Pazar , 17 Ekim 2021
Ana sayfa » Instagram » Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Sosyal medya hesapları içerisinde en sevilen, en fazla kullanıcısı olan instagram, sadece fotoğraf paylaşım uygulaması olmasına rağmen oldukça yoğun bir ilgi görmektedir. Heyecanla açılan ve keyifle kullanılan bu uygulama bazen bazı sebeplerle kapatılmak zorunda kalınır. Bu noktada instagram kapatma nasıl yapılır sorusunun yanıtı aranmaya başlanır. Çünkü instagram hesabı kapatma telefondan yani uygulamadan yapılabilen bir işlem değildir. Biz de bu uygulamayı mobilden kullandığımız için oradan kapatmak istiyoruz doğal olarak. Instagram gibi facebook gibi mobil uygulamalarda hesap dondurma, hesap kapatma, geçici olarak veya kalıcı olarak hesap silme gibi işlemlerin hepsini masaüstü uygulaması, yani instagram web sitesinden yapmak zorundayız. Akılları karıştıran instagram hesap silme konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını bulabileceğiniz harika bir yazı hazırladık. Instagram hesabını tamamen silme yanında dondurmak, geçici olarak kapatmak isterseniz de yine yazımızda nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Instagram silme (instagram kapatma) nedir?

Instagram hesabınızı artık kesin olarak kullanmama kararı aldıysanız bu hesabınıza siz dahil artık kimsenin ulaşmasını istemiyorsanız, yapacağınız işlem instagram hesap silme işlemidir. Aşağıda detaylarını belirttiğimiz şekilde instagram hesabınızı tamamen kapattıktan sonra önceden paylaşmış olduğunuz videolara, fotoğraflara ve içeriklere ulaşmanızın mümkün olmadığını belirtmek isteriz. Instagram hesabınızı sildiğiniz zaman o ana kadar yapmış olduğunuz beğenilerin, yorumların ve tüm paylaşımların da yok olacağını hatırlatmak isteriz. 

Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Instagram hesabınızı tamamen kapatmadan önce paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videolarınızı indirmek isteyebilirsiniz. Instagram hesapları kapatıldıktan sonra bu verilere ulaşmak mümkün değildir. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce fotoğraflarınızı indirmenizi tavsiye ederiz.

Fotoğraflarınızı indirdikten sonra aşağıdaki instagram hesabı kapatma linkine tıklayınız.

Instagram silme linki: instagram hesabını kapatmak için link olarak aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://instagram.com/accounts/remove/request/

Hesabınıza giriş yaptıysanız sıkıntı yok ancak hesabınıza giriş yapmadıysanız ilk olarak oturumunuzu açın.

Aşağıda ekran görüntüsünü gördüğünüz sayfa karşınıza gelecektir. Burayı geçmeden önce nedenini söyle kısmından instagram hesabını tamamen silmeyi neden istediğinizi belirtin. Sebep olarak direk diğer nedenlerden dolayı seçeneğini seçebilirsiniz isterseniz.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemini tamamlayabilmeniz için hesabınıza ait şifreyi biliyor olmanız gerekir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ilk olarak şifrenizi öğrenmelisiniz. Yazı!

Instagram hesabını kapatma nedenini seçtikten sonra karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekranda boş kutucuğa hesap şifrenizi yazmalısınız. Ardından “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna basmalısınız. Bu butona bastıktan sonra instagram hesabınız tamamen kapatılmış olur. Bu işlemi yaptıktan sonra önceden paylaşmış olduğunuz görsellere ve videolara ulaşamayacağınızı unutmamalısınız.

Instagram hesabınızı tamamen kapatmak yerine hesabınızı dondurmak, istediğiniz zaman geri açmak isterseniz instagram hesabı dondurma konusunda detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Instagramınızı dondurduğunuz zaman profiliniz arama sonuçlarında çıkmaz. Tüm paylaşımlarınıza istediğiniz zaman ulaşabilir, isterseniz sonrasında yine tamamen silebilirsiniz. 

Instagram hesap silme tamamen yapıldıktan sonra yeniden açılabilir mi?

Bunuda okumalısın !  En güzel instagram fotoğrafları için 10 uygulama fikri 

Instagram hesabınızı tamamen sildikten sonra bazı işlemler ile yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Ancak tamamen silinme durumunda aynı kullanıcı adı ile yeni bir instagram hesabı açamayacağınızı unutmamalısınız. Instagram bir kez kullanılan kullanıcı adını ikinci kez kullanmaya izin vermemektedir.

Telefondan instagram hesap silme nasıl yapılır?

Uygulamadan instagram silme –mobilden instagram silme işlemi de aynı şekilde yukarıda yazımızda anlattığımız şekilde yapılabilir. Telefondan instagram hesap silme linki olarak aynı linki kullanabilirsiniz.

Link: https://instagram.com/accounts/remove/request/ 

Bilgisayardan instagram silme işlemi nasıl yapılır?

https://instagram.com/accounts/remove/request/ linkinden yukarıda  adım adım anlattığımız şekilde bilgisayardan instagram silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 4 Average: 5]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

Örnek Hikayelerle Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram’da ünlü olmak hemen hemen herkesin hayali haline geldi. Öyle ki ünlü olup az takipçisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir