Salı , 28 Eylül 2021
Ana sayfa » Web Tasarım » Instagram Hikaye (Story) Ekleme Nasıl Yapılır

Instagram Hikaye (Story) Ekleme Nasıl Yapılır

Instagram Hikaye (Story) Ekleme Nasıl Yapılır?

 

Instagrama hikaye ekleme veya instagramda hikaye paylaşma artık post paylaşmaktan çok daha popüler bir hale geldi. Değerli takipçilerimizden gelen soruların büyük bir kısmı da şimdilerde instagram storyleri ile ilgili. İnstagramda hikaye ekleme nasıl yapılır ya da bu hikayelere birden fazla fotoğraf, video nasıl eklenir en çok sorulan sorulardan. Bilen, bilmeyen ya da bildiğini geliştirmek isteyen takipçilerimiz için detaylı bir instagram story ekleme rehberi hazırladık.

 

Instagram hikayesi nasıl yapılır?

 

Instagram hikayesinde fotoğraf ya da video yükleyebiliyoruz. Bu video ve fotoğrafları o anda çekebileceğiniz  gibi önceden çektiğiniz galeride bulunanları arasından da seçebilirsiniz. 

 

Ilk olarak profilinize girin. Aynı zamanda ana sayfada iken de story ekleyebilirsiniz. Anasayda iseniz, takip ettiğiniz kişikerin hikayelerinin başında sizin hikaye bölümünüz yer alır. Siz ya da sen yazan o yuvarla kutucuğa tıklayabilirsiniz. 

 

Kendi profilinizdeyseniz profil resminizin olduğu kutunun yanında artı işareti vardır, ona tıklayabilirsiniz.

 

Bu artı işaretlerinden birine tıkladığınızda kameranız açılır. Kameranız açıldığında ekranın alt kısmında bir çok seçenek vardır. Canlı, normal, boomerang veya focus, superzoom gibi seçenekler. Bunların her birinin kendine özel özelliği vardır. Diyelim ki normal video ya da fotoğraf çekeceksiniz. Bunlardan normal olanı seçip videonuzu ya da fotoğrafınızı çekin.

 

Eğer daha önce çekmiş olduğunuz videoalar ya da fotoğraflardan birini storyinizde paylaşmak isterseniz o zaman ekranın alt kısmında yer alan seçeneklerin en başında kendi galerinizin minik bir görünümü vardır. O ilk kutucuğa tıklayın.

 

Ona tıkladığınızda karşınıza galeriniz gelir. Orada son 24 saatte çektiğiniz videoalar, fotoğraflar vardır. Onlardan dilediğiniz bir tanesini seçin.

 

Eskiden sadece son 24 saatte çekilen video ve fotoğraflar instagram hikayede paylaşılabiliyordu. Şimdi ise tüm galerinizde bulunan fotoğraf ve videoları hikayenizde paylaşabilirsiniz.

 

Bunuda okumalısın !  Resimdeki fontu bulmak

Galerinizde, galeri yazan kısımda yanında minik bir ok gibi bir işaret var. Ona tıkladığınızda size galerinizdeki diğer klasörleri gösterir. Eğer video ya da farklı bir şey seçmek isterseniz burada diğer klasörlerden seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Uygun gördüğünüz video ya da görseli seçktikten sonra tıklayın. Burada görsel ya da video çok yakın plan gelebilir, onu elinizle küçültür gibi yapıp uzaklaştırabilirsiniz.

 

Görseli ekledikten sonra sıra geldi filtrelemeye. Eğer instagram hikayesi renklerini değiştirmek için özel bir uygulama kullanmıyorsanız burada instagramın kendi filtrelerini kullanabilirsiniz. Görsel ekranda iken elinizde farklı bir görsele geçmeye çalışıyormuş gibi sağdan sola ya da soldan sağa diğer fotoğrafa geçme hareketi yaparsanız filtreler gelecektir. Beğendiğiniz filtreyi bulana kadar buna devam edebilirsiniz.

 

Beğendiğiniz filteyi bulduktan sonra sıra geldi yazı, konum ve emoji ya da gif eklemeye. Ekranın sağ üstündeki kutucuklardan ilkine tıkladığınızda konum ekleme, etiket ekleme, tarih ve sıcaklık dahil ekleyebileceğiniz bir çok seçenek gelir. Emojiler daha aşağılardadır, emoji seçmek için ekranı kaydırın.

 

Sağ üst kutucuklardan ortada olana tıkladığınızda karşınıza kalemler ve fırçalar çıkar. Alt kısımda renkleri seçebildiğiniz bu farklı özelliklerdeki fırçalar ile yazı yazabilirsiniz. Ekran üzerine şekiller çizelebilir, yazılar yazabilirsiniz. Renk tonlarını ve özelliklerini ekranın altındaki yuvarlaklardan seçebilirsiniz.

 

Bu adımı da tamamladıktan sonra sıra geldi metin eklemeye. Eğer güzel bir karekter ile yazı yazmak isterseniz burada açılan mesaj yazma ekranında telefonun klavyesinden harfleri seçerek yazınızı yazabilirsiniz. Yazıyı yazdıktan sonra, ekranın orta üst kısmında bulunan kutu içerisinde yazan neon, kalın, klasik gibi seçeneklerden de yazı karakterini değiştirebilirsiniz. 

 

Yazıyı yazdıktan sonra ekranda istediğiniz yere taşıyabilir, istediğiniz kadar büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. 

 

Bunuda okumalısın !  Wordpress şifre sıfırlama

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra instagram storyiniz paylaşmaya hazır hale geldi demektir. Şimdi tek yapmanız gereken sol alttaki hikayene ekle butonuna basmak. Sonrasında hazırladığınız hikayeniz paylaşılacaktır. Video paylaşıyorsanız yüklenmesi zaman alabilir, acele etmeyin. 

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: Average: ]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

5 Adımda Başarılı Bir Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

5 Adımda Başarılı Bir Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?   Daha çok kısa bir süre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir