Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaInstagramInstagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Görüntülü arama ve konuşma özelliği yavaş yavaş tüm platformlarda kullanılmaya başlanıyor. Facebook messenger görüntülü konuşma, facetime görüntülü konuşma, whatsapp görüntülü konuşma özelliği derken şimdi de instagrama görüntülü konuşma özelliği geldi. Instagram bu özelliğin geleceğini uzun zaman önce duyurmuştu. Hızla kullanılmaya başlanan ve oldukça fazla ilgi gören bu özellik bakalım nasıl çalışıyormuş.

Instagramda görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Instagramda da tıpkı google ve facebook gibi getirilen yenilikler yavaş yavaş herkesin kullanımına sunuluyor. İlk olarak test aşaması gerçekleştirilen bu özellikler zaman içerisinde bölge bölge kullanıma sunuluyor. 

Instagram görüntülü sohbet özelliği de uzun süren bir beta test aşamasından sonra diğer kullanıcıların hizmetine sunuldu. Şu anda tüm instagram kullanıcıları tarafından kullanılamayan bu özellik kısa bir süre içerisinde herkes tarafından kullanılabilir olacak.

Görüntülü konuşmayı instagramda yapabilmeniz için öncelikle direct mesaj kısmına gitmeniz gerekiyor. 

Mesajlar kısmına geldiğinizde mesajlar ekranında herhangi bir mesaj kutusuna girdiğinizde sağ üst köşede kamera işaretini göreceksiniz.

Bu kamera işaretine bastığınız anda karşınızdaki kişiyi instagramdan görüntülü arama özelliği ile arıyor oluyorsunuz. Tıpkı facetime gibi, oldukça kolay. 

Ayrıca konuşma yapmak istediğiniz kişi ile daha önceden konuşmuş olmanız yani mesajlaşmış olmanız ya da takipleşiyor olmanız gerekiyor. Buradaki temel mantık görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişiye mesaj atabiliyor olmanız lazım.

Instagramda sesli arama yapma nasıl olur?

Görüntülü ve sesli aramayı instagramda aynı şekilde yapabilirsiniz. Mesajlar kısmındaki kamera işaretine basarak karşınızdaki kişiyi arayabilirsiniz. Ancak, sadece sesli arama yapmak istiyor görmek ya da görünmek istemiyorsanız bu ekranda kameranızı kapatıp normal telefondan arıyormuş gibi konuşabilirsiniz. 

Beni engelleyen kişilerle instagramda görüntülü konuşma yapabilir miyim?

Sizi engelleyen kişilere instagramda direct mesaj atamazsınız. Bu sebeple de görüntülü konuşma yapamazsınız.

Bunuda okumalısın !  Instagram Gönderi Planlama (zamanlama) Rehberi 2020

Engellediğim biri ile instagramda videolu görüşme yapabilir miyim?

Sizi engelleyen ya da sizin engellediğiniz herhangi biri ile engelleri karşılıklı olarak kaldırmadıktan sonra instagram videolu arama özelliğini kullanamazsınız.

Profili gizli olan biri ile instagramda görüntülü sohbet edebilir miyim?

Eğer profili kapalı kişi takip ediyorsa ya da siz ona takip isteği gönderdiyseniz ve mesaj atabiliyorsanız görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Instagram görüntülü konuşmalar arama kayıtlarında yer alır mı?

Instagram sesli arama ve görüntülü konuşmalar normal telefon konuşması, facetime görüşmesi ya da whatsapp görüntülü konuşması gibi arama kayıtlarında yer alacaktır. Yani bir kez instagramda görüntülü konuştuğunuz birini direk olarak kısa yoldan arama kayıtlarına girerek kolaylıkla arayabilirsiniz. 

Instagram görüntülü konuşma pc de yapılabilir mi?

Videolu chat özelliği instagramda sadece direct mesaj ekranı üzerinden yapılabilmektedir. Instagrama web sitesi üzerinden girdiğinizde mobil uygulamadaki gibi mesaj kutularını ekstra bir uygulama kullanmadan göremezsiniz. Mesaj kutusuna giremediğiniz için de görüntülü aramayı web üzerinden yapamazsınız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son yorumlar