkadaş listenize katıldığında, sahne arkası videoları, özel duyuruları ve daha fazlası dahil olmak üzere özel içeriğe erişebilecekler.

 

Bu, takipçileriniz ile duygusal bir bağlantı kurmanın ve onları markanıza daha yakın hissetmelerini sağlamanın harika bir yoludur. Aynı VIP posta listesine girmek, yakın arkadaş listenize kaydolması için diğer takipçileri teşvik edebilirsiniz! Örneğin, takipçilerinizle bir dizi trivia tarzı soruyu paylaşmak için tüm soru etiketlerini kullanabilir, tüm sorulara doğru yanıtı veren takipçilerinizi bu özel mail listesine dahil edebilirsiniz.

 

  1. Takipçileriniz ile özel teklifleri paylaşın

Diğer tüm sosyal platformlardan daha yüksek katılım oranları olan Instagram, markanızla sürekli etkileşimde bulunan ve ürünlerinizle ilgili içerikleri kendi kanallarında paylaşan insanlar için marka misyonerleri (temsilcileri) topluluğunu oluşturmak için harika bir yerdir. Markanıza sadık  bir kaç takipçiniz var mı? Eğer varsa, özel kupon kodlarını, indirimleri veya yeni ürünlere erken erişimlerini paylaşmak için bunları Instagram yakın arkadaş listenize eklemeyi düşünebilirsiniz.

 

Bunuda okumalısın !  Web tasarımcılar için ücretsiz kaynaklar

Bu yalnızca kendilerini takdir etmelerini sağlamak ve daha fazlası için geri gelmelerini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda arkadaşlarınıza ve ailenize olumlu bir deneyim hakkında markanızdan bahsetme olasılıklarını da yükselteceği için markanızın ağızdan ağıza pazarlama yapmasına yardımcı olabilir!

 

  1. Ürün Lansmanı için Heyecan Yaratın

Instagram’da yeni bir ürün lansmanı yapmak korkutucu gelebilir ama aynı zamanda yeni takipçiler çekmek, satış yapmak ve mevcut kitlenizi müşterilere dönüştürmek için de büyük bir fırsat!

 

Bir sonraki ürün lansmanınız için daha fazla yutturmaca kurmak istiyorsanız, Instagram’ın yakın arkadaş listesini kullanmayı düşünmelisiniz – izleyicilerinizi lansmana kadar günler ve haftalar boyunca meşgul tutmanın harika bir yoludur. Paylaşımlara başlamadan bir hafta önce Instagram yayınınlarınıza bir post paylaşarak başlayın: “Bizi takip edin, yakın arkadaş listemize eklenmek için bir yorum bırakın ve yaklaşan özel postları görme şansına sahip olun.” Bu, lansmanınıza gizlilik ve özel olma unsuru verecek ve insanların ne olacağı hakkında etkileşimde kalmak için kayıt olmalarını teşvik edecektir.

 

Listenize eklenmek için yorum bırakan ya da mesaj atan kişilerden oluşan yakın arkadaş listenizi oluşturabilir, sonrasında daha fazla heyecan yaratmak için özel içerikler paylaşabilir, sahne arkası görüntüleri ya da yeni ürünler hakkında bilgi paylaşabilirsiniz. Bu stratejiden gerçekten faydalanmak için takipçileriniz ile çok az bilgi paylaşmanız gerektiğini unutmayın. Ne kadar az bilgi verirseniz o kadar gizem yaratır ve takipçilerinizi heyecanlandırırsınız. Aynı zamanda takipçileriniz sürekli update halinde tutmak için düzenli içerik paylaşmayı da unutmayın.

 

  1. Takipçilerinize canlı yayın yapacağınız zamanlar hakkında önceden bilgi verin

Instagram’da canlı yayın yapmak, seyircinizle eğlenceli  bir şekilde bağlantı kurmanın harika bir yoludur – ancak her şey gibi, canlı yayınlarınızla da hedefiniz mümkün olduğu kadar fazla kullanıcıya ulaşmak olmalıdır.

 

Bunuda okumalısın !  Instagram Beğenileri Gizlenecek mi, Instagram Beğenileri Gizliyor mu?

Neyse ki, burası Instagram’ın yakın arkadaş listesini kullanmak için harika bir yer! Örneğin, takipçilerinizle, ne zaman canlı yayın yapacağınız konusunda haberdar olmaları için yakın arkadaş listenize erişim talebinde bulunmalarını isteyen bir hikaye paylaşabilirsiniz. Instagram live yani instagram canlı yayına başlamadan önce yayınınızın konusu, saat ve tarih ve diğer önemli bilgiler dahil olmak üzere yayınla ilgili ayrıntıları içeren bir dizi hikaye paylaşabilirsiniz. Canlı yayın yapacağınız günde ise, yakın arkadaş listenizle,daha fazla izleyici çekmek için yayını hatırlatan bir hikaye paylaşabilirsiniz!

 

  1. Kişilere özel içerikler paylaşmak için instagram yakın arkadaş özelliğini kullanabilirsiniz

Kişisel koçluk işindeyseniz, kişisel bir eğitmen veya beslenme uzmanı gibi bir tür danışmanlık hizmeti sunuyorsanız, Instagram’ın yakın arkadaş listesini kullanmak, ödeme yapan müşterilerinizle özel bilgiler, ipuçları veya tavsiyeler paylaşmak için harika bir yoldur. Örneğin, günlük antrenmanları, video ipuçlarını, ürün önerilerini ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.

 

Kitlenizin geri kalanı ücretsiz içeriğinizi almaya devam ederken, ödeme yapan müşterilerinizle paylaştığınız daha yüksek değerli içeriği görmezler. Bu sırada diğer takipçilerinize de farklı içerikler paylaştığınıza dair bilgilendirmeler yapabilir, kişiye özel içerikleri görmek için neler yapmaları gerektiğini hatırlatabilirsiniz.

 

Bu tür bir VIP içerik, müşterilerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağladığı için müşterilerin dikkatini yüksek tutmanın harika bir yoludur. Ayrıca, özel içeriklerinizin snippet’lerini müşterilerin daha fazla takipçisi olmasını sağlamak için normal hikayelerinizde paylaşabilirsiniz!

 

Markalar ve işletmeler için Instagram’ın yakın arkadaş listesi, Instagram’daki seçkin takipçilerle iletişim kurmak için tamamen yeni bir yol sunar – ve işletmelerin Instagram’ı sonuçlara hem açık hem de kapalı hale getirmek için bu özelliği kullanabilecekleri sayısız yol vardır.

 

Siz kendi markanız ya da hesabınız için instagram yakın arkadaş listesi özelliğini nasıl kullanıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Facebook’un yeni özelliği LOL nedir?

Facebook’un yeni özelliği LOL nedir?   Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlık seçimleri ardından Facebook çok ciddi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir