Ana sayfa » Sosyal Medya » Instagram Hashtaglerinin Yeni Özellikleri ve Popüler Hashtagler 

Instagram Hashtaglerinin Yeni Özellikleri ve Popüler Hashtagler 

Instagram Hashtaglerinin Yeni Özellikleri ve Popüler Hashtagler 

 

Instagram hashtag’leri kullanmak söz konusu olduğunda karar vermek zordur, az mı çok mu, popüler olanlar mı az popüler olanlar mı kullanılmalı?

 

Bazı insanlar hashtag yani instagram etiketlerinden nefret eder ve bazı insanlar onları çok fazla sever. Ancak en az bir etiketle paylaşılan içeriklerin hiç etiketi olmayanlara göre ortalama% 12,6 daha fazla etkileşime sahip olduğunu biliyor muydunuz?

 

Instagramda takipçi kazanmak ve beğenilerini artırmak için trend Instagram hashtag’leri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlamanıza yardımcı olacak harika bir yazı ile karşınızdayız. 

 

Instagram hashtag’lerini stratejik olarak nasıl kullanacağınızı ve Instagram pazarlama kampanyalarınızın erişimini artıracak etkili bir hashtag stratejisi uygulamak için atmanız gereken adımları öğrenmek için gerekli tüm bilgiler burada!

 

  • Instagram hashtagleri neden önemlidir?

Neden instagramda etiket (hashtag) kullanmak gerekir ve bu önemlidir, burada ilk sorulması gereken soru bu. 

 

Instagram’da her şey hızlı bir şekilde gelişiyor (özellikle 2018’de!), Ancak değişmeyen bir şey, hashtag’lerin önemi.

 

Bugüne kadar, etkin bir etiketleme (hashtag)  stratejisi oluşturmak, yayınlarınızın yeni kitleler tarafından burada keşfedilmesinin en iyi yollarından biridir. Bu, hashtag’lerinizi nasıl kullandığınıza ve stratejinizi nasıl oluşturduğunuza bağlı olarak daha fazla müşteri, daha fazla bilinirlik ve popülerlik anlamlarına gelebilir.

 

Elbette tüm değişimler, Instagram hashtag’lerinin de değişmediği anlamına gelmez! Yalnızca son bir yılda Instagram, yeni özelliklerin eklenmesi ve daha iyi takip edilmesi için yeni bir hashtag özelliği sundu. Yeni instagram hashtag özellikleri şunlardır;

 

  1. Post Insights ile Instagram Hashtag Başarılarınızı Takip Edin

Instagram iş profiline geçmek için başka bir sebep. Kısa süre önce Instagram, özelliklerine hashtag’larınızın gönderilerinizde daha fazla görüntüleme (veya gösterim) elde etmede ne kadar etkili olduğunu analiz etme yeteneğini ekledi!

Bunuda okumalısın !  Psd to css video dersleri

 

Bu verilere erişmek için bir gönderiyi açmanız ve altındaki “Görüntülemeleri Görüntüle” metnine dokunmanız yeterlidir. 

 

  1. Artık  Hashtagleri (Etiketleri)  Takip Edebilirsiniz

Bir başka büyük güncelleme de bu yılın başlarında yapılan hashtag’leri takip etme imkanı. Yani artık  ilgi alanlarınızla ilgili herhangi bir hashtag’i takip ederek çeşitli konularda (ya da topluluklarda) güncel kalabilirsiniz.

 

Herhangi bir etiketi takip etmek aynı  bir kullanıcının profilini takip etmek gibidir. Bir hashtag bulduğunuzda takip etmek istediğinizde hashtag sayfasını açmanız ve takip düğmesine dokunmanız yeterlidir.

 

  1. Instagram biyografisine tıklanabilir Hashtag ekleyebilirsiniz

Son güncellemeyle, artık Instagram biyografisine tıklanabilir hashtag’ler (ve kullanıcı adları) ekleyebiliyorsunuz, bu da etkili bir biyografiyi oluşturmanın en önemli yollarından biri. 

 

Bu özelliğin en iyi yanı Instagram biyografinizi daha da işlevsel hale getirmesidir. Yapmanız gereken tek şey, biyografinizdeki herhangi bir kelimeden önce bir “#” işareti koymak. Instagram  otomatik olarak ziyaretçiye bu hashtag’e yönlendiren tıklanabilir bir bağlantı oluşturur. 

 

  1. Instagram Hikayelerine etiketler ekleyebilirsiniz 

Bu, diğerlerininki kadar yeni değil, ancak Instagram yakın zamanda, instagram storylerine hashtag ekleyebilme ve kullanıcılara içeriklerinin keşfedilmesi için başka bir yol sunma olanağını ekledi.

 

Bu özelliğin en güzel yanı, düzenli yayınlarda olduğu gibi, bir Instagram hikayesine hashtag eklediğinizde, Arama ve Keşif sayfasından aranabilir hale gelmesidir. Bu nedenle, bir kişi hashtag’e bakarsa, hikayenizi sayfanın üst kısmındaki Hikayeler kuyruğunda görebilir.

 

Instagram Hashtagleri (Etiket sistemi) nasıl çalışır?

 

Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, Instagram hashtag’leri fotoğraf ve video içeriklerini düzenleyerek ve kategorize ederek gösterir.

 

Oluşturduğunuz her Instagram postuna bir başlık ve birkaç hashtag (30’a kadar) eşlik edebilir ve bu hashtag’ler içerik bulma sürecinde yani kullanıcıların arama sonuçlarında istedikleri sonuçları bulmasına yardımcı olur.

Bunuda okumalısın !  Ücretsiz olarak özgünlük kontrol etmek için en iyi web siteleri

 

Örneğin, bir yemek bloggerı  muhteşem güler yüzlü bir kasenin fotoğrafını yayınlayabilir ve ardından Instagram’a yüklendiğinde #superfoods, #cleaneating ve #vegansofig hashtag’lerini kullanabilir. 

 

  1. Instagram Hashtag Çeşitleri

 

Instagram hashtag’leri farklı konseptlerde strateji geliştirilmesine yardımcı olur. Instagramda etiketler üç farklı şekilde oluşturulur.

 

  1. Marka içerikli hashtagler: bunlar genelde markalar tarafından oluşturulan ve kullanılan hashtaglerdir. Genelde reklam yasağı olan ya da etiketi ile meşhur olan markalar bunları kullanır.
  2. Kominity hashtagleri: travellers, hikers, yürüyüşçüler, coolkids gibi yerli yabancı bir çok etiket bunlardan kabul edilebilir. Bunları daha çok küçük çaplı markalar belirli bir kitleye ulaşmak için tercih eder. 
  3. Kampanya hashtag’leri: kampanya etiketleri markalar tarafından kampanyaya özel olarak üretilen etiketlerdir. Burada amaç, kampanya takipçilerine tüm içerikleri bir başlık altında sunmaktır. 

 

  1. Hesabınız için En İyi Instagram Hashtagleri Nasıl Bulunur?

 

Hashtag’lerle başarılı olmanız için kullandığınız hashtag’ler hakkında stratejik olmanız önemlidir.

En “popüler” Instagram hashtag’leri milyonlarca kez milyonlarca kez kullanıldıysa da bu, yazılarınıza #love, #happy veya #dog ekleyerek bir sürü beğeni ve yorum alacağınız anlamına gelmez.

En popüler Instagram hashtag’lerini kullanmak yerine, arkasındaki ilgi çekici bir topluluğa sahip olan ve kitlenize veya sektörünüze özel olan Instagram hashtag’ları kullanmak daha iyidir.

 

Peki, bu havalı, yaratıcı ve toplum odaklı hashtagleri nasıl bulmanız gerekiyor? En iyi yol, kitlenizin, rakiplerinizin ve sektör liderlerinin önceden neler kullandığını görmek. Hashtag’in kapsamı ne kadar dar olursa, kullanıcılar o kadar çok ilgilenir. 

 

Örneğin, bir Fransız Bulldog’un fotoğrafını yayınlayacağınızı varsayalım. #Dogstagram’ı (15 milyondan fazla yayın) etiketlemek yerine, Fransız Bulldog’larını gerçekten seven daha hedefli bir kitleye ulaşmak için #frenchie (5 milyondan fazla yayın) ve #squishyfacecrew (1.3 milyondan fazla yayın) etiketini de ekleyebilirsiniz. Bu, gönderilerinizde çok sayıda hedeflenmiş etkileşim elde etmenin en iyi yoludur!

Bunuda okumalısın !  İnstagram karşılıklı engel nasıl kaldırılır ?

 

Lütfen yazımızı oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Hakkında admin

BU YAZILARI DA MUTLAKA OKUYUN -----------------------------------------------------

İsterseniz bunları okuyun !

WordPress cache eklentileri rehberi

WordPress cache eklentileri rehberi ile ilgili olarak daha önceleri sizlere birçok makale sundum. Bazılarının kullanımlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir